Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.110
6.481
113
Torej tu imamo "srečo", glavnina je mladih in zdravih. V domovih bodo smrtne žrtve, ker so itak rizična skupina - pričakovano.

Zanimali bi me še podatki umrlih. Starost in zdravstveno stanje?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Mogoče je kdo že pojasnil pa ne najdem:

- ali se pri testiranjih kje vidi na koliko osebah je bila ta številka izvedena?

Naj pojasnim: 20.000 testov (recimo) izvedenih na 20.000 osebah, ali pa 20.000 testov izvedenih na 10.000 ali celo 5.000 osebah? Namreč marsikomu so test opravili večkrat, mogoče celo večini.

Ponavadi je en na začetku potem pa dva na koncu vsaj za tiste v bolnicah, moja sestra ki dela v UKC je bila že 3 krat testirana. Torej niti približn ne tolik ljudi kot je testov opravljenih.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
.. AIDS osnovna bolezen.
Sindrom, SARS enako - ne bolezen ...
Tudi cepivo bo vprašljivo, saj bodo različni sevi, kot pri gripah....
Cepiva sploh utegne NE BIT ...
Upokojenci dobijo zato, ker so volilna baza SDSa.
LOL o_O .. enivej ...

95 dohtarjev v ITA mrtvih in 27 drugih zdr,delavcev + 7k zdr.delavcev okuženih ... Francija preko 10k mrtvih, etc.etc...
Italija padla na 3 mesto za ZDA in Španijo ... Kmalu bo še nižje, saj so šli čez "peak" ... Trump pa je pljunil čez WHO - skorumpirano
organizacijo iz UN = "The Babel Tower" (NY) itd ... boste še drugi dopisali :evil: ...

Ps.: zanima me, koliko bo točna temperatura Ljudi pri kontrolah teh za ev."okuženost" poleti ...:sprasujemse:
------------------------------------
" ... " I See Dead People..." - The 6th Sense ! ..." :fredi:
 

navlixx

Fizikalc
1. jul 2010
424
131
43
Slovenistan
Koliko jih približno zares dela zdaj? 60-70 %? Poteka to delo v kakšnih drugačnih delovnih razmerah? Novih okužb med delovnimi, čakajočimi doma ipd. KI NISO V ZDRAVSTVU+DSO zadnjih sedem dni praktično ni.
 

navlixx

Fizikalc
1. jul 2010
424
131
43
Slovenistan
V šmarskem domu upokojencev število okuženih poraslo na 137
V šmarskem domu upokojencev je v torek število okuženih z novim koronavirusom poraslo na 137, kar je šest več kot dan prej, je STA izvedela iz virov blizu doma. V šmarski občini pa je število vseh okuženih poraslo za dve osebi na 145. Sicer pa v domu danes nadaljujejo z razkuževanjem prostorov, ki so ga začeli v torek.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.110
6.481
113
Zdravje prebivalcev se bo v daljšem obdobju brez izvajanja zdravstvenih storitev zelo verjetno poslabšalo in s tem tudi podražilo, je opozorila predsednica Zdravniške zbornice Slovenije Zdenka Čebašek-Travnik. Po njeni oceni naročanje bolnikov po rahljanju omejevalnih ukrepov po sedanjem sistemu ne bo mogoče in ga bo treba začeti na novo.

Glavno da se sedaj ukvarja vlada z gašenjem ognja na travniku. Žerjavice ki pa tli globoko v gozdu pa nihče ne vidi, dokler se ne bo razplamtetila, šele takrat bomo šli gasit?

Idiotsko.
 
  • Žalosti me
Reactions: bpfc

navlixx

Fizikalc
1. jul 2010
424
131
43
Slovenistan
Da mi gre to 4. teden pravit v medije, za odstavit njo in vse odgovorne nesposobneže, ki so omejevali dostop do zdravstvenih storitev in niso znali/zmogli zagotoviti enakopravne zdravniške obravnave vseh.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.173
8.952
113
Koliko jih približno zares dela zdaj? 60-70 %? Poteka to delo v kakšnih drugačnih delovnih razmerah? Novih okužb med delovnimi, čakajočimi doma ipd. KI NISO V ZDRAVSTVU+DSO zadnjih sedem dni praktično ni.

Ogromno nenujnih zdravnikov je doma, na sprehodih itd, nobene drame, drama se samo dela po tvju, pa skoz kaze tistih 10 zdravnikov in in sester ki dela na intezivni... jamranje u 3pm. Zjutraj je po radiu že jamrala za naprej, kak bo, ko bo normalno stanje, da bo konc sveta.
 
  • Wow
Reactions: navlixx

nacek

Majstr
13. okt 2012
2.784
456
83
Evo včeraj po telefono dobil odpoved na nefrologiji za v ponedeljek, kdaj bo pa pismeno obvestijo ?????
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.110
6.481
113
Mene niti pisno pa nič niso obvestili, iz derme, sam nisem šel, ker imel termin 23.3., čez nekaj mnogo dni pa po mailu obvestilo :)

zobar je pa poklical.

Ortodonta pa sem danes rešil, vsaj nekje majo pamet.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.211
113
... je treba ljudi poslat v izolacijo ločeno ne pa doma kar so že kitajci počeli ker so vedeli da je 80% okužb v sklopu družine...
#floki - samo iztočnica.
Če gledamo porast COVID jih je tam 20 - 40 na dan. Če jih domovi ustvarjajo po 20 na dan, jih te familije+ostali, ki živijo ki živijo skupaj z okuženim prav tako 20 na dan.
Ne pozabimo, da je v zadnjih dneh bilo kar nekaj tistih, ki so se vrnili v Slovenijo.

Pravkar slišal, da se je okuženi odpeljal v lekarno. Kdo se strinja s takim dejanjem? Ne rabi GSM sledenje ampak ene 2000€ kazni. Bo država dobila nazaj vse, kar mu bo dala zaradi krize. Na enkraqt.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.110
6.481
113
Nič drugo ne rabijo naredit, kot opustit prepoved gibanja med občinami. Ostalo lahko ostane še kak teden, dva.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.848
349
83
V lokalnem Hofru so umaknili tiste klešče za kruh/žemlje itd... In sedaj folk to prijema z rokami, ker itak ma rokavice gor. Rokavice, k si jih je nataknu že doma, se počohu po ***** 3x, nč razkužu ker itak ma rokavice gor in pol šlata ves kruh tm. Je to v vseh hofrih? V lidlu še nisem bil, me zanima če so tam tudi umaknili. Ta poteza mi ni jasna.
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: McGiver in navlixx

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
V lokalnem Hofru so umaknili tiste klešče za kruh/žemlje itd... In sedaj folk to prijema z rokami, ker itak ma rokavice gor. Rokavice, k si jih je nataknu že doma, se počohu po ***** 3x, nč razkužu ker itak ma rokavice gor in pol šlata ves kruh tm. Je to v vseh hofrih? V lidlu še nisem bil, me zanima če so tam tudi umaknili. Ta poteza mi ni jasna.
so bile pri nas umaknjene ze prejsnji teden.. glede na to, da kruha že lep čas ne kupujem - sem "mal čudn pogledal".. drgac pa ja - bedast