Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Prav je da so zaprte in se dela od doma. Se strinjam, da je za tiste z malimi otroki težje, ampak tako pač je trenutno. Če še kdo misli, da si zdravniki izmišljajo virus, naj gre kot prostovoljec v UKC MB pa se prepriča.
Na šolah niso samo otroci, je polno delavcev šole, s takšnimi in drugačnimi boleznimi in zakaj bi jih morali izpostavljati okožbi in morebitnim zapletom pri bolezni. Zakaj?
Se pa strinjam, da bi vlada, vsaj za starše mlajših otrok morala nekako posrkbeti, da bi lahko bil en "doma" in bi njegovo plačo nadomestila država in ne delodajalec. Ampak denarja ni, na vladi pa itak nimajo pojma kako se naj soočijo s to krizo in njenimi ekonomskimi posledicami.
Bedast odgovor.
Mogl bi rečt. Počitnice bomo podaljšali za en teden, ampak v tem času 14 dni se dogovorte kdo bo imel sončke na varstvu oz. solanju- ker v 14 dneh če bi se držali doma in bi bili sončki zdravi jih bi lahko pomerkali tudi stari starši in bi bil problem rešen.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
enako bedast je tvoj odgovor, ker ne pove rešitve kaj naredit, če starih staršev nimaš? tak da še zdaleč ni problem rešen.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Tudi ce imas stare starse, vsi ne morejo skrbeti za otroke. Nekateri tudi nocejo.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
ali pa če si bil normaln kar se družine tiče, potem sedaj stari starši še delajo. Tako je bilo pri meni prvih 6 let.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.000
113
Mi se s starši od sošolcev dogovarjamo za mini skupino, 3 otroci, vsak dan en starš ima vse 3 otroke, in se tako izmenjujemo. Zaenkrat je to sicer samo plan B, ampak se mi zdi boljš kot nič.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Romzi

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.000
113
guardy Imaš možnost uveljavljat varstvo za otroke do 5. razreda. 80% plače. Če bi rad kljub temu v službo, se moraš znajti: babice, dedki, tete, strici, sosedi, prijatelji... Saj so tudi drugi v istem sranju. Verjemi, da mamice od sošolcev tvojih otrok že naveliko pišejo sporočila in klicarijo okoli, da se dogovorijo, ker se je vsem mamam, ki jih poznam, odpelalo v prvi rundi šolanja od doma in ne nameravajo še enkrat ponoviti izkušnje. Še vedno se lahko pridružiš in se s kom zmeniš.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
guardy Imaš možnost uveljavljat varstvo za otroke do 5. razreda. 80% plače. Če bi rad kljub temu v službo, se moraš znajti: babice, dedki, tete, strici, sosedi, prijatelji... Saj so tudi drugi v istem sranju. Verjemi, da mamice od sošolcev tvojih otrok že naveliko pišejo sporočila in klicarijo okoli, da se dogovorijo, ker se je vsem mamam, ki jih poznam, odpelalo v prvi rundi šolanja od doma in ne nameravajo še enkrat ponoviti izkušnje. Še vedno se lahko pridružiš in se s kom zmeniš.

čaki, kako dogovarjanje, če je to “prepovedano”.... ;)
in a misliš, da bodo podjetja res vesela, ko bo folk jemal te zadeve? Da bodo še meli službe, ko bo tega konc?

Zame ne rabiš skrbet, delam pri delodajalcu, ki je družini prijazen in se lahko dogovorim. Velika večina pa nima te sreče. In boli k**** te na vladi za to. Oni so doma, plačo dobijo, seje imajo pa zvečer, da je bolje plačano...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
se pravi star 8let (če si moja generacija). moj je star 6. naj takega samega pustim 10 ur doma? pa verjemi da ni sonček...
Marsikaj se da, marsičesa tudi ne.
Mama je takrat delala v proizvodnji in je bila nekaj časa doma (bolniška oz. nega), potem sta se z očetom "šihtala" (delala v kontra izmenah), da se je nekako pokrilo.
Tukaj se bo treba znajt, saj se menda ja "znajdemo"... sosedje, žlahta, prijatelji,... ni hudič da ni kdo doma in bi priskočil na pomoč.
Tukaj vseeno zamerim vladi, sploh šolskemu resorju (ministrstvu, da se ne bo kdo vžigal), da se niso resno pripravili. To sem trdil že konec avgusta, in trdim še zdaj.
Vedeli so, da bo prišlo do ponovnega porasta.
Vedeli so, da bodo zbolevali učenci in učitelji (=karantena).
Precej velika verjetnost je bila nakazana, da ne bo stalno teklo po B (A) modelu. Zakaj bi sicer sploh izumljali A, B, C (whatever) modele šolanja? :bonk:
Kje so multimedijske vsebine od A do Ž? Ki omogočajo predelat snov tudi za nazaj, lahko tudi za naprej, zakaj pa ne? Pomeni da bi lahko starši vskočili tudi popoldne, če dopoldne enostavno ne gre. Ali tam, kjer je več otrok, pa ni dovolj opreme, da bi sledili vsi hkrati? Omogočajo tudi, da učitelji "smejo" zbolet pa bo nekako teklo naprej.
Omogočajo tudi mešan model, kjer so rizični ali bolni (učenci in učitelji) doma, pa lahko nekako lovijo snov, če le niso čisto obnemogli.
Omogočajo učiteljem nekaj več časa, da se lahko ubadajo z učenci.....
8 mesecev je od pojava prvega vala, pa se zdaj zbira računalniška oprema, modemi, ..... :bonk:
.....
..... Zanašat se na to, da bo vlada poskrbela.... še za krovne stvari jim ne rata, pa bodo posameznikom šli nasproti....
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, 8888 in sousis

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
čaki, kako dogovarjanje, če je to “prepovedano”.... ;)
in a misliš, da bodo podjetja res vesela, ko bo folk jemal te zadeve? Da bodo še meli službe, ko bo tega konc?

Zame ne rabiš skrbet, delam pri delodajalcu, ki je družini prijazen in se lahko dogovorim. Velika večina pa nima te sreče. In boli k**** te na vladi za to. Oni so doma, plačo dobijo, seje imajo pa zvečer, da je bolje plačano...
To je to in o tem veš čas govorim. Hkrati kakšni stari starši, sosedje, tete, strici ali celo grupiranje več otrok en dan tu, drug dan drugje? To je vse prepovedano oz. po zdravi Corona pameti nedopustno!
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
sousis Rad v službo? Eni nimajo te sreče. Pa kva ti ni jasno? Vi boste tko al pa tko epidemiološko mešal familije, đabe je pol to. Vsaj do 5. razreda morjo otroc v šole, ni druge. Ne morjo dedki pa babice pomagat s šolanjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
In to povejo v četrtek za pondelk.... Pa kdo je tuki nor?
Pa da se razumemo, jest nimam težav s tem, moji so večji in jest lahko delam od doma.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.000
113
sousis Rad v službo? Eni nimajo te sreče. Pa kva ti ni jasno? Vi boste tko al pa tko epidemiološko mešal familije, đabe je pol to. Vsaj do 5. razreda morjo otroc v šole, ni druge. Ne morjo dedki pa babice pomagat s šolanjem.

A v šoli se ne mešajo epidemiološko? A ti povem, da je moj po dveh tednih šole z vsemi ukrepi prišel domov z ušmi? Če je lahko uši fasal, je tudi vse viruse. Tako da, jebeš vse skupaj. Če ni šole, bodo pa familije pomešane takole.

Kar se tiče službe, meni je še kako jasno. Jaz sem tudi za to, da so šole odprte. Ampak če že niso, je pač država dala možnost vsaj tega nadomestila za varstvo otrok. In ja, jasno mi je, da lahko kakšen tudi ostane brez službe zaradi tega. Ker je danes vse tako našponano in mora biti produktivnost maksimalna, da ni prostora za kakšno odsotnost.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
Ma jebejo se nej. Otroc ne smejo k starim staršem v drugo občino in obratno, še za na šiht sm rabu do dons skor od notarja podpisano prisego, da nimam kolere, moja mat je tvegala kazen in gre merkat nečakinji, ni druge, en dela za privatnika, drug v trgovini. Ta privatnik je drugač v redu, sam lohk sam zapre če naujo delal.

Sej smo rekl zanč, še babe ne smeš it pokavsat v sosednjo občino, ljudje ne vedo kam z otroki, počitnice so mal podaljšal, pomoje še sami ne vejo za kva, v bolnicah ne vejo kam nej še dajejo bolnike, naš Twito se pa ukvarja z jebenimi volitvami u Ameriki, pa z informacijsko ubogo pooblaščenko in jebeno aplikacijo. Nej se tera u tri mile lulike materine in nej tam ostane. Resno, dost je tega. Pa ne virusa, to bomo premagal, sam amaterstva tm gor na vladi.