Garancijsko popravilo popravila klime

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Torej avto star 10 let.
2013 servis klime (kompresor, sušilni filter, plin, delo) 530 evrov (pooblascen se najbrz, znamka avtomobila v glavi racuna)
03/2015 servis klime (polnjenje klime najbrz) 65 evrov
04/2015 servis klime (kompresor, kondenzator, delo) 635 evrov. (ocitno je izgubil/vrnil pooblastilo za znamko)
07/2015 kupim avto pri drugi avto hiši, kjer so ga vzeli staro za novo (garancija samo en mesec na motor)
11/2015 javi avto napako, premalo plina.
Sedaj je čas da to uredim. Ker okvare ni enostavno diaznosticirat brez razdiranja avta je popravilo lahko od nekaj 100 evrov do jurja in vec.
Ali naj tezim zgornji ah za popravilo (se ni eno leto od zadnjega popravila). Nimam zaupanja v njega glede na preteklo servisiranje, rekel je da naj pridem na pregled pa bo videl (100km v eno smer)
Ali naj tezim prodajalcu avta, ker mi je prodal avto s skrito napako?
Ali naj poiscem zanesljivega klimasa in ga posteno placam in upam da bo potem nekaj let mir.

Ni mi do tezenja prejsnjemu lastniku, niti prodajalcu avta.
Serviser ki pa bi najraje vsako leto izpulil mesecno placo mi gre pa na organ, ker se po mojem mnenju ne spozna ravno na klima naprave. Zato me tudi nic ne vlece do njega. Ker tudi ce je crknil kompresor bo nasel razlog drugje, da bo lahko strosek kompresorja skril v druge postavke.
Jaz se naj pa lregovarjam z njim kaj je tokrat odpovedalo?
 
Nazadnje urejeno:

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.439
92
48
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Torej avto star 10 let.
2013 servis klime (kompresor, sušilni filter, plin, delo) 530 evrov (pooblascen se najbrz, znamka avtomobila v glavi racuna)
03/2015 servis klime (polnjenje klime najbrz) 65 evrov
04/2015 servis klime (kompresor, kondenzator, delo) 635 evrov. (ocitno je izgubil/vrnil pooblastilo za znamko)
07/2015 kupim avto pri drugi avto hiši, kjer so ga vzeli staro za novo (garancija samo en mesec na motor)
11/2015 javi avto napako, premalo plina.
Sedaj je čas da to uredim. Ker okvare ni enostavno diaznosticirat brez razdiranja avta je popravilo lahko od nekaj 100 evrov do jurja in vec.
Ali naj tezim zgornji ah za popravilo (se ni eno leto od zadnjega popravila). Nimam zaupanja v njega glede na preteklo servisiranje, rekel je da naj pridem na pregled pa bo videl (100km v eno smer)
Ali naj tezim prodajalcu avta, ker mi je prodal avto s skrito napako?
Ali naj poiscem zanesljivega klimasa in ga posteno placam in upam da bo potem nekaj let mir.

Ni mi do tezenja prejsnjemu lastniku, niti prodajalcu avta.
Serviser ki pa bi najraje vsako leto izpulil mesecno placo mi gre pa na organ, ker se po mojem mnenju ne spozna ravno na klima naprave. Zato me tudi nic ne vlece do njega. Ker tudi ce je crknil kompresor bo nasel razlog drugje, da bo lahko strosek kompresorja skril v druge postavke.
Jaz se naj pa lregovarjam z njim kaj je tokrat odpovedalo?



sprasujem se.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Ali se naj spustim v borbo z njim in mu tezim za garancijsko popravilo ki bo spet samo kaksno leto. Po vsej verjetnosti pa bo rekel da je sedaj kompresor OK in je crknilo nekaj drugega (kar ni menjal lani) , kar bom spet placal "jurja". In drugo leto bo spet nekaj drugega crknilo in mu bom dal spet jurja. Crknilo bo pa(je) po vsej verjetnosti zaradi neodpravljene napake v preteklosti in prihodnosti.
 

ambroz

Pripravnik
27. apr 2010
116
0
16
-> naj poiscem zanesljivega klimasa in ga posteno placam in upam da bo potem nekaj let mir
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Si spregledal? avto sem kupil lani julija. Serviserja sploh ne poznam, in glede koliko je denarja izpulil prejsnjemu lastniku si ga tudi ne zelim spoznati. Razen ce mi uspe preko garancije usposobiti klimo za nekaj let.
Racune zgoraj je placal prejsnji lastnik avta.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Popravljeno ni bilo ok ze dvakrat oziroma celo trikrat (enkrat samo filanje). In najbrz sedaj isto caka tudi mene. Da bi to bil nek lokalc bi se lazje spustil v boj z njim, 100km dalec se mi pa res ne vozi kregat. Poleg tega kompresor najbrz se dela, ker sem imel skoraj pol leta ugasnjenega. In bi meni danes prodal nekaj drugega (hladilnik, cevi, ) samo zato da ne bi mogel uveljavkjati garancije na kompresor pa ceprav je najbrz tudi ta crknil ali pa je v zadnjih izdihljajih.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Pelji ga h klimašu svojega zaupanja - naj pogleda kaj je in pove ali bi on priznal reklamacijo granacijo, če bi naletel na podoben primer. Če ja - plačaj mu pivo in naj se pripravi na popravilo - ti hop v avto na izlet - tam se skregaj, popizdi - ko se ohladiš pelji na popravilo k onemu, ki že pije tvoj pir. Z malo sreče je že dal dodatni pir hladit in si boš ti še malo s pirom jezo hladil.

Lahk pa takoj ostaneš tam in prišparaš na poti - odločitev je čist tvoja.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Kompresorji ne crknejo kar tako. Verjetno ti zaradi starosti pušča kakšno tesnilo na spoju cevi, kaj hujšega to ni. V slabšem primeru je fuč kondenzator.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
Kompresorji ne crknejo kar tako. Verjetno ti zaradi starosti pušča kakšno tesnilo na spoju cevi, kaj hujšega to ni. V slabšem primeru je fuč kondenzator.
+1
Kondenzatorji so zadnje čase>10let> (sploh generični) narejeni iz zelo slabega materiala. Zaradi zunanjih vplivov slejkoprej ratajo taki, kot bi bili narejeni iz kartona.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.192
41
48
Se podpišem.. na Toyoti je crknil 2 leti nazaj (avto star 9 let).... Komplet strošek na poooblaščencu cca 500 EUR.

LP
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
Kompresorji ne crknejo kar tako. Verjetno ti zaradi starosti pušča kakšno tesnilo na spoju cevi, kaj hujšega to ni. V slabšem primeru je fuč kondenzator.
Aha, zato so ga menjali pri starosti 6 let, pa cez dve leti (lani) se enkrat, pa se bojim da ga bom jaz se enkrat v roku leta ali dveh.... Ker je sedaj nek "obnovljen kitajc"... In ja, pri danasnjih klimah so cevi, hladilniki itd narejeni iz alu folije in ne pločevine.
bonk.gif

Dva klimasa nista znala nasteti znamke novejsih modelov, ki bi klima delala bistveno dlje od 5 let brez servisiranja. Pustime avte ki so stari 15 let ali celo vec, pa klima se kar dela, aki pa je bilo z njo manu stroskov kot pri avtu starem 5 let.
Moj avto ima 9 let, pa je popravilo klime v tem casu stalo 2 jurja. Koliko bo se v naslednjih letih raje ne pomislim. Upam da bom imel bolj srecno roko izbiro serviserja.
confused-1.gif
kot prejšnji lastnik.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Se bojim da je imel prejsnji lastnik bolj jajca in nategatorja od serviserja. Ne vem zakaj tocno ni vec pooblasceni serviser. Ceprav je tudi res da imajo vsi ti avti problem s klimami. Ampak tukaj ni bil odpravljen vzrok, ampak samo posledica(2x). Sedaj imam namen odpraviti tudi vzrok. Upam da bo uspelo.
Roberto:saj tvoja opevana znamka je se slabsa. Pri meni so se tezave s klimami zacele po 6 letih. Pri tvoji znamki so se zacele ze v garanciji, in je tudi pooblasceni serviser za en drek popravil, tako da je potem moral cez leto ali dve se klimas za njim popravljati.
Si sedaj srecen?
Sicer pa vidim da pišeš da so je tudi v olju za tvojo znamko precej zlata prisotnega.
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik seba81 pravi:
Pelji k Dr.otkarju-Robiju, saj ga poznaš.
Opa, zanimiva info. Ocjtno ta clovek ni ravno jebiveter tudi na podrocju klime. Mogoce tudi zaradi tega nima nikol nobenega casa.
Kako ves da ga poznam?
shocked-1.gif

Saj o njem nisem se nic pisal tule, vsaj ne javno, (ali pa sem pozabil, se pac staram)
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Dobro za das Auto ne moram reči ker do sedaj sem imel max do 3 leta