DIY pametna hiša software in hardware

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Jst sem jih flashal iz tuya v esp preko rpi tuya converterja pred leti nevem ce se to dela, ce potem priporocam ta nacin ker jih je tesko lepo odpret oz brez poskodb vsaj moje je bilo takrat je pisalo na njih teckin namesto blitzwolf. Potem jih je potrebno se skalibrirat ker po defalutu tu multiplierji in internal resistor value niso nastavljeni na kalibrirano kako vidis napetost ti kaze okoli 270V ali vec ali manj poraba je napacna itd.
Na večih tutorialih piše, da se to ne da več, ker so v novejših firmware-ih to onemogočili. Nisem pa šel probat...

Kar se pa tiče kalibracije, pa če kdo vzame moje settinge bodo sigurno meriteve off max samo par procetov.
Bom pa vseeno primerjal kalibracijo teh, ki sem jih zdaj kupil s tistimi, ki sem jih leto dni nazaj nabavil... Fluke 287 bo najbrž zadosti točno pokazal dejanske vrednosti...
Bi pa rekel, da za domačo uporabo zadošča kalibracija s tako igračo:
Ta merilec porabe imam doma in napetost izmeri enako kot Fluke 287 (Emos=235,1V vs Fluke=235,15), natančnost meritve toka pa še nisem primerjal...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: baldrick

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Jaz imam recimo APC UPS priklopljen na HA in lahko preko njega vidim napetost/frekvenco omrežja.

Recimo graf za ta teden:
1635412369257.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: futuristic

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Na večih tutorialih piše, da se to ne da več, ker so v novejših firmware-ih to onemogočili. Nisem pa šel probat...

Kar se pa tiče kalibracije, pa če kdo vzame moje settinge bodo sigurno meriteve off max samo par procetov.
Bom pa vseeno primerjal kalibracijo teh, ki sem jih zdaj kupil s tistimi, ki sem jih leto dni nazaj nabavil... Fluke 287 bo najbrž zadosti točno pokazal dejanske vrednosti...
Bi pa rekel, da za domačo uporabo zadošča kalibracija s tako igračo:
Ta merilec porabe imam doma in napetost izmeri enako kot Fluke 287 (Emos=235,1V vs Fluke=235,15), natančnost meritve toka pa še nisem primerjal...
Da ta merilec ali njemu podobni so čisto dovolj ni treba pretiravat z flukeji drugace ima vsak drugacne nastavitve za kalibracijo jih imam ene 8 pa nista dva bila enaka
 
  • Všeč mi je
Reactions: futuristic

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
No sem pofleshal eno novo BW-SHP2 vtičnico. Lahko že takoj povem da jo bo treba kalibrirati... (in verjetno tudi vse ostale)
Obe sem vtaknil v isto vtičnico in potem gor še 1000W kalorifer. Fazni kot je bil 1.

EMOS vs BW-SHP2
230,8V 238,7V
4,15 A 2,2A
962W 973W

Hecno da moč je skoraj pravilna čeprav je tok povsem mimo...

Sem pa pred fleshanjem poiskal še RX in TX na zgornji strani, da mi ni treba cele vtičnice razdreti:
1635415130724.png
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Internal resistor setting nastavi ne samo multiplier pa mislim da je ze nov yaml na voljo s apremenljivkami na vrhu na voljo nisem se testiral.
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Aha vidim da te blitzwolf so na haklcke se jih najbrz da lepo odpret teckin je po izgledu ista samo je zlimana skup.
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Drugace lahko sedaj flashas direktno esphome iz browserja chrome je podprt na winsih in macu problem je z esphome in sonoff basici nekaj jih zjebe in se po dolocenem casu zaciklajo ne delajo vec sem jih prestavil na tasmoto in glej ga zlomka spet delajo so pa zgledali cist mrtvi na tasmoti rele pokne ga slisis ko preklopi na esphomu pa komaj da ga slisis nek bug v fw je al je kaj s knjižnico povezano zo se je pojavilo pred prehodom na ssl.
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
422
189
43
No sem pofleshal eno novo BW-SHP2 vtičnico. Lahko že takoj povem da jo bo treba kalibrirati... (in verjetno tudi vse ostale)
Obe sem vtaknil v isto vtičnico in potem gor še 1000W kalorifer. Fazni kot je bil 1.

EMOS vs BW-SHP2
230,8V 238,7V
4,15 A 2,2A
962W 973W

Hecno da moč je skoraj pravilna čeprav je tok povsem mimo...

Sem pa pred fleshanjem poiskal še RX in TX na zgornji strani, da mi ni treba cele vtičnice razdreti:
Poglej priponko 49472
A pa, ko flashas a pol še deluje z Alexo ali pa Google Assistant?
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Pred časom sem naredil eno skupino na fb hassio-slovenija pa nisem imel nikoli casa odvec da bi jo startal prav ker nisem bil niti preprican da nas je kaj tu v sloveniji ampak sem se zmotil in to posteno.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Sem hotel pokazat da ni treba fleshat teh vtičnic, da bi dobil v HA podatke pa mi žal ni uspelo...
Sem vzel novo BW-SHP2 in jo vtaknil v vtičnico. Držal enih 10 sekund gumb da je začel hitro utripat.
Potem sem pa na telefonu v Tuya aplikaciji dodal to vtičnico in mi je začelo kazati meritve na telefonu.
Do tukaj vse ok...
Potem sem pa sledil navodilom za dodat Tuya naprave v HA:

In ko sem se prebil čez vse korake, sem dobil v HA tole: :bonk:
1635427298574.png

Torej lahko prižigam in ugašam stvar, ki je priklopljena na vtičnico, ne morem pa meriti porabe, ker tega podatka ni vidnega...
Bom ostal pri flashanju v ESPHome firmware...

P.S:
V razvoju je nova integracija za HA menovana Tuya V2 ki jo razvijajo prav Tuya programerji. Mogoče bodo takrat stvari bolj dodelane...
 
Nazadnje urejeno:

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
V2 je ze na voljo cakajo vsi na lokalno podprto integracijo ki sta jo obljubila njihova deva.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Shelly ima vtičnice, ki že v osnovi delajo lepo v HA
A imaš tele:

ali tele:

Vidim da obe merita energijo stem da "Shelly plug S" zmore breme do 2500W in je 20€, "Shelly Plug" ki zmore breme do 3500W pa 32€.
Niso ravno poceni, ampak če delujejo lokalno brez clouda ? in v HA dela "out of the box" potem bi rekel da je solidna cena.
 
Nazadnje urejeno:

pronet

Pripravnik
18. sep 2007
68
25
18
Jutri dobim S variatno in bom sprobal.
Imam pa nekaj drugih Shelly komponent in tam lahko izbiraš ali se povezuje v Cloud ali ne in mislim, da je tako tudi pri vtičnicah.
Integracija z HA je pa "out of the box" ja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: futuristic

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Jest sem še najbolj zadovoljen z BlitzWolf® BW-SHP6 Pro z ESPhome, ker je minimalnih dimenzij. Imam tudi BW-SHP2, ampak me moti, ker pokrije še sosednjo vtičnico pri dvojnih vtičnicah. S Tuyo se pa ni vredno ukvarjati, ker dnevno zasledim stokanje uporabnikov, kako nekaj ne dela v navezi s HA.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Sem čez vikend dodal 3 vtičnice z ESPHome na pomivalni, pralni in sušilni stroj.
Pa našel sem tale blueprint:
In zdaj dobivam notificatione na telefon, ko je stroj končal. :zmaga:

Poleg tega sem jih dodal na Energy tab:
1635837420797.png