Dieta

17. dec 2010
1.174
0
36
124
No, res da nisem debel, tako da ne vem, kaj zagotovo pomaga, ker še na srečo nikoli nisem rabil biti na dieti ... ampak tako, ko včasih gledam kaj po tvju ali kdaj v kakšni babji reviji kaj preberem, ki jo moja kupuje, pa so ravno take informacije napisane notri ... in potem najdeš dve vrsti ljudi, ki predlagata svojo opcijo ... eni so ... zdrava prehrana, drugi pa ukvarjanje s športom.

Se opravičujem ... sem prebral cel post, ampak sem očitno pozabil potem, da si napisal, da imaš omejeno gibanje. Potem pa ti skoraj nič drugega ne preostane, da si privežeš psa za verigo, pa ga šlepaš km ali dva v eno stran, se vseeno vsedeš malo na kolo, pa se tudi pelješ kakšnih 5 km, čisto dovolj in ja ... fitnes tudi ne bi škodil ... ampak kolikor sem že opazil, fitnes pomaga za en k... Kaj pa češ potem v fitnesu delati, če bi rad shujšal ... bežati na tekočem traku, kolesariti sobno kolo? Vsi ostali pripomočki so že bolj za moč kot za hujšanje.

Jaz, kot kolesar, ki se skoraj vsak dan vozim na dolge ture do ali čez 100 km, in včasih mi garmin zabeleži, da porabim tudi po 2000 ali 3000 kalorij ... Pridem domov, zgrabim mojo, greva takoj na pico ali če ima kaj dobrega skuhano, pa se tistega tako nažrem, da skoraj vse porabljene kalorije spravim notri ... Če ne, bi bil takšen kot zobotrebec.
tongue-1.gif
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
ampak kolikor sem že opazil, fitnes pomaga za en k... Kaj pa češ potem v fitnesu delati, če bi rad shujšal ... bežati na tekočem traku, kolesariti sobno kolo? Vsi ostali pripomočki so že bolj za moč kot za hujšanje.

Glede na nebroj oslarij, ki jih sproduciraš, malo sumim, da je tudi zgornji odstavek navadno trolanje, ampak za vsak primer, če bo še komu drugemu koristilo:

Prehrana je bila v prejšnji postih že precej dobro obdelana (tudi bedarije o stradanju po 18h, če se ne motim), s telesno vadbo pa lahko dosežeš dvoje (v okviru:

a) kardio: približno pri 75% svojega max pulza (0,75 x "220 - starost v letih") najbolj optimalno kuriš maščobe; ergo - povečuješ kalorični deficit, spotoma pa dobiš še kaj kondicije

b) vadba z utežmi: poleg energije, ki jo tako ali tako porabiš, telo zaradi povečane mišične mase porabi več energije (precej logično, ane), kar ti olajša/pohitri hujšanje. Namesto začetnih recimo 2200 kcal, telo po pol leta vadbe tudi brez aktivnosti porabi recimo 2400. Ergo - maščobo lahko izgubljaš še hitreje.


In za lepši spol: skrbi, da bi po nesreči dobile švarcijeve bicepse zaradi malo dvigovanja uteži so popolnoma odveč, ker imate drugačno genetsko zasnovo kot moški. Vsekakor pa zmerno ukvarjanje s športom po mojem mnenju zelo lepo izoblikuje mišični tonus, kar naredi telo precej bolj privlačno kot recimo dokaj koščene punce s celulitom.
smile-1.gif
 

brezlj

Pripravnik
29. jul 2010
46
0
6
www.dominatus.si
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
Prava dieta so ... kolo, hoja na triglav, hoje na dolge razdalje, savna itd ... in seveda, največ dvakrat na dan jesti - obilno.

zmaga.gif


Pa sam sojo jest ane, nč mesa pa voda?
smile-1.gif
Ni važn pa če hodiš na Everest... Vedet moraš kaj boš pojedel, da boš sploh prilezel do vrha.. Isto je za kolo - OH rabiš za energijo, beljakovine za mišice, pa še kake športne dodatke za stvari, ki jih ne zaužiješ redno dovolj s hrano..

Prava dieta mora vključevat vse osnovne gradnike v pravih razmerjih glede na potrebe tvojega telesa..
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Če 15 min pred kosilom in večerjo pojemo jabolko ali ananas, se vnos kalorij zmanjša za skoraj 20%. Kar znese dobrih 500 kalorij dnevno.Pa še majn pojemo, ker jabolko lepo nasiti in ob vsem tem dobimo še potrebne vitamine
wink-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz
pred vsako dieto se je potrebno vprašat
- kako bomo jedli po končani dieti
- kaj se bom iz te diete naučil
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ful relevanten link.

Torej prej poješ eno jabolko (ki sicer ni ravno brez cukra, niti približno). In zdaj boš na krožniku pustil 20% juhe, krompirja, mesa in zelenjave, drugače bi pa pojedel celo?
Yeah, right ...
hysterical-1.gif


By the mimo: danes sem imel normalen fruštek, poleg tega sem pred malco pojedel dva jabolka. Zanimivo, ampak za malico sem pojedel celo več kot običajno. Glede na zgornji članek bi moral 40% sendviča vreči stran ...

Kakorkoli, edini učinkoviti dieti sta samo manžri in večmigi, pa čisto nič drugega.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Citat:
Uporabnik badguy777 pravi:
Če 15 min pred kosilom in večerjo pojemo jabolko ali ananas, se vnos kalorij zmanjša za skoraj 20%. Kar znese dobrih 500 kalorij dnevno.Pa še majn pojemo, ker jabolko lepo nasiti in ob vsem tem dobimo še potrebne vitamine
wink-1.gif

..tisti ki ti je tole povedal, ga enkrat fajn okoli ušes...mislim spet neka bolana ideja. Če ima kosilo,večerja npr. 500 kalorij, jih boš tudi toliko zaužil, pa jabolko gor al pa dol, sej se ne bojo sprehodile okoli ust. Če je kaj od tega res, je to da te pač jabolko malo nasiti in poješ manj in s tem vneseš v sebe manj kalorij.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik badguy777 pravi:
Treba je počasi jest
wink-1.gif
pa dobro prezvečit.
Koliko počasi?
Koliko prežvečiti?

A naj en jabuk mlatim 10 minut?
A naj en sendvič mlatim pol ure?
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Slabo sem napisal.Kalorij dobiš tolko, kot jih poješ, vendar jabolko ali ananas znata pospešit porabo slabih maščob.Pa če te eno jabolko rahlo nasiti, da potem poješ 5 žlic pireja majn je to že nekaj
smile-1.gif


keber:

Odvisno od velikosti ust oz. 1 žlica/vilca na 8sek.
Da nastane pire.

Če je res velik jabuk , pol je 10 min kar ok.
Ne.Ker boš lačn postal vmes.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik badguy777 pravi:
Slabo sem napisal.Kalorij dobiš tolko, kot jih poješ, vendar jabolko ali ananas znata pospešit porabo slabih maščob.
Drugače povedano, jabolko in predvsem ananas pospešita prebavo, da se prej userješ, ne pa porabo slabih maščob.
Če hočeš dokaz, vsak dan pojej recimo dva ananasa, garant boš hujšal, ker boš itak samo na skret hodil, za porabo telo sploh cajta ne bo imelo.
Resno, sem sprobal, ne hvala. Še vedno se držim, da čisto vse jem, samo v normalnih količinah, migam pa zadosti (včasih se mi zdi, da že kar preveč). Pač ne bom na idealo shujšal samo v treh mesecih, a bo vsaj malo bolj trajno.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
tolk kot je veliko jabolko, tolk s krožnika stran umakneš od svoje porcije, ostalo pa poješ in evo ti japka dieto:))

jst sem probal počasa žvečit pa se mi je zdel, kot da jem pomije:( Mam dva sodelavca k res ne normalno počas jesta in sem jima probal sledit pri kosilu. Tko dolg po ustih vrtet mi res že nagravžno rata, pa tko počasa jest mi je tut mal čudno.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
hysterical-1.gif


24x vsak grižljaj al kako že? Sem 1x probal, sicer ne zaradi hujšanja, ampak iz firbca. Ne glede na to kaj sem jedel, do 24 nisem nikoli preštel ker je že prej postalo tako ogabno da je bilo samo še za ven pljunit. Tako da to da s tem shujšaš se mi zdi kar verjetno.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Kakorkoli, edini učinkoviti dieti sta samo manžri in večmigi, pa čisto nič drugega.

zmaga.gif


Samo to dvoje pomaga...preverjeno.
Vse ostale finte (jabolka, ananasi, pitje vode pred obroki,... je le: "kako pretentati samega sebe, da bom manj pojedel"!!
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
to dvoje pomaga ... če ti je pomembno da pač po X časa tehtnica pokaže XY kg manj
wink-1.gif


je pa to le vrh ledene gore, kaplica v morju, prvi korak maratona na poti da za vedno in z mišicami oblikuješ novega sebe
cool-1.gif