Covid-19 Covid-19 - legalnost ukrepov?

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.026
5.729
113
blizu močvirne prestolnice
Po radiju je bilo
Hojs bo vsem protestnikom na osnovi pregleda posnetkov medijev in družabnih omrežij poslal kazni za kršenje druženja, ko pa ti hišo oropajo in imaš posnetke lopova pa so nemocni in ga moraš sam najti s pomočjo FB.....
Narobe svet ;)
"Lepo"država skrbi za državljane

Naj samo še kdo reče, da naj se vprašamo kaj lahko mi storimo za državo in ne kaj lahko država stori za državljane....
Jaz bi vse kršitelje dal v evidenco in ko bi zboleli naj lepo čakajo v čakalni vrsti. Prednost naj imajo tisti kateri upoštevajo.
Jaz ne videm nekih omejitev, kje jih vi vidite pa tudi ne vem.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.224
3.377
113
Avstrijci premorejo še nekaj razuma:
Vir: RTV slo

Avstrija odpravlja omejitev gibanja, ostaja meter varnostne razdalje
Avstrijski minister za zdravje Rudolf Anschober je sporočil, da je Avstrija v boju proti novemu koronavirusu na "dobri poti", zato bodo s 1. majem odpravili omejitev gibanja na prostem. Državljani bodo morali še naprej upoštevati varnostno razdaljo. "Lahko odpravimo omejitev gibanja na prostem, ni je potrebno podaljšati," je sporočil Anschober. Dodal je, da tudi po 1. maju ostaja v veljavi upoštevanje varnostne razdalje enega metra do oseb iz drugega gospodinjstva. Je pa še prezgodaj, da bi lahko rekli, da je konec krize, je opozoril Anschober. "Vsak trenutek lahko rečemo dovolj," je dejal.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Jaz bi vse kršitelje dal v evidenco in ko bi zboleli naj lepo čakajo v čakalni vrsti. Prednost naj imajo tisti kateri upoštevajo.
Jaz ne videm nekih omejitev, kje jih vi vidite pa tudi ne vem.
Kam bi pa dal tega?


Državni zbor se je seznanil, da se Franc Breznik (SDS) vrača v poslanske klopi. Pred dvema tednoma je odstopil z mesta državnega sekretarja na notranjem ministrstvu, ker je vozil pod vplivom alkohola.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
Kam bi pa dal tega?


Državni zbor se je seznanil, da se Franc Breznik (SDS) vrača v poslanske klopi. Pred dvema tednoma je odstopil z mesta državnega sekretarja na notranjem ministrstvu, ker je vozil pod vplivom alkohola.
Na seznam javnih uslužbencev ki imajo v času Corone povecane službene obveznosti in si zaslužijo (do) 250% dodatka na plačo.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
No, če sem prav ujel, je Policija Hojsa lepo odjebala, kar je tudi prav. Pa le niso tako neumni, kot jih prikazujejo stari vici.
Počasi bojo primat teh vicev prevzeli politiki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.352
2.280
113
In kam bi postavil Hojsa, glede na kršitve ob Kolpi in na vikendu? Na začetek ali konec vrste?
Pred Hojsem imaš kar nekaj drugih. Albanskega mizarčka in njegovo kamniško OSNOVNO šolo.
...Avstrijski minister za zdravje Rudolf Anschober je sporočil, da je Avstrija v boju proti novemu koronavirusu na "dobri poti", zato bodo s 1. majem odpravili omejitev gibanja na prostem. Državljani bodo morali še naprej upoštevati varnostno razdaljo...
Tam nimajo 'narod', ki v taki meri krši odloke vlade.
Tam so se držali, uspeli, in ukinili.
 
2. okt 2007
3.599
2.040
113
Pred Hojsem imaš kar nekaj drugih. Albanskega mizarčka in njegovo kamniško OSNOVNO šolo.

Tam nimajo 'narod', ki v taki meri krši odloke vlade.
Tam so se držali, uspeli, in ukinili.

Avstrija ima na št. prebivalcev procentualno več okuženih in mrtvih kot SLO, tako da ne zdaj, kdo se ukrepov bolj drži.

O albanskem doktorju pa ne bi raje sedaj....
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.224
3.377
113

A za njega ne velja prepoved občin, pa meje? Ali morda Skype in internet ali pa telefon danes ni delal, da je moral osebno v Zagreb? A za njega karantena ob prehodu ne velja?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Kitajska ima na št. prebivalcev procentualno MANJ mrtvih kot SLO in AVSTRIJA skupaj, tako da ne zdaj, kdo se ukrepov bolj drži.....

Še nakaj o demokraciji
Medtem v Kaliforniji: