Telekom omejuje hitrost na mobilnem signalu

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Od kar sem dobil v hišo optični priključek, mi je drastično padla hitrost interneta na mobilnem modemu.
Prej je vse delalo bp... sedaj pa ne morem pogledat kamere, moja dela od doma ima težave s pošiljanjem emailov...
Restart modema "pomaga" zelo kratek čas. Modema nisem premikal niti nič gradil, da bi blokiralo signal...

Saj bom šel na optiko... samo je pa to tako istočasno postalo, da mi kaj drugega ne pade na pamet, kot da me želijo prisilit, da ugasnem mobilni net...

Je še kdo opazil kaj takega?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Pa si prepričan, da sovpada s trenutkom, ko so ti začeli ponujat optiko? Da ni kakšna posledica poplav?

Jaz sem imel take izkušnje z njimi, ko so začeli ponujat ADSL... takrat nam je hitrost na kabelski tako padla, da smo bili prisiljeni v naročilo ADSL-a (kabelski operater je imel internet storitve preko SiOL-a). Ampak to je že več kot 20 let v preteklosti.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Pa si prepričan, da sovpada s trenutkom, ko so ti začeli ponujat optiko? Da ni kakšna posledica poplav?

Jaz sem imel take izkušnje z njimi, ko so začeli ponujat ADSL... takrat nam je hitrost na kabelski tako padla, da smo bili prisiljeni v naročilo ADSL-a (kabelski operater je imel internet storitve preko SiOL-a). Ampak to je že več kot 20 let v preteklosti.
Je sigurno zelo kmalu po tem, ko sem dobil nek dodaten box od optike. Na srečo sem zelo daleč od poplav in kake druge naravne nesreče iz zadnjega obdobja. Pa to traja sedaj že malo dlje kot so pa poplave. Pa na vasi sem. Dopoldne omrežje sigurno ne more biti obremenjeno.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Enako opazil pri sebi. Pri istocasnem merjenu modem vs mobilc podobne stevilke tam 20 oz 25Mb tako gor ali dol. Merjeno cca 5min nazaj.