Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

dentex

Guru
20. sep 2007
2.668
574
113
Zanimivo! Hvala za vse informacije! :zmaga:

Pri tem virusu je očitno res potrebno razmišljati out of the box. Držim pesti, da ko ga razvozlajo, da virus ne bo več tak uga buga in da lahko normalno nadaljujemo z življenjem.
Kle je treba gledat mnogo širše, že če gledaš zakaj zdravila kot so antimalariki pa zdravila proti artritisu.
Kot so že pri malariji pogruntal eni dol v afriki niso zboleli pol so pa našli eno anomalijo v bistvu gre za igro narave anemija srpastih celic, treba bo iti mnogo bolj v dna-rna raziskave, kot bi si želeli
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in AndY1

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Problem je da folk pretirava itak imaš vsak dan možnost svežega kruha če ga že hočeš. Verjetno je šla večina tistega kvasa v prvi paniki v smeti ali pa bo šla ko mu rok poteče.

ma.. sej dosedaj so ga imel vedno (vsa unega suhega, ki ga kupujem za kruh).. pomoje je tokratni manjko povezan s "prihajajočimi poticami".. ker konc koncev - panični naval po trgovinah je pomoje že mimo?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kvasa ni v trgovinah že od januarja, vsaj ne nekih omembe vrednih količin. Je pa menda povsem sprejemljivo sveži kvas zmrznit in potem uporabit odtajenega, ali pa pustit da se posuši in uporabit naribanega suhega. Tako vsaj moja pravi.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Kvasa ni v trgovinah že od januarja, vsaj ne nekih omembe vrednih količin. Je pa menda povsem sprejemljivo sveži kvas zmrznit in potem uporabit odtajenega, ali pa pustit da se posuši in uporabit naribanega suhega. Tako vsaj moja pravi.

zanimivo.. iščem pa v obratno smer.. suhega mam še par vrečk.. moja me pa prepričuje, da za potico more pa ja bit sveži.. vem pa ne.. ampak, da bo mir v hiši (pobegnt itak nimam kam) bomo nekje ta kvas najdl :p
 
  • Haha
Reactions: Romzi

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bio trgovine imajo nekega nemškega, jaz sem ga kupil prejšnji teden v mesnici v Framu - ja vem, adijo pamet. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Drugač pa kalbota povprašte, kolikor sem zasledil je maher za kruhopeko.
Nekaj je omenjal spravljanje v vodo in hladilnik, kjer se mende kvasovke množijo naprej in maš lahko "neskončni kvas".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

dentex

Guru
20. sep 2007
2.668
574
113
Ali pa droži pa kvasa je bilo včeraj svežega v najdražjem sosedu toliko, da so ga prodajali. Je pa res, da nekateri obsedenci še zmeraj nosijo ven suhega na škatle.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Ksz

od vsakega narejenega kvasenega testa si ga stran vzemite 1 dc in ga posusite.
pri naslednji peki pa ga raztopite v vodi in uporabite.
seveda spet 1 dcl stran za naslednjo peko
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
AndY1 čisto možno je da je že prej haral samo enačiti RSV pa tole je bikov kakec. Zadeva se obnaša drugače, prve analize zdaj kažejo da je naokoli že verzija 3in možno 4 ni še uradno
Govoril z kolegom, ki je trener kitajske reprezentance in živi že leto tam. Ko so se vračali iz kanade kjer bi moralo biti svetovno prvenstvo prejšnji mesec, drugače živijo v Harbinu in Pekingu, so letalo z potniki, enostavno zapakirali in preusmerili, ter jih karantenizirali na mongolsko kitajski meji, za mesec in pol.
Jemljejo kitajčki tole kar resno tudi oni so fajn presrani še zmeraj.

To, da krozi 4 verzija ni nic takega. Gledal zadnjic enega najvecjih dr v Evropi, ki govori o tem.. Ima laboratorij in vzorce corone. Mutacije niso velike.
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.668
574
113
To, da krozi 4 verzija ni nic takega. Gledal zadnjic enega najvecjih dr v Evropi, ki govori o tem.. Ima laboratorij in vzorce corone. Mutacije niso velike.
O velikosti mutacije je potrebno vedeti, kaj zajema velikost oziroma količina le te
V osnovi imaš 7 sars varjant, gre namreč za zadevo, da je covid2 (covid 19) prisoten v sevih a, b c.....
Kdaj ga predefinirajo pa je treba povprašat znanstvenike. Sam po sebi je v stanu zamenjat 95%genoma v 3 mesecih pa gre še zmeraj za izpeljanko istega. Ohranja se mu samo del da se napopa na gostitelja
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Se stevilke:


....v prispevku navaja smrti zaradi samomorov, drog,....itd.....vsega zelo veliko ampak.....zaradi vsega tega skupaj npr. NY ni nikoli ohromel, zmanjkovalo pristora v mrtvašnicah, zmanjkovalo hladilnikov za trupla, ki jih ne uspejo pospravit do časa,....poleg tega vseh smrti zaradi virusa nimajo niti evidentiranih, ker ne uspejo vseh niti v bolnice spravit......tako da....

Preštevali bodo(bomo) na "koncu".
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

dentex

Guru
20. sep 2007
2.668
574
113
Nebuloze ali ne s tem člankom sem hotel edino pokazati, v kako mejne možnosti analiz se spravljajo tudi strokovni kadri pri zajemanju informacij. Zato sem tudi napisal ga jih je potrebno jemati z rezervo
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Andy tole sem dobil od kolegice iz NHS jemljitemz rezervo je pa vseeno za predebatirat in za raziskat mogoče še shift kej pove


pa še tole


Trenutno pri intubiranih pacientih se dela na manjših volumnih vpiha ter zadovoljivi oksigenaciji, nisem pa bral linkov ki si jih pripel
 
  • Všeč mi je
Reactions: dentex

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Nebuloze ali ne s tem člankom sem hotel edino pokazati, v kako mejne možnosti analiz se spravljajo tudi strokovni kadri pri zajemanju informacij. Zato sem tudi napisal ga jih je potrebno jemati z rezervo

Kot je sugeriral eden izmed fastinancnih clankov jutarnjega lista (prilepljen ze precej strani nazaj) ta primer samo obelodanja dejstvo, da je internet legaliziral analfabete in kretene, ki zaobidejo znanost pri svojih frustracijah in kompenzatornem iskanju pozornosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in tomi

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Trenutno pri intubiranih pacientih se dela na manjših volumnih vpiha ter zadovoljivi oksigenaciji, nisem pa bral linkov ki si jih pripel
npr. clovek vdihne na par sekund, kako pa ventilator dela? Kdo to nastavlja in kaj potem, pljuca pridejo sama k sebi?
 
Nazadnje urejeno: