Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa

Me zanima, kdaj je nazadnje doniral 1 miljardo USD v afriko. Kjer vsak dan umre več tisoč otrok, in to smrti ki bi jih lahko preprečili.

Sicer off ampak zakaj lahko vse celine in narodi skrbijo zase le črni stalno rabijo zunanje milijarde? Vsaka pomoč v obliki hrane in zdravil v Afriko pomeni da bo v naslednji generaciji tam umrlo še desetkrat več otrok ker jih bodo danes preživeli nenadzorovano naštepali. Če že, je treba tja pošiljati motike in semena in jih naučiti skrbeti same zase!
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
Izjava 2.3.2020. Stroka.
92568816_802261110182590_7860199303149518848_n.jpg
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Vraga ne popuščamo. Danes popoldan sem šel mimo ene naših večjih tovarn, ko so imeli delavci neko pavzo. Na klopeh za dva človeka so se drenjali štirje. :) Boli njih kita za ukrepe.
V tovarni vsak dan po 8 ur dihajo isti zrak in pljuvajo en po drugem, tebe pa moti ker se med pavzo vsedejo na isto klop.
Spadaš med tiste, ki jih moti, da se familija šeta ob jezeru, a ni pa važno, da ta ista familija večino dneva preživi zaprta v istem stanovanju.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Sicer off ampak zakaj lahko vse celine in narodi skrbijo zase le črni stalno rabijo zunanje milijarde? Vsaka pomoč v obliki hrane in zdravil v Afriko pomeni da bo v naslednji generaciji tam umrlo še desetkrat več otrok ker jih bodo danes preživeli nenadzorovano naštepali. Če že, je treba tja pošiljati motike in semena in jih naučiti skrbeti same zase!
Nope, rasa je pac lena, velikokrat pa tudi moznosti ni... morali bi imeti kot vcasih kitajci, omejeno stevilo otrok. Bi se hitro porihtalo, pa se svet bi milijarde prisparal.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
O tem odlocajo kompenentni ljudje. Ne pa forumski geniji. Vkljucno z lececim zdravnikom iz ZD. Glavno je samo to, da svojci svojih "sonckov", tistih dekrepidnih (ponavadi so to ljudje ki jih svojci v zivljenju niso imeli radi, zdaj pa na skoraj smrtni postelji za vsako stvar grozijo in izsiljujejo) ne posiljajo na umiranje v bolnisnice. Saj je to bil tudi eden od problemov v severni italiji.
Posplošuješ. Verjetno le zato, da sebe prepričaš da imaš prav in da ostalim forumašem pokažeš, da imaš ponovno le ti prav... Kopitar pa naj sodi le čevlje... Kaj pa če tudi jaz nisem le samo forumski genij? :fredi:

Pa da ne bom zvenel, kot da te napadam...

Glej, ne zanikam da tudi to ni res kar pišeš. Ne zanikam njihove strokovnosti, so pa v domovih tudi strokovnjaki (čeprav se ves čas žaljivo govori, da "jih ni"), ki pa v štartu sploh niso bili vključeni in še sedaj so premalo in se jih ne posluša.

Če sta v dveh različnih ustanovah zaposlena dva z isto izobrazbo, sta si verjetno nekoliko različna v pogledih? In je vsak drugemu pameten. Kdo pa je pametnejši? Nihče, potreben je dogovor. Za dosego dogovora, pa se morata oba poslušati!
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Posplošuješ. Verjetno le zato, da sebe prepričaš da imaš prav in da ostalim forumašem pokažeš, da imaš ponovno le ti prav... Kopitar pa naj sodi le čevlje... Kaj pa če tudi jaz nisem le samo forumski genij? :fredi:

Pa da ne bom zvenel, kot da te napadam...

Glej, ne zanikam da tudi to ni res kar pišeš. Ne zanikam njihove strokovnosti, so pa v domovih tudi strokovnjaki (čeprav se ves čas žaljivo govori, da "jih ni"), ki pa v štartu sploh niso bili vključeni in še sedaj so premalo in se jih ne posluša.

Če sta v dveh različnih ustanovah zaposlena dva z isto izobrazbo, sta si verjetno nekoliko različna v pogledih? In je vsak drugemu pameten. Kdo pa je pametnejši? Nihče, potreben je dogovor. Za dosego dogovora, pa se morata oba poslušati!

Ocitno nisi razumel napisanega. Nihce ne govori o (ne)strokovnosti domskih zdravnikov ampak o stiski v kateri so se znasli. (razlogi napisani zgoraj). Sedaj imajo pomoc sekundarnega nivoja.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.209
113
Italija - vir okužbe v Evropi - priznava ponavljajoč padec na novo okuženih!
Italija priznava uspeh lock down-a . Moj prevod - karantena.
Italija se strina z podaljšanjem lock down-a karatene!
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
- trgovina še vedno založena.. edina stvar z listka (izven tega, kar sem "pozabil" oz. namerno spregledal), ki je niso imeli je bila kvas (ne sveži ne un suhi)

Splošno vprašanje? Kaj je s tem kvasom, da ga ni za dobit, nekje sem imel v spominu, da je kvas takorekoč odpadek v pivovarstvu. A ni možno v treh tednih zrihtat kvasa (proizvodnja in dobava). Če ga ljudje toliko rabijo, saj so trgovine za to da poberejo denar? Kje je pravzaprav problem?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Problem je da folk pretirava itak imaš vsak dan možnost svežega kruha če ga že hočeš. Verjetno je šla večina tistega kvasa v prvi paniki v smeti ali pa bo šla ko mu rok poteče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Od tretje minute naprej je zanimivo in potrjuje to, da je okuzenost veliko vecja, kot se domneva:

 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Naj se ze zacne testuranja na proti telesa. Samo tako bomo vedeli, kje smo.

Se da to kje kupiti online?
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

dentex

Guru
20. sep 2007
2.668
574
113
Naj se ze zacne testuranja na proti telesa. Samo tako bomo vedeli, kje smo.

Se da to kje kupiti online?
Da amazon pa.....
problem je tudi to če mu je za verjeti, saj gre za test elisa o katerem sva z shiftom razpravljala, za katerega je pa že v osnovi dokazano, da ima 33% napako, plus to, da so to testi za domačo uporabo, kjer fizično prakrično ne moreš reklamirati za napako, tako bi rekel krasna molža denarja iz tvojega žepa.
Gredo pa raziskave v zanimivi smeri, glede uporabe predihavanj in raspiratorjev. Če je vse res naj bi odkrili kaj viru naredi v krvi in zakaj je tako velika smrtnost med tistimi na predihavanju (aktivnem)
Pa še na darjan ja pa ne samo statini pa še ach pa...... ni problem v tabletih problemi so drugje, kdo jih sme , kdo jih mora
Ker razni prestrašenčki kar kličejo pa težijo po lekarnah pa mahajo z denarjem dajte nam antibijotike jih bomo preventivno jemal, smo na yutubu pa na fb ju prebral da jih je treba preventivno jemat, da preprečiš da virusna pljučnica preidve v bakterijsko.
Ravno tako je igranje z visokimi dozami A, C, D vitamina je nevarno
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in AndY1

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Splošno vprašanje? Kaj je s tem kvasom, da ga ni za dobit, nekje sem imel v spominu, da je kvas takorekoč odpadek v pivovarstvu. A ni možno v treh tednih zrihtat kvasa (proizvodnja in dobava). Če ga ljudje toliko rabijo, saj so trgovine za to da poberejo denar? Kje je pravzaprav problem?
Do 10.ure ga folk pokupi. Še takrat ko ni bilo omejitve, da do 10.ure lahko nakupujejo le penzionisti, sem videl kako folk kupije za kvas. Pol kilograma kvasa jaz ne porabim celo leto, eni pa ga očitno v 10 dneh, kolikor je rok trajanja.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Nope, rasa je pac lena, velikokrat pa tudi moznosti ni... morali bi imeti kot vcasih kitajci, omejeno stevilo otrok. Bi se hitro porihtalo, pa se svet bi milijarde prisparal.
Za rasizem malega ćloveka je vsak izgovor dober.
Seveda, da so Afriko kolonizirali bistveno bolj agresivni (če bi se to zgodilo nam, bi rekli barbarski, podivjani, nečloveški; tako rečemo razsvetljeni in tehnično superiorni) evropejci, ki so uničili vso obstoječo družbeno strukturo in jo nadomestili s tako, prilagojeno evropejcem - ki še pri nas komaj funkcionira, tam je pa pač popolnoma neprilagojena; da so potem formalno šli, se pa vse bivše in nove kolonialne sile uspešno prizadevajo ohraniti obstoječe stanje, ker se za stisko in trpljenjem teh ljudi obračajo dovolj veliki denarji... to ne igra nobene vloge.
Tudi pomoč, ki jo dobijo, gre, kot si lahko ogledaš pred svojim pragom, kamrkoli, delček morda celo pomaga. Večina pa je namenjena tistim, ki pomagajo, in tistim, ki so pri koritu.
O tem, da je Afrika kar velika in niso vse države polomija, niti ne bi, ker je žal res večina upravičeno bolj na slabem glasu.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Gredo pa raziskave v zanimivi smeri, glede uporabe predihavanj in raspiratorjev. Če je vse res naj bi odkrili kaj viru naredi v krvi in zakaj je tako velika smrtnost med tistimi na predihavanju (aktivnem)
Zanimivo. Torej dejansko zna biti nekaj na tem, da pacientom skodujejo predihavanja, kar sem ze zasledil.

Ker ce to drzi, kaj iz tega lahko sledi? Da je popolnoma mozno, da je virus ze naredil en krog cez populacijo in da takrat ni bil zaznan, ker so ga ljudje preboleli 'na nogah' in da je smrtnost tako narastla sele ob intervenciji predihavanj.

Se strinjas ali razmisljam napacno?
 
Nazadnje urejeno:

dentex

Guru
20. sep 2007
2.668
574
113
Zanimivo. Torej dejansko zna biti nekaj na tem, da pacientom skodujejo predihavanja, kar sem ze zasledil.

Ker ce to drzi, kaj iz tega lahko sledi? Da je popolnoma mozno, da je virus ze naredil en krog cez populacijo in da takrat ni bil zaznan, ker so ga ljudje preboleli 'na nogah' in da je smrtnost tako narastla sele ob intervenciji predihavanj.

Se strinjas ali razmisljam napacno?
Andy tole sem dobil od kolegice iz NHS jemljitemz rezervo je pa vseeno za predebatirat in za raziskat mogoče še shift kej pove


pa še tole

 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.668
574
113
AndY1 čisto možno je da je že prej haral samo enačiti RSV pa tole je bikov kakec. Zadeva se obnaša drugače, prve analize zdaj kažejo da je naokoli že verzija 3in možno 4 ni še uradno
Govoril z kolegom, ki je trener kitajske reprezentance in živi že leto tam. Ko so se vračali iz kanade kjer bi moralo biti svetovno prvenstvo prejšnji mesec, drugače živijo v Harbinu in Pekingu, so letalo z potniki, enostavno zapakirali in preusmerili, ter jih karantenizirali na mongolsko kitajski meji, za mesec in pol.
Jemljejo kitajčki tole kar resno tudi oni so fajn presrani še zmeraj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in AndY1

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Zanimivo! Hvala za vse informacije! :zmaga:

Pri tem virusu je očitno res potrebno razmišljati out of the box. Držim pesti, da ko ga razvozlajo, da virus ne bo več tak uga buga in da lahko normalno nadaljujemo z življenjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey