Dieta

masterr

Fizikalc
14. apr 2010
1.502
0
36
ok. Cerkno
Ma to je meni vseeno kaj drugi počnete, dat OH na minimum, čez 2 meseca dobiš vse nazaj razen, če dieto furaš dalje.

@Maxi28
Odvisno kaj ješ.
 

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.304
13
38
Ljubljana
no če ti je vseen kaj drugi počnemo pol pa zakaj daješ predloge za diete?
smile-1.gif
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Citat:
Uporabnik Maxi25 pravi:
Jst grem stavit, da če človek izloči iz menija sladkarije, je obroke 5x na dan po malo, ne je po šesti uri in se na dan giblje vaj 1 uro, da gredo kilogrami dol.

Ne rabiš znastvene fantastike, za ta podvig.

To da nehaš sladkarije,čipse, sendviče,hamburgerje je osnova...ampak za začetek, to prideš npr. iz 100kg na 80kg za šalo, potem se pa začne, da se spucaš v nulo je pa druga stvar in je zelo zelo zelo težko dosežt, da ne govorim o zadnjih parih kg. Seveda je vse odvisno od posameznika, tudi genetike ipd. Tole s prehranjevanjem po 18.00uri je bolano...potem pa vsakega ki mi to pove, kje je to slišal in začne: prjatli,stara mama ipd. Odvisno je KAJ JEŠ PO 18.00 (če boš večinoma OH in junk food, seveda da se ugojiš, ker te zadeve ti dajo energijo ti jo pa ne porabiš in greš spat). Pa važne so skupne kalorije čez dan, seveda porazdeljeno po obrokih. Jest npr. jem zadnji obrok ob cca 21.00. Tole po 18.00 pomeni da telo nima hrane vsaj 12h kar ni normalno. OK nekateri hujšajo tko da stradajo potem so pol leta glasni kolk dela dijeta, 3/4 jih je pa čez leto še debelejših kot predno so začeli s temi "dietami". Predvsem pa vsi pozabljajo da je pomembno tudi gibanje. Zelo priporočljiva je cik-cak metoda z OH-ji, v tistem linki od THE Nutritiona je zelo dobro opisano vse skupaj. S ketonsko se pa ni za hecat, OH na ničlo dati, in da si zraven še aktiven, imaš zahtevno službo ipd.,..hitro te sesuje, po parih dneh je pri masrsikomu že kar kriza.
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Citat:
Uporabnik Maxi25 pravi:
Jst grem stavit, da če človek izloči iz menija sladkarije, je obroke 5x na dan po malo, ne je po šesti uri in se na dan giblje vaj 1 uro, da gredo kilogrami dol.

Ne rabiš znastvene fantastike, za ta podvig.

Ne rabiš znanstvene fantastike, rabiš pa poslušat svoje telo, vedeti vsaj malce kaj je dobro in kaj ni. Sej tudi brez gibanja lahko shujšaš oz. brez namenskega gibanja za hujšanje, kajti čar je zgolj v deficitu.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Kako sem sam v enem letu shujšal 13kg ne hote in ne vede:) Pa ne iz 120 na 110, ampak iz 85 na 72. Pa že pri 85 nisem bil ravno nek maneken amapk bolj suhljat.

Zajtrk
skuta, jogurt, ovseni kosmiči, puranja salama, ploščice namesto kruha, zeleni čaj

Malica
če je bila, je bila kaka skuta z banano. ne pa vsak dan

Kosilo
vse kar se je kuhalo vendar zeloo mala porcija

Po kosilu
samo sadje.

Med tednom nisem jedel nič sladkorja, mastnega mesa, kruha, nisem pil sokov in alkohola.
Nikoli se nisem nažiral. Pojedel sem toliko, da bi še vedno lahko še kaj pojedel.
Gibal se nisem nič (je bilo leno leto:) ).
Med vikendi, če je bil kak piknik se nisem šparal:)

Sedaj je zgodba drugačna, vendar za v drugo temo;)
 

masterr

Fizikalc
14. apr 2010
1.502
0
36
ok. Cerkno
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Kako sem sam v enem letu shujšal 13kg ne hote in ne vede:) Pa ne iz 120 na 110, ampak iz 85 na 72. Pa že pri 85 nisem bil ravno nek maneken amapk bolj suhljat.

Zajtrk
skuta OK , jogurt OK , ovseni kosmiči, OK puranja salama spremenljivo OK , ploščice namesto kruha, zeleni čaj OK

Malica
če je bila, je bila kaka skuta z banano. ne pa vsak dan OK

Kosilo
vse kar se je kuhalo vendar zeloo mala porcija OK predvidevam, kakšen riž, zelenjava, pusto meso

Po kosilu
samo sadje. OK nekaj mora bit

Še en trd obrok s kakšnim mesom pa si zmagal

Med tednom nisem jedel nič sladkorja, mastnega mesa, kruha, nisem pil sokov in alkohola.
Nikoli se nisem nažiral. Pojedel sem toliko, da bi še vedno lahko še kaj pojedel.
Gibal se nisem nič (je bilo leno leto:) ).
Med vikendi, če je bil kak piknik se nisem šparal:)

Sedaj je zgodba drugačna, vendar za v drugo temo;)
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
No, da vidiš še moj jedilnik:

- zajtrk: japka, čokolino, napitek calcium vita c (8:00)
- malica: banana + jogurt (11:00)
- kosilo: karkoli, vendar v normalnih količinah (da se ne nažrem, gledam da ne pretiravam s prilogo in da pojem čim več solate) (13:00)
- malica: neko sadje (16:00)
- večerja: kos črnega kruha + priloga (lahko je tud poli in sir, nema veze, samo da nista 2, 3 kosa kruha) (19:00)
- post večerja: šejk: banana, 250g skute, 1dl jogurta (21:30)

Ob takšnem jedilniku sem jaz suh (186/83), pa non stop nekaj jem in non stop hodim srat.
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Zaključek vsega bi bil lahko tak..shujšati ni problem (obstoja 1000 in 1 dieta po kateri lahko shujšaš in vsaka deluječe se jo držiš)...problem je obdržati težo...ker, ker se vsak vrne na prejšnje tirnice prehranjevanja, po katerih pa se je že prvenstveno zredil.

Torej kot nekdo omenja..spremeniti moraš življ. slog..dokler tega ne narediš pač nihaš gor in dol s težo.

In ravno sprememba sloga prehranejvanja (in gibanja) je najtežje...na papirju lahko, vsak zase pa ve koliko mu uspeva oz. katerumu sploh uspe.

Teorija je keks..kaj pa praksa?

Pa saj, dokler si mlad, po večini samski..ni izguba kalorij noben problem (zrediti se..kaj je to?)..ko se nabirajo leta, pride familija (otroci), služba..itd, itd..giblješ manj, zjeban si bolj..in si si spremenil življ. slog..seveda na slabše. Pa smo tam kjer ni muh. Vsak ve kaj bi moral početi..samo enostavno ne gre (ni volje, ni prilike). Tako da...narediti ta rez..kdor ga.. A la mu vera!
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
točno to: spremeniti moraš življ. slog..dokler tega ne narediš pač nihaš gor in dol s težo. To pa je najtežje!

p.s. tudi zredit se ni lahko (nekaterim), kvalitetno zredit je pa tako težko kot kvalitetno shujšat.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
Citat:
Uporabnik masterr pravi:
Takim dietam se lahko samo smejem, jaz poznam zelo dobro učinkovito dieto, po njej se ne zrediš, izgubljaš maščobo namesto mišic, polno energije, zdravja, nobenih posledic....na tak način je meni (že 1000x omenil) uspelo zbit 35kg, danes po 1 letu imam še vedno iste kilograme, kot po dieti.

bi bil pripravljen svoje znanje deliti z preostalim svetom? . . . moram tudi sam kako kilco, dve dol dati, ker so me že po alterju začel zezat
grin1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Če hočeš izgubljat samo maščobo, brez mišic, moraš na dan zaužiti dovolj beljakovin, da se mišice ne razgrajujejo, vendar moraš glede kalorij biti še vedno v minusu.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Prava dieta so ... kolo, hoja na triglav, hoje na dolge razdalje, savna itd ... in seveda, največ dvakrat na dan jesti - obilno.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
Prava dieta so ... ... in seveda, največ dvakrat na dan jesti - obilno.
Bolj slab nasvet si mu dal.
Pa tudi s savno ne bo preveč shujšal, edina vodo bo izgubil, ki pa jo v teh dneh že itak.
 

masterr

Fizikalc
14. apr 2010
1.502
0
36
ok. Cerkno
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
Prava dieta so ... kolo, hoja na triglav, hoje na dolge razdalje, savna itd ... in seveda, največ dvakrat na dan jesti - obilno.

Ja za kurjenje odvečnih vnešenih kalorij iz preteklih dni.

Resno, za zdravo hujšanje je potrebno jest zdravo (pišč.file, olivno olje, ovseni kosmiči....) nekah gibanja v obmoju srčnega utripa 60-70%, je dovolj ene 3/4 ure pa ene 3-4x/teden, + fitnes dvigovanje uteži. Lahko tudi doma delat an lastni teži, vaje so na youtubu.
Vsekakor ne pozabit vnest dovolj beljakovin, vsaj 500g mesa/dan. Dodatke lahko jemlete, ampak, če ni potrebe po tem mečete gnar stran, nekomu ej želja samo kvalitetno shujšat, torej dovolj količinsko zdrave hrane + kardio + lastna teža.

ZMAGA
cheer.gif