izsek državnega gozda - vožnja po naši parceli?

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Vem pa ja, da so parcele na netu označene malo z zamikom... Ne najdemo pa ravno najbolj pomembnega mejnika (na sliki spodaj desno), ostali mejniki so... Zato sem ravno to vprašal, da vidim, če grem v investicijo "iskanja mejnika"...
Drugače kot da najdeš dejanski mejnik, ne boš dobil odgovora. Zdaj pa sam računaj, če se ti izplača.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Meja ni urejena v tem območju, kar pomeni, da tale mejnik, ki ga iščeš ne bo nič kaj pametnega povedal. Postavljen je bil verjetno 40 ali 50 let nazaj, zemljina se premika in z njo mejnik. Kar lahko narediš je, da za svojo zemljišče predlagal postopek ureditve meje, plačaš geodeta in bo le-ta razpisal mejno obravnavo, povabil vse mejaše in pričel s postopkom. Pridobi si 2 ali 3 ponudbe pa primerjaj kdo je najcenejši; bo pa to hitro kakega jurja EUR. Lokalni stric, ki tukaj največ dela je Repina, ki pa ga itak vsi okrog poznajo...ti se odloči ali ti je to ok ali ne ;)
Jaz bi tole vsaj po elektronski pošti ali pisno z z RS in Zavodom za gozdove. Pa tudi občino bi v tole vključil.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Mi bo prijatelj (ki je geodet) pogledal in mi povedal, kako je stanje.. Saj ne mislim neke ful "vrtat", pač da malo vidim, kake so opcije...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.153
113
tale meja narisana je zamaknjena, ponavadi za par m. odvisno od reliefa in korekcij.