menjava avtomobila, papirologija, registracija...

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Pozdravljeni!

Prijelo me je, da bi zamenjal avto. S sedanjim ni nekih problemov a sta vsaj dva razloga zakaj menjati.
1. Sem se ga že naveličal in DRUGI, bolj pomemben - boljša polovica se prevaža z vagnom brez klimatske naprave.
Ker napovedujejo (ja, pravi izgovor a ne) peklensko poletje, ona pa preživi (prevoz na šiht in nazaj) cca 2,5h... Sam bi umru
d055.gif


Skratka:

Oba avtomobila sta registrirana od februarja letos, pri nakupu novega bi pa njenega dala v račun ona pa podeduje mojega sedanjega.
Edino vprašanje, ki se mi poraja in mi ni glih jasno je kaj v tem primeru z registracijo oz. zavarovanjem? Neizkoriščeni del (kar bo najverjetneje celih 11 mesecev) cestnine se nakaže na račun.
Kako je pa z zavarovanjem? Se doplača samo razlika ali kako?
Kaj pa prepis? Darilna pogodba ali kaj drugega? Stroški povezani s tem?



Hvala za odgovore!
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Darilna pogodba se ti ne splača, razen če sta poročena. Torej komisijska pogodba in ter prepis, novo zavarovanje, novo prometno. Staro vnovčiš ali pa narediš kompenzacijo za novo. Če sta zakonca, pa lahko rešita, da ona kupi tebi avto in itak vse ostane v familiji.
smile-1.gif


Ogo
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Darilna pogodba se ti ne splača, razen če sta poročena. Torej komisijska pogodba in ter prepis, novo zavarovanje, novo prometno. Staro vnovčiš ali pa narediš kompenzacijo za novo. Če sta zakonca, pa lahko rešita, da ona kupi tebi avto in itak vse ostane v familiji.
smile-1.gif


Ogo

Imaš prav!
smile-1.gif
Tko, al tko vse ostane v familiji - pa darilna bo tud padla.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
glede cestnin je kot si sam napisal ..... pri zavarovanju pa ti pri odjavi starega avta obračunajo preostanek, ter ti nato to upoštevajo pri novi registraciji
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Zakaj bi sploh prepisoval avto? Naj bosta oba napisana na tebe.
Bonus brez težav preneseš na dražjega, pa še pri zavarovanju drugega lahko izposluješ kakšen bonbonček.
Manj težav imaš pri podalješevanju prometnega dovoljenja (sploh, če imata slučajno drugačne priimke).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik motoristic pravi:
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Darilna pogodba se ti ne splača, razen če sta poročena. Torej komisijska pogodba in ter prepis, novo zavarovanje, novo prometno. Staro vnovčiš ali pa narediš kompenzacijo za novo. Če sta zakonca, pa lahko rešita, da ona kupi tebi avto in itak vse ostane v familiji.
smile-1.gif


Ogo

Imaš prav!
smile-1.gif
Tko, al tko vse ostane v familiji - pa darilna bo tud padla.
Predvsem pa bodi pameten in ti vozi nanjo registriran avto in obratno. Pri radarjih zna prit zelo prav (ko le slikajo in ne ustavijo).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Pri darilni se pozanimaj o kakem davku na darila!
Vsaj včasih je bil

Sicer pa nasvetov si dobil žekar nekaj, jaz svojega ne bi pisal ženi ker boš ob najmanj 50 evrov (prepis, novo prometno, overovitev...).
Pač bi imel dva, ko pa bi spet kupoval drug avto pa bi tistega pisal na ženo....