prodaja rabljenih vozil po 21.12.2011

GFors

Pripravnik
12. okt 2007
406
0
16
Obišči stran
ZVPot govori o kupcu kot fizični osebi na eni strani in prodajalcem kot pravni osebi na drugi strani.

Če midva kot fizični osebi skleneva kupoprodajno pogodbo pa velja, kot sem jaz zgoraj pisal.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
True, ampak tema govori o spremembah ZVPot, ki kot praviš sam ne velja za pogodbe med nama.

Res pa po drugi strani nisem eksplicitno napisal, da imam v mislih nakupe pri trgovcih, ki opravljajo dejavnost.

Vse jasno
smile-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik GFors pravi:
Lepo ti piše v členu, ki ga citiraš, da gre za SKRITE napake in ne katerekoli stvarne napake. Bodi pozoren še na besedno zvezo: napaka se POKAŽE. To pomeni, da je obstajala že prej (v fazi prodaje), pokazala se je pa v roku 6 mesecev. Če pa ti kupiš avto, uničiš turbino na način kot opisuje Mx, pa ne gre za skrito napako, ki se pokaže, ampak za napako, ki si jo sam "pridelal". Enako je recimo, če ti električni pomik stekel crkne čez 4 mesece, do tedaj je pa delovalo brezhibno. Gre za napako, ki se POJAVI v sferi kupca in za katero ni odgovoren prodajalec.

Za kaj pa je pol prodajalec odgovoren?
confused-1.gif


Če mu turbina crkne prvi dan, bom jaz kriv, čez tri tedne pa nebeom?

Sej mu nemoreš dokazat, da je on gnal mrzel avto...

Vseskupaj je bedarija, nemorem jaz garantirat da nebo menjalnik shodil, to nemore garantirat niti model ki servisira
dotični avto, sej pa v menjalnik nevidim, ni to otrok, da mi pove da ga malo zob boli.

Kakorkoli bedarija, kupiš avto preko hendlerja si uredis 6 mesečni NSA (al kak se že reče firmi ki daje polmesečno garancijo),
plačaš turbino, vztrajnik in podobno in se vozis.


Mater, umrejo šobe na TDI kajenu, pa mi bo avto nazaj pripelo jaz pa 5 jurjev stroška.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Gre se zato, ker večina prodajalcev iz tujine pripelje shojene avte, jih malo tu popravi, potem pa prodajo naprej, in potem kupiš mačka v žaklu, ker imaš naenkrat par jurijov popravil.

Se pa vedno najde nekdo, ki bo izkoriščal zakon, mimo tega ne moreš. Ali imamo zakon, kjer se najdeš ti in okoli prineseš prodajalca, ali pa nimamo zakona in najebe XX folka, ki jih nategne prodajalec. Kaj je bolje?
 

Podobne teme