Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
V tovarni vsak dan po 8 ur dihajo isti zrak in pljuvajo en po drugem, tebe pa moti ker se med pavzo vsedejo na isto klop.
Spadaš med tiste, ki jih moti, da se familija šeta ob jezeru, a ni pa važno, da ta ista familija večino dneva preživi zaprta v istem stanovanju.
Sem vama obema lajkal post....ker resnica je nekje vmes....

Proizvodnja....zemotom se iebe za korono....maska v žep če ga izrecno ne z masirajo da mora nosit...

Delodajalci pa tud....namesto da bi masko dobil že na vhodu ko se stempljas čakaš v vrsti z drugimi v istem zaprtem prostoru da, se razdelijo :) in potem ko si se že na dihal istega zraka z ostalimi....si potem 8 ur safe ko jo nosiš :D
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Splošno vprašanje? Kaj je s tem kvasom, da ga ni za dobit, nekje sem imel v spominu, da je kvas takorekoč odpadek v pivovarstvu. A ni možno v treh tednih zrihtat kvasa (proizvodnja in dobava). Če ga ljudje toliko rabijo, saj so trgovine za to da poberejo denar? Kje je pravzaprav problem?
Kvasa je zadost....sam poslovodkinje je treba za ušesa če ne naročajo....
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.668
574
113
Kot je sugeriral eden izmed fastinancnih clankov jutarnjega lista (prilepljen ze precej strani nazaj) ta primer samo obelodanja dejstvo, da je internet legaliziral analfabete in kretene, ki zaobidejo znanost pri svojih frustracijah in kompenzatornem iskanju pozornosti.
Misliš kot dr.Köehl in podobni se definitivno strinjam, kot se tudi strinjam, da se nekateri izpostavljajo zgolj zato, da širijo svoje frustracije in paranojo.
Vsak laho to trdi le zase, pa ti moram povedati, da sem med bolj skeptičnimi in tisti, ki me poznajo pravi, da sem celo preveč realist. Tako, da teorije zarote ne kupim, mi bo treba prodati kaj več kot....
Sem pa vesel, če dobim v roke kaj zanimivega pa zgolj samo zaradi širitve mogočih in nemogočih obzorij
Nikoli ne trdim, da je moje prav, zgornje članke pa sem nalimal zgolj v smeri v kaj se tudi spušča v pogledu možnosti iskanja svojih morebitnih napak tudi uradna medicina. Zakaj pa ne poglej okoli mogoče boš odkril tudi nekaj zakaj si bil sam trdno prepričan, da je prav pa je v bistvu narobe
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Sem pa vesel, če dobim v roke kaj zanimivega pa zgolj samo zaradi širitve mogočih in nemogočih obzorij
Nikoli ne trdim, da je moje prav, zgornje članke pa sem nalimal zgolj v smeri v kaj se tudi spušča v pogledu možnosti iskanja svojih morebitnih napak tudi uradna medicina. Zakaj pa ne poglej okoli mogoče boš odkril tudi nekaj zakaj si bil sam trdno prepričan, da je prav pa je v bistvu narobe

Nevem sicer kaj ta sestavek pomeni, ampak zadeve so sila enostavne. Znanost se znastveno izpodbija. Tako smo prisli do vsega kar imamo dandanes. Imamo pa tudi internet. Kjer pac lahko vsak pametuje po svoji volji. Napake v znanosti pa ne izginjajo zaradi blebetanja nepoklicanih ampak zaradi novih odkritij.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
V tovarni vsak dan po 8 ur dihajo isti zrak in pljuvajo en po drugem, tebe pa moti ker se med pavzo vsedejo na isto klop.
Spadaš med tiste, ki jih moti, da se familija šeta ob jezeru, a ni pa važno, da ta ista familija večino dneva preživi zaprta v istem stanovanju.
Naša vrla vlada prikazuje, da v proizvodnji vsi delajo z maskami in v varni razdalji. :)
Si mi pa šele ti razjasnil obzorja, da delavci v fabriki spadajo v isto družino. :zmaga:
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Možno....sam roba je...jo gledam...pipkam vam kvas še preden ga pipkate vi... :D

Ravno danes sem vprašal za nove rokavice (umazane in strgane)....pa je bil odgovor vi zunanji ki ste pomoč jih ne morete dobit...ampak važno da maska pa je :D

Jaz mislim če je neka lokalna scena....da greš do poslovodkinje kot greš po navad do mesarja ko maš kako fešto doma pa se z njo lepo zmeniš da naj pa Mal več kvasa naroči za v ponedeljek ko prideš po nakupih in ga boš Mel...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Ne vem če je že bilo..

Ampak v UKC LJ so vsi umrli kao zaradi korone, bili starejši od 60 let z že predhodnimi zdravstvenimi težavami ali "pridruženimi" boleznimi.
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.668
574
113
Nevem sicer kaj ta sestavek pomeni, ampak zadeve so sila enostavne. Znanost se znastveno izpodbija. Tako smo prisli do vsega kar imamo dandanes. Imamo pa tudi internet. Kjer pac lahko vsak pametuje po svoji volji. Napake v znanosti pa ne izginjajo zaradi blebetanja nepoklicanih ampak zaradi novih odkritij.
Dej mi povej pa takole brez da se piševa kot dva mačka okoli vrele kaše.
Strinjam se da se znanost s tem da izpodbija trditve tudi napreduje. Ravno tako sem tudi napisal od kje mi podatek in z imeni ne bom operiral, na kaj se poizkušajo naslonit, pa četudi je mejno in po tvoje ker je izven konteksta. Definitivno je za napredek potreben konsenz in dejanski pregled tez in predpostavk, na katerih je dotični primer stal.In morda, pa sploh ne trdim in nočem trditi, da so predpostavke in trditve pravilne. Kako je bilo že z nekom, ki je trdil da je zemlja okrogla.
Ker sistemi raziskav, delajo in naredijo se znanost izpopolnjuje. Kdo je poklican da kaj pove pa saj veš vsake oči imajo svojega malarja.
Zato sem tudi napisal, da je treba zadeve jemati z rezervo in ne za sveto. Nikakor ne želim izpodbijati tvojih domnev, če so pravilne ali pa napačne, saj s tem lahko z normalno diskusijo doprineseva k določenem napredku.
In ja če je moja trditev napačna nebom imel problema priznati ej prjatu usral sem ga. Isto pa pričakujem od nekoga, da stori isto ob njegovi napaki.
Zato te prosim da navedi kje sem napisal da so stvari, ki sem jih objavil svete.

Pa brez zamere
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Dej mi povej...

Tema je koronavirus ne pa flat earth.

Linkan je bil blog spisek poln bullshita. Na prvi pogled zveni kar prepricljivo.
Prepricljivo v primeru da:
a) ne poznas delovanja cloveskega telesa
b) ne poznas bolezni
c) nisi imel posla z (resno) obolelimi od korona virusa.

In ce te alineje izpolnjujes lahko o tem razmisljas in premisljujes. V nasprotnem primeru ne izgubljas casa ali/in beres relevantne (strokovne) stvari.

Podobno prepricljivo so spisani doloceni spisi antivaxerjev, statin haterjev in podobno. To je plod interneta. Sicer v demokraticni druzbi pricakovan pojav. Slaba lastnost da lahko vsak o vsem na veliko sracka, ceprav se na tematiko spozna podobno kot krava na kotalke.

Upam da si razumel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Thrivial

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Torej kdo dobi ta dodatek ?



Nagradno vprašanje:

So politiki v resni nevarnosti ali ne ?