Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
Ne vem zakaj sem slišal do 7 dni pri teh današnjih variantah?
katere variante so sedaj pri nas:


omenjene tudi variante , ki so sedaj pri nas:

.......However, according to the WHO guidelines, the incubation period for COVID-19 remains to be on average 5-6 days, which can go up to 14 days.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Žena pozitivna od sobote, prehladni simptomi. Delam od doma, razen da psa odšetam več ali manj doma. Brez simptomov in negativen test. Za ponedeljek, takrat bo 10 dni mimo, imamo planirane obiske, ki jih bo treba skenslati, sodeč po tvojem citatu.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
Žena pozitivna od sobote, prehladni simptomi. Delam od doma, razen da psa odšetam več ali manj doma. Brez simptomov in negativen test. Za ponedeljek, takrat bo 10 dni mimo, imamo planirane obiske, ki jih bo treba skenslati, sodeč po tvojem citatu.
..hja ,...če bi res rad bil siguren....moraš štet 14 dni od zadnjega dneva ko je žena še pozitivna.
Ampak , kdo zaboga se bo to šel........no go....lohk greš sam še v jamo živet.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Obiski odpadejo, ker so tudi sami pozitivni. :rolleyes: Toliko kot jih je sedaj pozitivnih (znanci, sorodniki, sodelavci) jih pa niti lani v največjem vrhu ni bilo. Zanimivo mediji nič o tem ne pišejo... Glede na stanje s pomanjkanjem zdravnikov, bo tole zdržalo še kak teden, dva... potem bo pa urgenca v Ljubljani implodirala, ker bodo tja drveli vsi brez dohtarja, ki jih je v LJ OGROMNO.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Zakaj se mi zdi da voham paniko pri tebi. Vsako leto je kdo imel surlo prehlajeno in ker noben ni iskal ničesar, tudi noben ni našel nič. Takrat si isto hodil okoli in nisi paničaril. Zdej, ko si pa našpikan je pa panika? Se mi zdi, da bi bil dober sogovornik za temo: Ste se kdaj počutili "nategnjene"?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sonny_Chiba

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Obiski odpadejo, ker so tudi sami pozitivni. :rolleyes: Toliko kot jih je sedaj pozitivnih (znanci, sorodniki, sodelavci) jih pa niti lani v največjem vrhu ni bilo. Zanimivo mediji nič o tem ne pišejo... Glede na stanje s pomanjkanjem zdravnikov, bo tole zdržalo še kak teden, dva... potem bo pa urgenca v Ljubljani implodirala, ker bodo tja drveli vsi brez dohtarja, ki jih je v LJ OGROMNO.

Ste vsaj dilemo razrešili. :) Pri nas je drugače (cca 1 mesec nazaj) trajalo kar 3-4 dni od začetka simptomov, da so bili testi pozitivni.

Sicer pa ne vem kakšna naj bi bila povezava med korono, osebnim zdravnikom in urgenco... Za normalen potek bolezni rabiš zdravnika samo zato, da ti bolniško odpre. Če se zakomplicira (tega pa vseeno ni toliko), pa boš v bolnišnici pristal.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Obiski odpadejo, ker so tudi sami pozitivni. :rolleyes: Toliko kot jih je sedaj pozitivnih (znanci, sorodniki, sodelavci) jih pa niti lani v največjem vrhu ni bilo. Zanimivo mediji nič o tem ne pišejo... Glede na stanje s pomanjkanjem zdravnikov, bo tole zdržalo še kak teden, dva... potem bo pa urgenca v Ljubljani implodirala, ker bodo tja drveli vsi brez dohtarja, ki jih je v LJ OGROMNO.

Zakaj bi pa mediji morali pisati o bolnih? Ogromno "pozitivnih" letos. Pred 2020 smo jim rekli prehlajeni/bolni, od 2020 imamo pač kovid. Na naši šoli trenutno manjka skorajda polovica učencev, pa nihče nima korone.
Sarkazm on.....zakaj mediji ne dramijo....sarkazem off.....

Kovid je mutiral v prehladu podobno obolenje (po simptomih in "nevarnosti"). Čemu drama?

Nekateri se pa še vedno obnašajo kot da se gre za kugo na steroidih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Zakaj se mi zdi da voham paniko pri tebi. Vsako leto je kdo imel surlo prehlajeno in ker noben ni iskal ničesar, tudi noben ni našel nič. Takrat si isto hodil okoli in nisi paničaril. Zdej, ko si pa našpikan je pa panika? Se mi zdi, da bi bil dober sogovornik za temo: Ste se kdaj počutili "nategnjene"?

Opazam, da so pred Covidom najbolj paranoicni cepljeni. Morda upraviceno, glede na to, da vem zdaj ze za pet 3x cepljenih, ki so trenutno bolani za Covidom, pa so ga preboleli mesec nazaj.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Stroka priporoča zaščitne maske v zaprtih prostorih.

 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.206
5.590
113
Hrano iz trgovin je še vedno potrebno pustiti 48 ur zunaj na balkonu, da se razkuži ?

Kaj pravi stroka ?


In za v gmajno, so maske priporočene ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Zakaj se mi zdi da voham paniko pri tebi. Vsako leto je kdo imel surlo prehlajeno in ker noben ni iskal ničesar, tudi noben ni našel nič. Takrat si isto hodil okoli in nisi paničaril. Zdej, ko si pa našpikan je pa panika? Se mi zdi, da bi bil dober sogovornik za temo: Ste se kdaj počutili "nategnjene"?


Upam, da ne boš rabil pomoči na urgenci v naslednjih tednih. Jebes covid, ko z nujnimi primeri čakaš cel dan na obravnavo.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Stroka priporoča zaščitne maske v zaprtih prostorih.


Bom copy-paste-al se sem, da si vidi kaksno 'stroko' imamo:

https://apps.who.int/iris/bitstream/handle/10665/329439/WHO-WHE-IHM-GIP-2019.1-eng.pdf

Zacne se na strani 21, konca pa z:

In the studies of face mask use with or without hand hygiene, the pooled estimate of the risk
reduction against laboratory-confirmed influenza was 0.90 (95% CI: 0.75–1.12), which suggests
that additional randomized trials would be less likely to identify a substantial protective efficacy of
face masks. However, the majority of these studies were conducted in households in which at least
one person was infected, and exposure levels might be relatively higher. Additional studies of face
mask use in the general community would be valuable. While respirators should provide better
protection against respiratory infections compared to face masks because of their higher filtration
efficiency, a household randomized controlled study showed no difference in their effect on ILIs
and laboratory-confirmed influenza virus infection
(48). One issue is that respirators require fit
testing for optimal performance, but fit testing facilities are not widely available in the community.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113


Upam, da ne boš rabil pomoči na urgenci v naslednjih tednih. Jebes covid, ko z nujnimi primeri čakaš cel dan na obravnavo.
Če nebi bilo vas kovid histerikov, bi bila gneča pol manjša. Toliko ljudi kot je sedaj brez osebnega zdravnika ni bilo še nikoli v zgodovini države in če samo četrtina teh nuca dohtarja gre pač na urgenco, ker nima kam drugam.
Drugače pa poznam zakulisje Lj urgence in če bi se tam naredil učinkovit nadzor s sankcijami takih člankov nebi bilo. Revčki so ob špicah preobremenjeni in bojo stavkali v naslednjem letu. :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen