DIY pametna hiša software in hardware

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
torej na RPI4 gredo BT termometri preko vgrajenega bluetootha, tega nisem vedel
So kake številčne omejitve koliko jih lahko povežem? Rabim namreč cca 7 termometrov.
Jaz imam trenutno 5 komadov pa ni problem. Domet je tudi ok - en je v garaži, ki je ločena od hiše in je zračne ene 20m od BT sprejemnika, plus kar nekaj sten je vmes.

BT LE ima malo močnejšo moč oddajanja, ampak verjetno ne tako dobro kot Zigbee.
 

Izzi

Pripravnik
7. jan 2021
37
27
18
Jaz imam trenutno 5 komadov pa ni problem. Domet je tudi ok - en je v garaži, ki je ločena od hiše in je zračne ene 20m od BT sprejemnika, plus kar nekaj sten je vmes.

BT LE ima malo močnejšo moč oddajanja, ampak verjetno ne tako dobro kot Zigbee

V kratkem se bom selil. Pri sebi imam HA na rpi4. Na novem naslovu še nekaj časa ne bo interneta. Kakšen je postopek potem nazaj HA na internet priklopit, saj bo novi ruter zagotovo dodelil drugačne ip-je rpi-ju in ostali navlako kot so shelliji, sonoffi in ostalo.

Hvala :)

HA nastaviš fiksni ip in imaš mir. Na novem routerju pa samo pazi, da bo isti subnet, kot ga imaš zdaj.
 

Izzi

Pripravnik
7. jan 2021
37
27
18
Iskal sem na tem linku https://zigbee.blakadder.com/sensors.html in je izbira bolj boga.
Hvala za navodila:zmaga:
Tale spodaj je dobra zadevca: temp/vlaga/pritisk

Aqara senzor
Zdravo,

Super tema, ravno to iščem kot začetnik v svetu HA.

Situacija: HA gre na RPi 4 z 4 GB rama, gor bo priklopljen SONOFF ZigBee 3.0.

Iščem termometre/vlagomere, ki imajo gor še displej, da vidim temperaturo na njih če grem mimo. Kakšen predlog/izkušnje kaj nabavit?

Še na zadeva me muči ali lahko na HA določim pine na GPIO kot »stikala« s katerimi nato krmilim releje?

Hvala :)

Pozabi na GPIO
Čaki - BT senzorje si preko HomeAssitant povezal?

Preko tegale:

Passive BLE monitor

priklopiš Mijia 2 termometre, ki jih poflashas tule:

pvvx

Nastaviš minimalno oddajno moč v dBm, da signal še pride do RP ter čas pošiljanja beakona na 10s, da čimbolj šparaš baterijo.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Mene pa zanima če ima kdo IR - WiFi bridge povezan na HA?
Na aliexpresu je tega kot toče, samo bi raje uporabljal HA za kontroliranje kot pa Tuya app na telefonu...
(Želim vključiti kalorifer kopalniške lojtre vsak dan ob 6:15, pa bi samo posnel komando z daljinca in jo predvajal vsako jutro.)
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
jaz sem povezal broadlink rm pro gor, nisem pa si še vzel časa za povezavoir naprav dalje
Hvala bom nabavil tega, ki naj bi deloval s HA:
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Izzi thx

philips - hebi ga - pri mojih letih pač nov v HA svetu in niti pomislil nisem, da bi BT “prebavil”. In seveda namesto, da bi Xioamije ponucal, šel zigbee in WiFi senzorje kupovat.

@all kupi kdo WiFi senzorje ….
 

Izzi

Pripravnik
7. jan 2021
37
27
18
Ne pozabit, da si pri BLE omejen z direktno povezavo na GW. Ni mesha, kot pri Zigbee/z-wave... Če maš senzorje predaleč, potem je treba bit mal DIY mojstra in vmes postavit en ESP32, ki lovi BLE beacone in jih prek WIFI/MQTT prenese v HA.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Kaj je tu tak presenetljivega?
To tudi mene zanima ker BT senzorjev HA na gsm u nekako ne zna povezati, pa četudi bi jih bi jih samo, ko je telefon tam zraven teh senzorjev.

Prav za prav, ali HA sploh dela brez postaje, preko GSM, a verjetno ne, mora nekaj biti v sami nepremičnini, da to dela in, če je tako, kaj svetujete, imam nekaj od Shellya sedaj.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
To tudi mene zanima ker BT senzorjev HA na gsm u nekako ne zna povezati, pa četudi bi jih bi jih samo, ko je telefon tam zraven teh senzorjev.

Prav za prav, ali HA sploh dela brez postaje, preko GSM, a verjetno ne, mora nekaj biti v sami nepremičnini, da to dela in, če je tako, kaj svetujete, imam nekaj od Shellya sedaj.
Ne razumem kaj točno si želel povedati.

Računalnik, na katerem teče HA, mora podpirati bluetooth in potem zadeva špila. RPI4 ima BT že vgrajen, pri ostalih pa po potrebi dokupiš USB BT dongle.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Če nimaš ravno RPI4, kaj potem nabaviti, ker z gsm om, verjetno ne gre, ker ni vseskozi tam ?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113