DIY pametna hiša software in hardware

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
poanta je mikrovalovni senzor, PIR je temu samo dodatek. Drugače zanimiva zadeva. Imam doma 2 mw senzorja za luči, pa sta dosti boolj natančna in hitra kot PIR. Ne vem pa, če to kaj "vznemirja" wifi signal po prostoru, nimam pojma na katerih frekvencah to deluje.
Jaz imam kar nekaj teh kombiniranih alarmnih senzorjev in ni nobenih težav z WiFi. Ko pa vklopim mikrovalovno pečico pa mi recimo vedno za sekundo prekinejo BT slušalke.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Nov mikrovalovni senzor:

 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
standards.png
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
497
83
Vem da je bila pred časom tema o wifi zalivalnikih ampak jo ne najdem. Ima kdo, kaj je ok?
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Naredil sem si rolo/screen za teraso z njihovimi motorji. Po prvi uporabi sem ugotovil, da bi pasalo imeti krmiljenje na telefonu:)

Sami ponujajo CloudBox ampak se mi zdi nerazumno drag... Po moje je zelo standardni, da wifi pretvarja v MHZ...
Ali obstajaj cenejša alternativa?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
A se je že kdo igral z Facebox face regonition za Home assistant? Bi si naredil odklepanje vrat na prepoznavanje obraza. Razumem delovanje podnevi, ampak kako pa pomoči? Z IR ledicami osvetlitev?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
A se je že kdo igral z Facebox face regonition za Home assistant? Bi si naredil odklepanje vrat na prepoznavanje obraza. Razumem delovanje podnevi, ampak kako pa pomoči? Z IR ledicami osvetlitev?
Iz vidika varnosti je to dokaj tvegano, če ne celo neumno. Tudi kamera mora biti v višini obraza in snemati v vodoravni liniji.

Če imaš kakšne nadzorne kamere kje po stenah na fasadi in jih želiš za to uporabiti... pozabi, je premalo detailov za karkoli uporabnega.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Hm, misliš? FaceID na telefonih se smatra kot boljša varnostna opcija proti PIN kodi, pa obstaja miljon rešitev s tipkovnico za odpirat vrata. Prstni odtis za odpirat vrata OK, mogoče tudi, ampak se mi zdi nerodna in počasna rešitev, vsaj od teh kar sem jih imel priliko sprobat.