Covid-19 Covid-19 - legalnost ukrepov?

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.356
2.280
113
Samo zaradi zgodovinske natančnosti:
"And so, my fellow Americans, ask not what your country can do for you; ask what you can do for your country."
This speech was delivered by John F Kennedy at his inauguration in Washington on January 20 1961
Ja sveda, ne pa #hanzi. Da nebi kdo mislil, kaj je izuumil!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
Vse ok, ampak da jezijo narod.... Mislim da že skoraj en mesec pisem, da bomo za prvi maj na "svobodi" ali pa pred parlamentom.
Pa smo na "svobodi"
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
V bistvu tudi ene stvari ne izvajajo po neki logiki in preudarno na podlagi nekih objektivnih ocen in dejstev, kar je zaskrbljujoče. Zaprtje meja občin je bil populizem in to nenadno odprtje je spet populizem (folk to hoče dajmo jim). Sem že mislil da bomo ubrali nek znastveni pristop pri ukrepih in bomo vsako omejitev ali sprostitev tudi znali utemeljit, ampak to kar se dogaja zadnje čase je pa spet "kura brez glave" (isto je bilo na začetku "epidemije" s pretiravanji, vsak dan nekaj novega čeprav je še prejšnji dan bilo "vse ok" in čisto drugače).

Če osebno kaj pričakujem od vlade je to da zna vladat, tole kar se dogaja sedaj je pa vladna anarhija.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Utisevalec tvoje pisanje je populizem, ker zaprtje na obcine ni bilo podobno nicemer. Slovenija je velika za predmestje munchna pa se ne spomnim, da bi tam zapirali ulice. Glede na velikost slovenskih obcin. Itak so pisali kazni samo tistim, ki so se dali. Poguglaj za clen, ki razveljavi populisticen clen zapiranja obcin. Verjetno ne bo tezko.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ne, ni mi bilo nikoli kazati dovolilnic in clenov, ker so bili policaji presenetljivo cloveski pri nadziranju. Kapo dol tistim, ki sem jih srecal. V podrobnosti ne bom sel. Je pa obveljala zdrava pamet.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113

A za njega ne velja prepoved občin, pa meje? Ali morda Skype in internet ali pa telefon danes ni delal, da je moral osebno v Zagreb? A za njega karantena ob prehodu ne velja?
Kolikor vidim, šleparji s hrvaškimi tablicami normalno vozijo čez Slovenijo. V Ormožu pa sem zadnjič videl pred hoferjem enako polno parkirišče kot je običajno, ko je tričetrt avtov s hrvaškimi tablicami. Se mi je mudilo in nisem šel pogledat, kaj je dejansko tam. Mogoče kar nekaj ljudi dela čez mejo. Čeprav je tam težko za delovna mesta že domačinom. Nekaj pa je tudi podjetij, ki pač delajo posel čez mejo. Tudi to mislim, da gre skozi in verjetno ne greš v karanteno ne na eni in ne na drugi strani.
Mislim, da je edino preprečeno bluzenje ljudi, ki nimajo poslovnega izgovora, da bi to počeli. Tu so omejitve na eni in na drugi strani. Za posel pa je bilo to obdobje super, ker so bile ceste lepo prazne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Glede konca omejitev na občine menim, da so preprosto čakali, da vidijo vremensko napoved. Očitno je dovolj slaba, da so si upali to narediti.
Znanstvenih mer zato, kaj ja in kaj ne, ne bo, dokler ne bo nekaj močnih doktoratov na priznanih univerzah na temo tega virusa. Tudi sedaj še nihče na svetu točno ne ve, kaj bi bilo prav in kako se bo stvar razpletla. Nekomu se bo seveda usralo in bo prav prognoziral (Musku se denimo ni). Ampak to ni znanost.
 
  • Ljubezen
  • Haha
Reactions: kajpace in McGiver

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.797
-299
113
Ti predpisi se tako hitro menjajo, da ne sledim več.
Ok, od danes greš lahko tudi v druge občine.

Kaj pa zbiranje, je še prepovedano?
- ali smem za roj dan povabit domov 10 kolegov, pa narest piknik pred bajto? Da/Ne ???
- ali smem it na Bled, pa sprehod okoli jezera? Al pa v Lj pogledat če tromostovje še stoji? (nisem iz teh občin) Da/Ne ???
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.001
113
Piknik še vedno ne, da ne bi bil obtožen ogrožanja javnega zdravja. Bled tudi ne, raje jim kar nakaži denar in ostani doma, saj veš, da te nočejo. LJ pa lahko, ker bodo spet začeli zaračunavat parking in bo Zoki vesel obiskovalcev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek in Pepe