Dieta

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
ksz....neka napol ketonska dieta....seveda potem lahko vsak pričakuje jo-jo efekt in hitro spet nazaj dobiš, da ne govorim da se ni za igrat s takšnimi dieatami. Nekako najbolj učinkovita in priporočljiva je cik-cak dieta, variiranje z OH. Vsekakor pa če ne spremeniš način življenja ala prehrana-miganje-regeneracija potem si hitro na istem kot si bil. Me pa moti tista bedarija da lahk ješ ocvirke,rebrca ipd. (bistvo diete je da si v kaloričnem deficitu) to je pa tako kalorično da joj, potem pa piše da lešnikov ne smeš jest, kateri so zelo dober vir maščob, ki jih telo potrebuje.
 
Nazadnje urejeno:

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Zakaj bi črtal z jedilnika OH, če pa so to ene od sestavin, ki so nujno potrebne za organizem?

Te diete so en qrac. Izsušijo in izčrpajo organizem.

Če nočeš imeti prekomerne teže ob pogoju, da ješ vse (v normalnih količinah seveda), je, da si razbiješ 3 obroke, ki jih navadno poješ, na 5-6 obrokov. To pomeni zmanjšati zajtrke, kosila in večerje ter dodati vmesne lahke obroke (šejki, sadje ipd.). Na tak način praktično sproti pokuriš, kar poješ in ima pri meni najboljše učinke. Ker enostavno ne vneseš vase toliko hrane, da bi se zredil. Če sam prešaltam na 3 obroke/dan, dobim v 14 dneh vampek.

Komot lahko ješ kruh, krompir, riž ... ampak pazi, da se ne "nažreš". Nikoli se ne najej do stopnje, da ne moreš več. Zmernost. Pa se boš počutil veliko boljše in kilogrami bodo šli čudežno stran.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
S to dieto se da v 4ih tednih BP zgubiti 10 kg. Potem se pa malo ustavi. Nadaljnih 4 tedne..gre dol kakih 5 kg.

Seveda so kile odvisne od začetne teže...po občutku bi se lahko reklo da v 4ih tednih zgubiš cca. 10 % svoje teže (naslenje 4 pa cca. 5 %)...potem naj si pa vsak v svoje kile preračuna.
 

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.304
13
38
Ljubljana
to je moj namen, da zbijem kile dol potem pa obdržim nekako konstantno težo
smile-1.gif
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
No, jst sm 8 kg zgubila v enem mesecu in sicer:

nič sladkarij
nič alkohola
veliko jabolk
po 18h nič hrane - če je bila kriza, sem vzela jabolko
jedla 5x na dan po malo
vsak dan šla hodit v hrib

Ostalo sem jedla. Od kruha, testenin itd. In meni see je zdel ta način zdrav. Čudno mi je, da prepovejo vse mlečne izdelke. To mi je kr neki.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Mlečni izdelki imajo itak da laktozo, kar pri nekaterih ljudem povzroča lepe maščobne oblogice...mimogrede, če smem izkoristiti to temo, koliko mase imaš sedaj in pri kakšni višini?
tongue-1.gif


aja, kruh pa testinine se splača zmanjšat, recimo za polovico, pa anmesto tega kako tuno ali pa pšanca prsa...
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Čisto normalno....izguba vode...nič takšnega, kilaža tehta par kg gor in dol...tehta se 1x tedensko na tešče ob isti uri, najbolje zjutraj ko vstaneš. Drugače pa merilo in kar največ pove, je ogledalo.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Pa tudi če se smešno sliši, ti priporočam da se slikaš v spodnjem perilu, se npr. najmanj 1 mesec drži diete, in se nato spet slikaj pa boš videl če je kaj šlo dol.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Nima smisla, jest sem dal cca. 5-6kg gor v parih mesecih, pa zgledam veliko bolj kot prej z manj kg in širšim obsegom okoli trebuha ipd.. Iz prakse vem da se sploh veliko punc ustraši, ko npr. telovadijo in telovadijo, kg ostanejo oz. grejo še gor in mislijo da so se zredile, ko pa rečem naj kakšno fotko od prej pogleda in primerja s tem kar je naredila pa pride nasmeh nazaj na usta. Tudi predhodnik je zelo pametno napisal. Večina diet je tako napisanih na v bistvu samo izgubiš vodo, folk pa misli da je shujšal.
 

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.304
13
38
Ljubljana
vodo izgubiš u prvem dnevu diete kokr sm jest predhodnika zastopil, ostalo pa gre dol maščoba, ampak sej dokler ne bo neki tapravih rezultatov pol nimamo kej kle razpravlat
smile-1.gif
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
886
85
28
select 1 from dual;
Eno vprašanje za vse zagovornike diet.

Če ste na dieti, ki vam obljublja da boste zgubili 5kg v enem tednu, kako lahko sploh pomislite da bo to 5kg maščobe (ali pa 1kg maščobe če smo že pri tem).

1kg maščobe ima cca 9000kcal.
Na neki normalni dieti še vedno poješ cca 1200kcal, kar pri recimo povprečnem človeku (ki dela v pisarni in se popoldan ne rekreira) pomeni da ob dnevni porabi 2000kcal 'samo' 800kcal v deficitu (kar je za normalno hujšanje še vedno veliko preveč). To v 7 dneh nanese 5600kcal deficita, kar pomeni, da če bi bile vse te kalorije iz maščob samo 0,6kg (pa upam da se zavedate, da večina tega deficita ne pride iz maščob).

Bom sedaj zvenel skoraj kot Jernej
evil.gif
:

Narava (ali pa bog za zagovornike druge veje nastanka človeka) je poskrbel/a, da ima človeško telo mehanizme, ki se vklopijo, če pride do prevelikega in predolgega deficita. In takrat začne telo 'žrtvovati' večje porabnike, kar so v tem primeru mišice. Po drugi strani pa ob ponovnem normalnem vnosu (poleg tega da se porabi dnevno manj kcal, ker ima telo manj mišic) začne bolj kopičiti maščobo, da bo pripravljeno za novo krizo.

Vse skupaj je napisano zelo poljudno in seveda ne izključujem možnosti, da sem ga kje kiksnil (še vedno pa ne toliko kot tisti, ki se poslužujejo teh diet
grin1.gif
).
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Ker je to voda in ljudje mislijo da hujšajo, v bistvu dehidrirajo....nekako normalno je okvirno 0,5kg izgube maščobe na teden s tem da imaš popolnoma urejen jedilnik (lahko se reče dieta, ampak jedilnik mora biti prilagojen na posameznika in v nulo napisan), ter primerni rekreaciji.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
če si štartal z dieto (bilo kako) se tehtaj 1 x tedensko..določi si en dan in uro. Npr. nedelja zjutraj po zajtrku. Vse ostalo je preješnje nihajnje s kilogrami (za štos probaj zvečer in takoj zjutraj ko vstaneš..boš prav presenečen).

Pa tudi vmes zadeve preveč nihajo glede na pojedeno hrano...če boš jedel meso z veliko soli (Npr. pršut) bo sol vezala vodo nase in boš par dni imel večjo težo, kobo šla sol iz telesa boš odvedel tudi vodo...itd.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Sem mel zdaj podobno dieto tak na mimogrede. Pač zmanjšal vnos oh na min. Brez kakršnega koli cukra, kruha min, krompirja in riža skoraj nič. Pa mal več športanja. Rezultat je 10kg manj kot januarja. Jebe me edino to da dobim ful apetit zvečer ko kakega skadim. Pol pa si grem ob 2h zjutraj delat večerjo.
grin1.gif