Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Tukaj vseeno zamerim vladi, sploh šolskemu resorju (ministrstvu, da se ne bo kdo vžigal), da se niso resno pripravili. To sem trdil že konec avgusta, in trdim še zdaj.

:valjamse:
Kakem resno ti govoriš? Sploh se niso.... Saj te vidiš (al pa ne no) da pridejo vsak tedn nove okrožnice, ki so totalno nasprotje prejšnjega tedna.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
guardy Imaš možnost uveljavljat varstvo za otroke do 5. razreda. 80% plače. Če bi rad kljub temu v službo, se moraš znajti: babice, dedki, tete, strici, sosedi, prijatelji... Saj so tudi drugi v istem sranju. Verjemi, da mamice od sošolcev tvojih otrok že naveliko pišejo sporočila in klicarijo okoli, da se dogovorijo, ker se je vsem mamam, ki jih poznam, odpelalo v prvi rundi šolanja od doma in ne nameravajo še enkrat ponoviti izkušnje. Še vedno se lahko pridružiš in se s kom zmeniš.
Hebe naj se ta vlada. Resno razmisljam, da vzamem teh 80%. Samo tako jih bomo prepricali, da vzamejo otroke nazaj v vrtce in sole.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in jendomen

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
635
211
43
Se je že začelo.... brezplačno šolstvo v kriznih razmerah.
Mulc bi rad da pogledamo oceno ki naj bi jo dobil in je vpisana na easistentu. Ampak pazi... to več ne gre... 26 eur letno pa vidiš ocene.

Zanima me kaj narobe z breplačnim obveščanjem? Office ki je množično v uporabi ima celo vrsto možnosti.
Plačevati takih prisklednikov ne mislim! Kako imate urejeno v drugih šolah?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Podobno. To je leta 2012 ministrstvo sprejelo in z zunanjim podjetjem podpisalo pogodbo. Sedaj so že skoraj vse šole na njihovem sistemu, tudi srednje...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Dva sistema sta: Easistent in Lopolis. Isto sranje - drugo pakovanje.
Z nobenim naj ministrstvo ne bi imelo nič.
Mende sem en mal brihten, ampak ne štekam.
Zunanje podjetje - s katerim ministrstvo nima nič - upravlja z otrokovimi in mojimi osebimi podatki.
Da sam pridem do teh podatkov, moram plačat. S tem da že šole plačujejo licenco, da lahko sploh uporabljajo ta.... to... no to.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.001
113
Se je že začelo.... brezplačno šolstvo v kriznih razmerah.
Mulc bi rad da pogledamo oceno ki naj bi jo dobil in je vpisana na easistentu. Ampak pazi... to več ne gre... 26 eur letno pa vidiš ocene.

Zanima me kaj narobe z breplačnim obveščanjem? Office ki je množično v uporabi ima celo vrsto možnosti.
Plačevati takih prisklednikov ne mislim! Kako imate urejeno v drugih šolah?

Isto. Ampak še vedno se lahko najaviš učitelju/-ici na govorilne in povprašaš po ocenah, tako kot v dobrih starih časih. Zdaj ti celo ni treba fizično na šolo na govorilne, lahko vse preko telefona ali računalnika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Dva sistema sta: Easistent in Lopolis. Isto sranje - drugo pakovanje.
Z nobenim naj ministrstvo ne bi imelo nič.
Mende sem en mal brihten, ampak ne štekam.
Zunanje podjetje - s katerim ministrstvo nima nič - upravlja z otrokovimi in mojimi osebimi podatki.
Da sam pridem do teh podatkov, moram plačat. S tem da že šole plačujejo licenco, da lahko sploh uporabljajo ta.... to... no to.
No jaz ti pa lahko potrdim, da ima ministrstvo z E-asistentom vse in se je v šole uvedel zaradi njih. Je bila hčerina šola leta 2012 ena izmed prvih, ki je pričela s testno uporabo in potem redno uvedbo leta 2013 ali 2014. Danes je verjetno kar večina OŠ v tem sistemu ;) Privatno podjetje pa dobro služi na ta račun, si lahko pogledate bilance na netu; res dobro zaslužijo!
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.695
3.577
113
Se je že začelo.... brezplačno šolstvo v kriznih razmerah.
Mulc bi rad da pogledamo oceno ki naj bi jo dobil in je vpisana na easistentu. Ampak pazi... to več ne gre... 26 eur letno pa vidiš ocene.

Zanima me kaj narobe z breplačnim obveščanjem? Office ki je množično v uporabi ima celo vrsto možnosti.
Plačevati takih prisklednikov ne mislim! Kako imate urejeno v drugih šolah?

Zadeva je prostovoljna, nihče te ne sili v plačevanje, rabiš pa je tudi nujno ne. Razen če velja enačba "mulc bi rad" = "nujno, takoj, že letim"
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
No jaz ti pa lahko potrdim, da ima ministrstvo z E-asistentom vse in se je v šole uvedel zaradi njih. Je bila hčerina šola leta 2012 ena izmed prvih, ki je pričela s testno uporabo in potem redno uvedbo leta 2013 ali 2014. Danes je verjetno kar večina OŠ v tem sistemu ;) Privatno podjetje pa dobro služi na ta račun, si lahko pogledate bilance na netu; res dobro zaslužijo!
Bilo je kak mesec nazaj na tedniku ali na preverjeno. Ne spomnim se točno. Tam je bilo jasno rečeno da minsitrstvo nima z njimi nič in da se šole prostovoljno odločajo za te sisteme. Razen tistih, ki se ne.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tako kot nima Počivalšek nič z Geneplanet, pa SB Celje nič s Tuškom, pa UKC nič z Remontom,...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.401
5.430
113
Vsi oldskul načini, kako zvedeti za ocene otrok, še vedno delajo. mulc pove, govorilne, telefon... za 24/7 nadzor in kontrolo iz fotelja je pa treba nekaj plačati, ja. še več, če naročite danes, zveste tudi, kdaj bo vprašan in kdaj bodo pisali, ter koliko je pojedel in če je šel srat. In nekdo mora to notri vpisovati in biti plačan za to - če se kdo sprašuje, kam gre tudi denar namenjen izobraževanju. Povsod pri vseh panogah se vriva v ospredje jako pomembna administrativna plat zakamuflirana v "informiranje". samo, da se tipka...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.401
5.430
113
Upam... Ker to ni normalno. se vsaj manj škode mulcem dela. ne pa da se išče vedno nove načine kako lažje enablat helikopterske starše.
 

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
635
211
43
Ne dam nič! Bom pa pisal ravnateljici da želim v času šole na daljavo sprotno obvešanje po njeni izbiri