Garancijsko popravilo popravila klime

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Meni je uparjalnik crknil po 6 letih (postal porozen, satovje se je drobilo) in to je bilo tudi edino popravilo klime (vključno z sušilnim filtrom). Ostalo so bili servisi (prvi po 3 letih, potem po 5ih in zadnja kontrola po 8 letih). Servisi pa obsegajo kontrolo količine plina, preverjanje tesnosti sistema, mazanje sistema.
Hanzi, predvsem ne delam znanosti iz popravil, ki pritečejo starosti in znamki vozila.
Pač se bo treba sprijazniti s tem da nič ni večno in da se zadeve kvarijo. Pa četudi so del goljufivega koncerna...
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Še en razlog več za Hbirida/EV kjer je kompresor električen hermetično zaprt, potem ostane edina šibka točka kondenzator, ki je lahko iz preslabega materiala ali podvržen zunanjim vplivom (kamenje).

Drugače pa tudi mene zanima kam peljat na servis (klasičen avto) ker mi po 8 letih klima začenja malo pešati. Ali se vsi "klasični klima mojstri" ukvarjajo tudi s tem, ker enemu navadnemu mehaniku raje ne peljem da mi potem kaj zasvinja sistem.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Če klima normalno deluje ga lahko pelješ komurkoli. Mislim da so vsi dovolj strokovno usposobljeni (tudi zate
grims-1.gif
) da bojo odstranili dva čepka, ki pokrivata nastavke za polnjenje klime in nanj priklopili stroj, ki nato opravi celotno proceduro (praznjenje, tehtanje, dofllavanje).
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Ravno o tem "stroju" je bilo enkrat govora da jih je med posameznimi servisi treba nekaj čistit ali ne vem kaj in da to redko kdo dela. Posledica je da dobiš v sistem ostanke svinjarije ki so ostali od prejšnjih menjav.

Je kaj na tem?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Glej tudi jaz razumem da stvari crkujejo. Ceprav so jih nekoc znali narediti tako da niso crkovale. .
Ampak da pa zadeva crkne "vsako leto" pa ne razumem. Kot receno: upam da bom imel bolj srecno roko pri iskanju mehanikov kot jih je imel prejsnji lastnik . Porocam cez leto ali dve.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Stvari so crkovale tudi nekoč... Oz. niso, ker niso bile vgrajene v vozila takega ranga.
To, da je vsako leto nekaj menjal oz. popravljal pa lahko nakazuje na:
-konstrukcijsko napako
-zanič mehanika
-uporabo nekvalitetnih rezervnih delov
-malomarnost uporabnika
-vse zgoraj našteto

Pa to še vseeno ni razlog za "miss drama queen". Konec koncev si vedel kaj kupuješ in si vedel (si se pozanimal) o morebitnih napakah. Dojami, avto je strošek, pa naj bo nov ali rabljen. Ni vse samo na izgubi vrednosti. Če pošteno zadeve postaviš na levo in desno stran enačbe (nov vs. rabljen) lahko hitro ugotoviš da je zadeva tam-tam. No pri tebi že...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Prve tri skoraj zagotovo, lahko tudi 4 alineja.
Dodal bi se eno alinejo
-odprava posledice, vzroka pa ne.
Ko je premalo plina, je o tem voznik "obveščen". Ce pa je to dovolj zgodaj da ne pride do vecje okvare pa ne vem. Niti ne vem kako dolgo sistem se dela pod takimi pogoji.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Da. Kako dolgo bo ostala zrihtana (bo spustila se kaksna cev, hladilnik, kondenzator....) pa se pustim presenetiti. Evo ti "tovarniško napako".
2419200-20160422_155044.jpg
 

Priponke

  • 2419200-20160422_155044.jpg
    2419200-20160422_155044.jpg
    143,7 KB · Ogledi: 443

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
Jaz imamo ravno pri koncu garancije eno popravilo pri svoje Ceedu, in sicer zdaj čez zimo je klima očitno spustila dušo. Dva tedna nazaj so napolnili plin in je potem delala kakšne par dni, recimo slab teden, ampak po dveh tednih je samo še toplo pihalo.

So pa danes zopet preverili klimo in barvilo od zadnjič itd. In je za menjati uparjalnik / evaporator klime. Na srečo v garanciji, ker baje je kar veliko dela z menjavo ker je stvar za armaturno ploščo. Ne predstavljam si kakšen strošek je to izven garancije, ampak vsekakor velik.

Je že kdo menjal to? Kako pogosto je sploh da shodi evaporator, jaz sem vedno mislil da bo težava v kakšni počeni cevki ali hladilniku?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
In še a ko enkrat razstavijo armaturo jo znajo nazaj sestaviti ali imaš potem zmeraj kakšne probleme s črički in podobnim?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Jaz imamo ravno pri koncu garancije eno popravilo pri svoje Ceedu, in sicer zdaj čez zimo je klima očitno spustila dušo. Dva tedna nazaj so napolnili plin in je potem delala kakšne par dni, recimo slab teden, ampak po dveh tednih je samo še toplo pihalo.

So pa danes zopet preverili klimo in barvilo od zadnjič itd. In je za menjati uparjalnik / evaporator klime. Na srečo v garanciji, ker baje je kar veliko dela z menjavo ker je stvar za armaturno ploščo. Ne predstavljam si kakšen strošek je to izven garancije, ampak vsekakor velik.

Je že kdo menjal to? Kako pogosto je sploh da shodi evaporator, jaz sem vedno mislil da bo težava v kakšni počeni cevki ali hladilniku?

Ti jaz povem? Na C3 2013. Uparjevalnik klime 960 € + menjava, normativ 4 ure dela, verjamem, da bi računal več. + potem še polnjenje klime.

Sam sem imel srečo, da sem dobil uparjalnik precej ceneje, tako da je bila končna cena cca 700.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
Ti jaz povem? Na C3 2013. Uparjevalnik klime 960 € + menjava, normativ 4 ure dela, verjamem, da bi računal več. + potem še polnjenje klime.

Sam sem imel srečo, da sem dobil uparjalnik precej ceneje, tako da je bila končna cena cca 700.

Nore cene. Kako pa si ugotovil da je bila potrebna menjava upravljalnika? Ali ti je po menjavi potem brez problema delala klima? So ti v redu sestavil armaturo nazaj ali si imel še kakšne probleme ali nove čričke in podobno?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Nore cene. Kako pa si ugotovil da je bila potrebna menjava upravljalnika? Ali ti je po menjavi potem brez problema delala klima? So ti v redu sestavil armaturo nazaj ali si imel še kakšne probleme ali nove čričke in podobno?

Kako? Ker ni delala klima :) In je bilo olje na tleh :)
Ugotovil je serviser, niso pa šravfal na citroenu, zaupam zgolj svojemu... In ja, je sestavil tiptop.

Če kdo rabi dobrega serviserja: oservis.si. Meni šravfa avte še kar nekaj let...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
Kako? Ker ni delala klima :) In je bilo olje na tleh :)
Ugotovil je serviser, niso pa šravfal na citroenu, zaupam zgolj svojemu... In ja, je sestavil tiptop.

Če kdo rabi dobrega serviserja: oservis.si. Meni šravfa avte še kar nekaj let...

Lepo slišati. Predvsem me skrbi, da bi izvedli ta velik poseg in bi potem po dveh tednih ugotovil da klima spet pušča, se pravi da se ne bi izkazalo da je bilo nekaj tretjega kot kompresor ali hladilnik. Kako je nek serviser prepričan recimo kaj zamenjati, zdi se mi da včasih menjajo dokler ne začne delati?