Dieta

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.304
13
38
Ljubljana
to pri meni pride v upošte kasneje ko bom imel dovoljeno večje gibanje, samo z sprehodom po ravnem si ne moreš glih oblikovati mišice neke orng
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Telo rabi nekaj časa, da začne jemati energijo iz maščob in ne iz OH, kot je "sprogramirano"

OH je energija za telo in če jih ne vnašamo, ratamo razdražljivi, težko se koncentriraš, slabo spanje ...

Tako dieto je lahko furat samo takrat ko si 24h doma oz. ne hodiš v službo/šolo

Kontra efekt. Po končani ketonski oz. tej iz neta prepisani, bo telo navajeno jemat energijo iz maščob in ko boš vnašal OH se bo to vse kopičilo + voda. Prav tako na ketonski ni dobro biti predolgo časa (max 8 tednov) drugače ti manjka preveč mineralov in vitaminov in vprašanje kako se držiš da poješ zelo veliko vlaknin?

Najboljše je cikliranje OH in še ti OH ki jih poješ morajo biti "kvalitetni". Cikliranje 3-1 (3 dni nižji vnos OH in 4-i dan višji) povzroči, da se telo ne navadi na malo OH in ne upočasni metabolizma.

Uspeh hujšanja pa je najboljše cikliranje z OH ter kardio vadba.

Utrip okoli 70% max utripa je sicer dober za kurjenje maščob, vendar nima velikega vpliva na porabo kalorij med in po treningu, zato je dobro uporabljati HIIT trening + kardio okoli 70% max utripa, npr:20min HIIT + 30min kardio
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Kaj je pa to HIIT? HIT poznam, tole pa ne. Al si se samo zatipkal?
confused-1.gif
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Kakorkoli, edini učinkoviti dieti sta samo manžri in večmigi, pa čisto nič drugega.

zmaga.gif


Samo to dvoje pomaga...preverjeno.
Vse ostale finte (jabolka, ananasi, pitje vode pred obroki,... je le: "kako pretentati samega sebe, da bom manj pojedel"!!

Po moje bi znala dieta brez sladkorjev kar dobro prijet. Ampak brez sladkorjev v celoti. Pol ti ni treba nič pazit pri količini.
wink-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
to je prva stvar ja, pol pa da začneš dosti jest da se metabolizem zbudi ... ker brez tega ni dolgotrajnega učinka
 

moteco

Pripravnik
12. avg 2010
60
0
6
www.dominatus.si
Citat:
Uporabnik leprotto pravi:
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Kakorkoli, edini učinkoviti dieti sta samo manžri in večmigi, pa čisto nič drugega.

zmaga.gif


Samo to dvoje pomaga...preverjeno.
Vse ostale finte (jabolka, ananasi, pitje vode pred obroki,... je le: "kako pretentati samega sebe, da bom manj pojedel"!!

Po moje bi znala dieta brez sladkorjev kar dobro prijet. Ampak brez sladkorjev v celoti. Pol ti ni treba nič pazit pri količini.
wink-1.gif

ja, dieta manj žri pa migi je zihr najboljša. Nikol me ne bojo prepričal tisti, k pravjo, da hrano sam pogledajo, pa se že redijo. Ne priznajo pa si, da pojejo boga in pol, potem pa še na sladkarije navalijo. Če bi najprej sladkarije pustil pr miru, bi blo zagotov velik boljš.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Citat:
Uporabnik leprotto pravi:

Po moje bi znala dieta brez sladkorjev kar dobro prijet. Ampak brez sladkorjev v celoti. Pol ti ni treba nič pazit pri količini.
wink-1.gif

Niti ne drži, se jih je pa potrebno izogniti v največji možni meri. Čisto poenostavljeno, sladkor je OH, povzroči dvig inzulina v krvi, ima zelo visok glikemični indeks, zato se rediš če ga predoziraš. Hujašenje je najučinkovitejše s cik-cak metodo, cikliranje OH, kateri morajo po večini imeti nizek GI. Pa migat je treba, prehrana je pa tako ali tako največ.
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Ne vem no, kolkor sem imela priložnost videt, se od npr. "antikandidne" diete ni še noben zredil (prej so bile težave, kako težo obdržati). Pa brez gibanja in nekih hudih količinskih omejitev pri prehranjevanju.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik leprotto pravi:
Ne vem no, kolkor sem imela priložnost videt, se od npr. "antikandidne" diete ni še noben zredil (prej so bile težave, kako težo obdržati). Pa brez gibanja in nekih hudih količinskih omejitev pri prehranjevanju.

kakšna dieta je to???? In kaj so azte hude količinske omejitve pri prehranjevanju? dejmo najprej to razčistit, potem jih pa dobiš po
zmaga.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik leprotto pravi:
Ne vem no, kolkor sem imela priložnost videt, se od npr. "antikandidne" diete ni še noben zredil (prej so bile težave, kako težo obdržati).
Odlično. In to dieto naj laufam cel življenje?
hysterical-1.gif


Ne ne, pravilna dieta je tista, kjer ješ vse, samo zmerno je treba. Človeško telo je pač narejeno, da rabi tudi sladkorje, pa naj babje in decove revije pravijo, kar hočejo.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
sej sladkorjev imaš skoraj povsod polno, problem je, ker mi požremo enostavno preveč tega. Samo poglej kdaj po trgovinah, kako ogromen del zavzemajo sladkarije.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Pač jih ne poješ toliko. Da se jim bom totalno izogibal, pa
ne-ne-1.gif
hvala lepa.

Mislim, domač štrudelj pa domača gibanica? Hej, za kaj pa sploh živim?
cheer.gif
 

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.304
13
38
Ljubljana
od kar sem odpru to temo pa do danes sem z to dieto shujšal 14 kil, seveda sedaj se ne držim več toliko striktno ampak vseeno rezultat je viden
smile-1.gif
bom pa še nadaljeval, tudi zdravnica mi je rekla da kar tako naprej.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Lepo, lepo, zelo pohvalno....samo če se ne motim nikjer nisem zasledil podatka...iz koliko na koliko, kakšni obsegi npr. pasu prej in zdej, mogoče meritev odstotka maščobe prej in sedaj??Razlika je npr. da pri velikost 180cm shujšaš iz 90 na 75kg, kot npr. iz 115 na 100kg-v tem primeru je dosti lažje-ni potrebno ne vem kako hudo posežt v jedilnik, par osnovnih stvari spremeniš pa gre, pač na hitro in zelo splošno sem to napisal...v primeru iz 90 na 75kg je pa že kar težje, saj je potrebno iti bolj v detajle in v bistvu že spremeniti način živjenja kar močno. ..glede na to da si napisal da se je ne držiš več toliko, si dosegel željeni cilj ali ti več ni odgovarjalo tako?športaš tudi kaj?

..predhodnik....preberi si od cik-cak metodi, s kicliranjem izključno OH.