DIY pametna hiša software in hardware

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
Izgleda, da je problem, v USB3 podaljšku. Če je v rpi4 v USB3 vhodu, pol mi conbee II zazna, če pa dam podaljšek v usb2 vhod v rpi4, pa conbee II ne zazna. Svašta ...
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Izgleda, da je problem, v USB3 podaljšku. Če je v rpi4 v USB3 vhodu, pol mi conbee II zazna, če pa dam podaljšek v usb2 vhod v rpi4, pa conbee II ne zazna. Svašta ...

Ko daš na USB2 preveri v DeCONZ addon-u pod Configuration.
1636142541671.png



ali pa preveri v Supervisor - System - Host - [3pikce] - Hardware
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
Saj sem, pa ni te variante. In pazi to, če dam na ta 3m usb3 extender še 20cm usb2 extender, ki sem ga imel v predalu, in vtaknem v usb2 vhod v rpi4, pa mi zazna conbee II.
Tako, da imam zdaj tako in mi dela ok na usb2.

Samo mi je šlo pa seveda kar nekaj živcev in časa za tole :)
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
Jutri dobim S variatno in bom sprobal.
Imam pa nekaj drugih Shelly komponent in tam lahko izbiraš ali se povezuje v Cloud ali ne in mislim, da je tako tudi pri vtičnicah.
Integracija z HA je pa "out of the box" ja.
Kakor gledam imaš lahko tudi poceni IKEA in LIDL naprave lahko direktno na conbee 2 uparjene in je lokalno, drži ane?
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Kakor gledam imaš lahko tudi poceni IKEA in LIDL naprave lahko direktno na conbee 2 uparjene in je lokalno, drži ane?
Ja seveda, praktično vse zibee naprave lahko priključiš na conbee zato da ne rabiš nobenega drugega gatewaya...
Pa ikejne vtičnice so zelo dobri in stabilni repetirorji zigbee signala. :zmaga:

Tukaj je seznam uradno podpritih naprav:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
Imam že kar lep komplet Ikea Tradfri zadev, v roku pol leta bo renovacija in dvig mansarde. Tudi gori je v planu Tradfri. Nekak se pa ne morem odločit al it v elektro napeljavo brez fizičnih stikal za luči ali ne. Razmišlam, da bi šlingo kabla pusto za gipsom kjer bi naj bilo stikalo, da lahko še vedno v prihodnosti dodam stikalo. Bo pa drugače gori vse luči žaluzije in te bedarije možno preko nekega lcd-ja na steni tudi kontrolirat (ajte to je cilj)

Kak mate vi kaj vizije. Se bomo čez 10 let vrnili na klasiko al bo to ostalo?
v vsakem primeru moraš obdržati klasiko, ki je fail-safe in idiot-proof, tele pametne igračke so zgolj zabavna nadgradnja. recimo kak mesec nazaj sem bil jaz en teden službeno odsoten, vmes je doma zmanjkalo elektrike in iz nekega razloga se docker kontejnerji niso postavili nazaj, posledično moj pametni dom tisti teden ni delal. če v tem času ne bi delala domača stikala, TV in ostalo, bi me žena glih fentala...
preberi si tale blog Paulusa, ustanovitelja HA:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mirko
22. jul 2007
12.794
1.313
113
123
Kot sem že enkrat napisal, pri DIY smart house mora biti vedno kombinacija fizičnega, daljinskega/avtomatike in glasovnega upravljanje, če hočeš ohraniti mir v hiši. :nazdravje:
 
  • Všeč mi je
Reactions: LjuboB

Navid

Majstr
3. dec 2007
253
263
63
Mogoče kdo ve, kako bi povezal oz. združil Ikeine Tradfri Zigbee naprave (v glavnem pametne žarnice) na/z Aqara gateway, preko katerega imam povezanih večino, sicer Aqara naprav?
 

bomber

Pripravnik
14. maj 2011
93
4
8
Ptuj
lunixfashion.si
Dobra tema.
Ravno danes sem zvezal prvi sonoff mini switch na lokalni rekuperator tako, da ga lahko vklopim/izklopim preko tipke ali apk. Ali obstaja kak senzor PM delcev, ki bi ga lahko uporabil, da se mi rekuperator ugasne, ko pm delci presežejo nastavljeno mejno vrednost?
Drugače imam China PM merilec ampak mi služi samo za ročen izklop.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
PM sensor ki bi sporočal podatke pro wifija ali zigbee res še nisem videl. Dosti ljudi je pa predelalo ikejin pm sensor. Daš noter esp8266 in je...
Bom probal ta teden nearest vodič na to temo.
 
Nazadnje urejeno:

bomber

Pripravnik
14. maj 2011
93
4
8
Ptuj
lunixfashion.si
PM sensor ki bi sporočal podatke pro wifija ali zigbee res še nisem videl. Dosti ljudi je pa predelalo ikejin pm sensor. Daš noter esp8266 in je...
Bom probal ta teden nearest vodič na to temo.
Trenutno imam tako zadevo.
 

Priponke

  • pm senzor.png
    pm senzor.png
    419,6 KB · Ogledi: 130

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Trenutno imam tako zadevo.
Slikaj še od zadaj... Večina teh pm2 senzorjev ima enega od teh (particulate) senzorjev:

Če imaš doma kak Esp8266 ali Esp32 potem ga lahko na hitro spremeniš v wifi verzijo...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kaj obstaja kakšna light varianta za tisti Shelly merilec porabe? Pri TČ bi ga montiral kjer je 3-fazni kabel. Elektro omarica je nabito polna (niti eno mesto več ni prosto) tako da merjenje celotne porabe mislim da odpade. Bi pa mogoče vseeno pokril te večje porabnike individualno.
 

pronet

Pripravnik
18. sep 2007
68
25
18
Kaj obstaja kakšna light varianta za tisti Shelly merilec porabe? Pri TČ bi ga montiral kjer je 3-fazni kabel. Elektro omarica je nabito polna (niti eno mesto več ni prosto) tako da merjenje celotne porabe mislim da odpade. Bi pa mogoče vseeno pokril te večje porabnike individualno.
jaz imam tega montiranega v omarici pri TČ ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ravno za tega Shelly 3EM sprašujem če obstaja kaj bolj "lažjega". Torej da ni namenjeno za 120A in da ne stane 100€. Toliko bi bil pripravljen dati če bi ga montiral na celotno hišo, samo za merjenje enega porabnika pa se mi zdi rahlo overkill.