Deljenje avtomobila in druge alternative

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Ja potem imaš pa avto, ki je nov vreden 50.000 eur, servisira se pod kozolcem, gume pa so znamke čanšlang plastik fantastik, opere se itak 1 x letno, ker je pranje za 8 eur predrago. In podobne anomalije. Sam da ni CS in da je tvoj. Pa naj stane kar hoče. Ko kozlčar zajebe avto pa pride tak lastnik stokat in jokat na uradni servis.

Smo mel en primer, da je stranka tankla zvarek "bio dizla". Potem pa so šle vse šobe, pa DPF, EGR, pa bog si ga vedi kaj še. Pa je privarčevala..... Ogromen denar, ko je vse to menjala. Bi bilo ceneje, ko si renta avto oziroma kombi...... Ampak prepričane je brez veze prepričevati.
Kaj ima to zbveze s tem, da CS kopnkurira 3 jurje vreden Clio, s katerim je bore malo stroškov?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Čisto realno: tudi drugi odplačan, malo vreden avto, ki malo stane, je obveznost. Zaseda ti parkirišče, moraš vozit na servis, tehnični, urejat zavarovanje, itd. In upaš, da se ti ne bo pokvaril. Te kdo butne, spet zavarovalnica, itd. Tukaj pa kartico klikneš, se zapelješ, zakleneš in ti dol visi za gorivo, gume, parkirišče, kdaj boš peljal v pralnico, itd. Poleg tega se pri CS voziš v novem, varnem vozilu in ne v zmahani gari.
PS: če pa ni zmahana gara, potem pa verjetno na leto izgubiš toliko na njej, da bi se lahko kar nekaj časa vozil s CS samo iz tega naslova.
Je obveznost - ampak očitno ne dovolj velika, da bi prevladal CS.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
?
V kar nekaj mestih v tujini zadeva čisto ok laufa.
Z bicikelj sharingom so se tudi norca delali, pa se je zadeva celo v zabačeni Sloveniji lepo prijela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Zadeva bo aktualna, ko bo politika tak daleč sforsirala električne avte, da ali boš imel električarja ali pa avta ne boš sploh imel. Folk v mestih električarjev ne bo imel kje polnit, polnilnice bodo ubijalsko drage, pa ti druga ne bo ostalo kot sposoja. Glede na napovedi EU lahko to v večjih evropskih prestolnicah pričakujemo že čez desetletje.
Tisti, ki že danes ustvarjajo CS mrežo z ogromnimi izgubami, bodo takrat imeli lepo prednost in monopol.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in sad

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
?
V kar nekaj mestih v tujini zadeva čisto ok laufa.
Z bicikelj sharingom so se tudi norca delali, pa se je zadeva celo v zabačeni Sloveniji lepo prijela.
Malo poglej v kakih mestih. Pa to, da laufa, še ne pomeni da je finančno vzdržna.
Kolesa so druga zgodba. Vse skupaj dovolj drago, da uporabniki po navadi dovolj lepo delajo z njimi (za razliko od npr. skirojev), pa dovolj poceni uporaba, da je masovna.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Pusti ti SJTV on je pač v svojem svetu. Če CS nebi bil finančno vzdržen največja CS firma v Sloveniji nebi poslovala že 5 let. On od začetka sem njihov uporabnik. Če zadeva ne prinese vsaj 1.500.000 eur čistega za SJTV zadeva ni finančno vzdržna. Me prav zanima, koliko prinese njegovo pisanje o avtomobilih in njihova revija. V teh časih to tudi ni finančno vzdržno. Pa še vedno fura modrijo....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
To da nekaj dela že 5 let, še ne pomeni, da je TRENUTNO finančno vzdržno. Pač vsako resno podjetje, ki se loti neke zadeve, je čisto možno, da na začetku dela z izgubo. Lahko pogledaš le Amazon.
Smo pa sedaj prišli od tega, da se ne splača za uporabnike (ker je predrago v primerjavi z busom in vlakom, loool), na to, da ni finančno vzdržno za sama podjetja, ki to ponujajo. Vsaj nekaj. Se mi pa res ne da iskati primerov s katerimi bi mu dokazal, da nima prav. Se beremo čez 10 let.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
Pusti ti SJTV on je pač v svojem svetu. Če CS nebi bil finančno vzdržen največja CS firma v Sloveniji nebi poslovala že 5 let. On od začetka sem njihov uporabnik. Če zadeva ne prinese vsaj 1.500.000 eur čistega za SJTV zadeva ni finančno vzdržna. Me prav zanima, koliko prinese njegovo pisanje o avtomobilih in njihova revija. V teh časih to tudi ni finančno vzdržno. Pa še vedno fura modrijo....
Revija že nekaj časa ni več "njegova". Dela drugje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vseeno pa je šel iz ene sanjske službe v drugo sanjaško službo. ;)

Večkrat ima nek "zamegljen", oz. bolje rečeno koncernovsko ozek pogled na določene stvari, velikokrat pa ima tudi prav.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.110
862
113
Profi deformacija. Ga moram pa pohvalt, v nedeljo gledal formulo-e in cist znosno komentira.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
E formula? To je isto kot brezalkoholno pivo, kava brez kofeina, vejpanje namesto cigareta, viski brez alkohola. :rolleyes:
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
V Varšavi nisem zasledil Car sharinga, je pa promet urejen do te mere, da ga verjetno ne potrebuješ (U-bahn, avtobusi, taxiji), pa še primestni avtobusi vozijo "skor do Krakowa" :fredi:
Da pri nas hočeš narest kaj takega, je ZF. Če si 10 km ven iz mesta, vidiš avtobus samo še za praznike :valjamse: CS pa no way.

Primer Berlin: tam imajo v veliki meri "E-skirca" sharing ... in laufa.

Ljubljana: U-bahn? A jo že imate? Kaj potem šele v KR ... imamo pa CS.

Za Slovenijo CS ni nek hud potencial, ker bomo še naprej verjetno rabili lastniške avte. Kaj pa bo po 2030, je pa druga zgodba (podobna BTC - lahko samo predvidevamo, kako bo čez x let)
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.110
862
113
E formula? To je isto kot brezalkoholno pivo, kava brez kofeina, vejpanje namesto cigareta, viski brez alkohola. :rolleyes:

Al pa drkanje namest prave babnce ob teb... Glej, pac sm gledal. Ne da mi je kako hudo zanimivo (to dirkanje ravno ni) samo ni treba pa litanij pesnit. Ne glej ce ti ne pase, winner :)
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.844
113
pri taščici
CS ima za moje pojme ugodno ceno za celodnevni obcasni najem. Ce vzames golfa ali podobno lahko tudi lep kos Slovenije prevozis z njim v kosu (smucanje...) Ce lahko na "cilju" napolnis/dofilas, si zmagal.
Jaz sem tako sel na obalo pa darsu fakica pokazal za nakup vinjete letos.
Pa se mal testa ev avta spotoma narediš ce me slučajno kdaj kaj prime.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in sad

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Pusti ti SJTV on je pač v svojem svetu. Če CS nebi bil finančno vzdržen največja CS firma v Sloveniji nebi poslovala že 5 let. On od začetka sem njihov uporabnik. ančno vzdržno. Pa še vedno fura modrijo....
Tudi jaz. Kar še ne pomeni, da je sam CS finančno vzdržen. Znajo skombinirat več stvari in dobiti tudi kake subvencije ipd ...