DIY pametna hiša software in hardware

strasni

Pripravnik
16. mar 2011
103
5
18
Zdravo,
pred kratkim sem nabavil nekaj sonoff ZBMINI-L stikal ( ne potrebuje N vodnika v dozi stikala) in jih brez težav vgradil za luči z enim stikalom.

vezave menjalnega stikala pa nekako ne razumem. Mi lahko kdo pomaga?

situacija v dozi menjalnih stikal
stikalo png.png


sonoff

sonoff.png


shema vezave

shema.jpg
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Če prav razumem, si ti sedaj na temle:

1644072022956.png


in tvvoja fotografija je eden od obeh zelenih krogov. Zmanjka ti ena direktna faza.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža

Priponke

  • Menjalno stikalo.jpg
    Menjalno stikalo.jpg
    21,1 KB · Ogledi: 166

strasni

Pripravnik
16. mar 2011
103
5
18
Sem zdaj še 1x odprl še drugo stikalo
na sliki se mogoče malo slabo vidi.

to je stikalo 1 , spodnji žici sta obe vijolični.
original.png


pa še stikalo 2
stikalo 2.png


torej sem v spodnji situaciji
vijola L1 in L2
črna faza (je vedno pod napetostjo ne glede na položaj stikal)
rdeča nula (pod napetostjo ob vklopljeni luči in ob izklopljeni samo ko je stikalo 2 na on)

alternative.png


torej lahko dam sonoff samo v dozo stikala 2?
 

Priponke

  • standard.png
    standard.png
    102,9 KB · Ogledi: 124
Nazadnje urejeno:

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Tam imaš direktno fazo (L In). Izhod iz drugega stikala ti manjka (S2), prav tako povezava na žarnico (L out).
V desnem stikalu imaš obratno povezavo na žarnico L out in izhod drugega stikala S2, nimaš pa direktne faze L in.
Če lahko fazo povlečeš iz levega stikala na desno, si že zmagal.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
A je kakšen način da se pametno odčitava števec od plina in elektrike? Pa da zriše graf in podobno.
 

ruki33

Zelenc'
30. nov 2016
23
5
3
A je kakšen način da se pametno odčitava števec od plina in elektrike? Pa da zriše graf in podobno.

Kakšen števec pa imaš? Dostop do njega? Porti števca (optični, signal...)?
Ene variante obstajajo, da odcitavas optični impulz (hitrejši impulz -> večja poraba), je pa to enostavna tehnologija, ni pa to dostop do podatkov števca.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
  • Takoj za števcem od elektro podjetja zmontiraš svoj pametni števec.
  • Kamera (in OCR), ki gleda v števec in periodično javlja.
V bloku je možnosti manj, če sploh kakšna. Mislim, da obstajajo "varovalke" (moduli), ki znajo sporočat pretok po njeni veji.
 

ruki33

Zelenc'
30. nov 2016
23
5
3
Pri elektro števcu in če imaš daljinsko odčitavanje, lahko spremljaš porabo z 1dnevnim zamikom na portalu Moj elektro. Za plin pa, koliko vem, tega še ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: philips

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Imaš vse v enem, na primer Moes na AE.
1644213941281.png

1644213959227.png

Neue ZigBee Smart Rotary/Touch Licht Dimmer Schalter Zeitplan Timer Helligkeit Speicher Smart Leben/Tuya APP Fernbedienung funktioniert mit Alexa Google Stimme Assistenten EU Hub Erforderlich
Durch Moes

Hauptmerkmale:


1. neue entwickelt mit dreh operationen zu dim ihre licht mit einstellbare unterstützt; helligkeit speicher funktion wenn ausschalten zu smart ihr leben in einem anderen konzept; kompatibel mit verschiedenen dimmbare lampen als 200W LED,CFL, 300W INC. installieren sie bitte diese schalter in der nähe der elektrische box wo es ist Linie Draht.

2. EINE Tuya ZigBee Wireless Gateway Hub ist ein muss, um arbeit mit die ZigBee dimmer schalter, sowie eine vielzahl von ZigBee smart produkte, Die ist bewiesen, die brücke und control center für smart häuser und spielt eine unersetzliche rolle für alle zigBee produkte und realisiert die ganze intelligente verknüpfung von ihr haus. fügen sie einfach den sensor in die ZigBee hub nach der zugabe hub in Smart Leben/Tuya App.
3. nicht-störungen control modus; ermöglicht die schalter zu gesteuert werden über Smart Leben APP, touch control und sprachsteuerung; jeder control methode arbeitet unabhängig; erreichen multi-steuerung durch den umgang zu anderen smart switches; kompatibel mit Alexa und Google Home für hände-freies voice control mit 0%-100% dimmbar; kann auch gesteuert werden über Smart Leben/Tuya app jederzeit, Überall mit spezielle Tuya ZigBee 3,0 hub erforderlich und verbunden.
4. nehmen volle kontrolle von verbunden geräte mit automatische timer, zeitpläne und countdown-(1/5/30 minuten, 1 stunde, etc.) mit der app; teilen control mit familie und freunde für zusätzlichen komfort; schneider ihre beleuchtung zu verblassen auf mit einem klick auf die Alexa dimmer schalter für halten sie ihre augen von starken licht.
5.Neutral draht ist in ihrem erforderlich schalter boxen zu bedienen richtig; nur unterstützt 2,4 GHz netzwerk; enthält volle 2-jahr garantie und 60-tag erstattung garantie für komplette zufriedenheit.
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.037
399
83
Hvala jekleni ampak mi žal ne pride prav ker imam v dozi dvojna in trojna stikala, tole pa mi zasede celo dozo.

Sej sm kar pregledal ponudbo teh podometnih in se mi zdi da ne obstaja kar iščem. Mogoče pa čez čas še kaj naredijo v to smer, do takrat pa lahko poskusim enega s push stikalom, čeprav za dimmer mi to ni najbolj všeč.
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.037
399
83
Tega sem videl ja, točno nekaj takega bi rabil, če bi jih delal Vimar in bi mi pasalo v njihovo ohišje. Sem jim pisal, če imajo mogoče kaj takega v planu. Zigbee klasična stikala imajo, dimmer-jev pa (še) ne.
Do takrat mi ostane podometna varianta z Vimar push NO stikalom.

Hvala jekleni za search, če ne drugega si mi potrdil da ne obstaja kar iščem.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Samo kako pa to deluje? Nekdo postavi potenciometer na max, drugi s sw zatemni na 20%, žena hoče s potenciometrom pojačati luč , ampak naprej ne gre... Kaj moraš potem nazaj proti 0 in ko dosežeš trenutnih 20%, se znata signala uskladiti?

Kakšni fancy HiFiji so še v 90ih vrteli gumb za glasnost, če si jih hecal z daljincem, ampak običajna rešitev je, da daješ signale za več-manj in se potem v kontrolerju rešuje enotno. Kar pa potenciometer ni.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Vsi ti "pametni" dimmerji niso več na potenciometer, ampak na encoderje, ki samo šteje korake na vrtečem gumbu, ki se vrti v neskončnost. Tako da kombinacija HW/SW nikakor ni težava.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Ja, samo material na strani, ki jo je linkal, dobesedno govori o potenciometru, in želja je priklopiti pametni dimmer na vrtljiv gumb izbranega proizvajalca.