Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.993
5.715
113
blizu močvirne prestolnice
Nisem tebi odgovarjal in ja, tisti šestletniki pa dajmo tudi sedem letnike so težava. Sploh če so fantje. Ampak vse se da, ob vsej tehnologiji katero premoremo, se da. Res pa je vprašanje kakšno vzgojo so imeli, kako so jih ujčkali...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Evo, idioti so sprejel šolnje na daljavo za vse...

pa koji ku*** so ble pol "počitnce" ta teden???
In kako bo en v prvem razredu delal od doma in kdo z njim?

medtem ko drugje lepo šole odprte...
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in jonny77

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
355
228
43
Idrija
VSE OTROKE V VRTCE IN ŠOLE!!
Otroci ne spadajo v rizično skupino!!

Otroci niso vir žarišč okužb in večino družbe ne ogrožajo!!

Nehajte zganjati teror in uničevati prihodnje generacije naroda!

Nočemo živeti v družbi, ki bo polna slabo izobraženih, primitivnih in nesrečnih ljudi.

Skoraj vse EU države in njihova večmilijonska mesta imajo odprte vrtce in osnovne šole za vse otroke, samo v Sloveniji ne, ki je po poseljenosti ena pokrajina, Ljubljana pa malo mestece.

Kako naj starši, tisti ki še imajo delo in možnost, delajo od doma, če morajo cele dneve skrbeti za svoje otroke, da ti ne bodo razvojno nazadovali.

Kaj šele tisti otroci, katerih starši stežka ali celo ne morejo nuditi ustreznih pogojev in jim vrtec ter šola omogočata edino možnost za napredek v družbi.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
komot, če greš ti za učitelja v šolo in namesto učiteljev pobiraš viruse v tem času.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.203
5.584
113
Talibani čestitajo in pozdravljajo.
Kot sem že pisal nedavno, šole kar kar podrejo, prodajo, whatever.


NA MLADIH SVET STOJI
Samo na katerem drugem planetu, ne na Zemlji.

Kaj je naslednje na sporedu globalne agende ? Životarjenje za vse, ne samo za mlade.



Se je kdo že vprašal, kakšen bo naravni prirastek za Slo v naslednjih letih ? Ni panike, dobimo demografski sklad :nigladek: https://www.dnevnik.si/1042940401 .
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Pa se je kdo mogoče že vprašal, če smo mogoče pa res v pandemski krizi?
Ali gre mogoče samo za nabijanje o pravicah:
- predšolskih otrok
- šoloobveznih otrok
- srednješolcev
- študentov
- samohranilk
- fitneserjev
....
Mimogrede, rad hodim v hribe, trenutno stanje je grobo poseganje v mojo pravico biti srečen in zadovoljen in zdrav in na svežem zraku in z naravnim vitaminom D.
Lahko je vam, ki trega ne rabite - kaj pa jaz?
IMO, če bi zdajle odprli šole, bi bilo kot bi z bencinom gasil požar.
Idiotsko pa, da so ta teden počitnice. In da se niso že davno lotili priprav na šolanje na daljavo/na domu.
Samo tako mimogrede: v OŠ sem imel težjo poškodbo noge in sem bil cca. 3 mesece doma. Guess what: sem izdelal OŠ pa še kaj naprej.
Skratka: prilagoditi se bo treba. To je ena reč, ki je velik del populacije ne pozna. Sončkov in sončic - nekje med prvim in 65 letom starosti.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Pa se je kdo mogoče že vprašal, če smo mogoče pa res v pandemski krizi?
Ali gre mogoče samo za nabijanje o pravicah:
- predšolskih otrok
- šoloobveznih otrok
- srednješolcev
- študentov
- samohranilk
- fitneserjev
....
Mimogrede, rad hodim v hribe, trenutno stanje je grobo poseganje v mojo pravico biti srečen in zadovoljen in zdrav in na svežem zraku in z naravnim vitaminom D.
Lahko je vam, ki trega ne rabite - kaj pa jaz?
IMO, če bi zdajle odprli šole, bi bilo kot bi z bencinom gasil požar.
Idiotsko pa, da so ta teden počitnice. In da se niso že davno lotili priprav na šolanje na daljavo/na domu.
Samo tako mimogrede: v OŠ sem imel težjo poškodbo noge in sem bil cca. 3 mesece doma. Guess what: sem izdelal OŠ pa še kaj naprej.
Skratka: prilagoditi se bo treba. To je ena reč, ki je velik del populacije ne pozna. Sončkov in sončic - nekje med prvim in 65 letom starosti.
Kako naj se prilagodita starša s 6 in 8 letnima otrokoma, ki bosta imela šolanje na daljavo preko x sistemov in bosta seveda doma, ju pa delodajalec sili delat v službi? Hvala.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Kako naj se prilagodita starša s 6 in 8 letnima otrokoma, ki bosta imela šolanje na daljavo preko x sistemov in bosta seveda doma, ju pa delodajalec sili delat v službi? Hvala.
iz prve roke ti povem za šolo 20km iz Lj:
wc-ji za tamale, 1-4 razred, brez brisačk za roke brisat na wc, brez tople vode, vse mokro po tleh. tamali prileti not brez copat, bos. razkužuje se na šoli nič,
kakšne ograje, kljuke, nič, razkužil po šoli NI. Pred počitnicami so imeli v karanteni 2 razreda, 6 posameznikov in 2 učitelja. pa gre za majhen kraj. Nekaj 10 učiteljic pa okrog 55-60 leta.
in zato se mi zdi prav, da je še nekaj časa zaprto.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
iz prve roke ti povem za šolo 20km iz Lj:
wc-ji za tamale, 1-4 razred, brez brisačk za roke brisat na wc, brez tople vode, vse mokro po tleh. tamali prileti not brez copat, bos. razkužuje se na šoli nič,
kakšne ograje, kljuke, nič, razkužil po šoli NI. Pred počitnicami so imeli v karanteni 2 razreda, 6 posameznikov in 2 učitelja. pa gre za majhen kraj. Nekaj 10 učiteljic pa okrog 55-60 leta.
in zato se mi zdi prav, da je še nekaj časa zaprto.
No, naša šola na vasi (daleč od tega, da bi bila majhna) ni imela praktično nič okuženih. Zato se mi ne zdi prav, da je zaprta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Jaz tudi ko sem se po avtocesti kontra peljal 50km nisem nobenega ubil...in se mi ne zdi prav, da je to prepovedano.
to je približno tak odgovor, kot tvoj

meni tudi sp stoji, kriza je, pa vseeno ne silim delat.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
No, naša šola na vasi (daleč od tega, da bi bila majhna) ni imela praktično nič okuženih. Zato se mi ne zdi prav, da je zaprta.

me pa zanima, kako veš da je bilo praktično nič okužn? na tej šoli se javno ni vedelo niti za učitelje. za učence so pa starši v šolo klicali in prosili razredničarko,
če so lahko tiho da je njihov otrok okužen, da se ne bi zvedelo.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Prav je da so zaprte in se dela od doma. Se strinjam, da je za tiste z malimi otroki težje, ampak tako pač je trenutno. Če še kdo misli, da si zdravniki izmišljajo virus, naj gre kot prostovoljec v UKC MB pa se prepriča.
Na šolah niso samo otroci, je polno delavcev šole, s takšnimi in drugačnimi boleznimi in zakaj bi jih morali izpostavljati okožbi in morebitnim zapletom pri bolezni. Zakaj?
Se pa strinjam, da bi vlada, vsaj za starše mlajših otrok morala nekako posrkbeti, da bi lahko bil en "doma" in bi njegovo plačo nadomestila država in ne delodajalec. Ampak denarja ni, na vladi pa itak nimajo pojma kako se naj soočijo s to krizo in njenimi ekonomskimi posledicami.
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in naliM

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Pa se je kdo mogoče že vprašal, če smo mogoče pa res v pandemski krizi?
Ali gre mogoče samo za nabijanje o pravicah:
- predšolskih otrok
- šoloobveznih otrok
- srednješolcev
- študentov
- samohranilk
- fitneserjev
....
Mimogrede, rad hodim v hribe, trenutno stanje je grobo poseganje v mojo pravico biti srečen in zadovoljen in zdrav in na svežem zraku in z naravnim vitaminom D.
Lahko je vam, ki trega ne rabite - kaj pa jaz?
IMO, če bi zdajle odprli šole, bi bilo kot bi z bencinom gasil požar.
Idiotsko pa, da so ta teden počitnice. In da se niso že davno lotili priprav na šolanje na daljavo/na domu.
Samo tako mimogrede: v OŠ sem imel težjo poškodbo noge in sem bil cca. 3 mesece doma. Guess what: sem izdelal OŠ pa še kaj naprej.
Skratka: prilagoditi se bo treba. To je ena reč, ki je velik del populacije ne pozna. Sončkov in sončic - nekje med prvim in 65 letom starosti.

v katerm razeedu oš si bil 3 mesece doma?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
ribicija kdo bo pa delodajalcu zagotovil delavca, da lahko izpolni roke brez penalov?
Ja se strinjam, tam kjer gre gre, tam kjer ne moreš, ker ne bo ostalo delo opravljeno pač ne moreš. Jeba je vse to, ampak smo v njej skupaj in bomo morali skupaj skozi to.
Težko najdeš neko univerzalno rešitev, ampak dejstvo je, da je virus tu, da je stalno več ljudi v bolnicah in da je treba to zdržat in prebrodit.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
ribicija kdo bo pa delodajalcu zagotovil delavca, da lahko izpolni roke brez penalov?

glej, te razumem, tudi meni sp trenutno stoji, ampak za to ne krivim vlade ali posameznika. virus, žled, toča, pozeba, vse ima negativen vpliv.
če je res, da vsak dan v povprečju umre 56 ljudi, zdaj pa vsak dan 90, potem je že nekaj tega na virusu?