Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.323
5.358
113
Se pravi za tiste čudake, ki bi raje delali pa...? Mislim, saj je res, kaj si zmisljujem, če pa lahko doma ležim...

Dobro, bomo videli kaj bo, pa bomo probali neki sčarat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Kako varstvo za espeje? Pa saj si vi vzamete fraj ko vam paše - kako varstvo zdaj ...
Al pa najami kako varuško - itak nič ne stane saj boš v stroške dal.
[/politikusfikus]
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Lahko zaprosiš kot sp.

NF-KARANTENA (Izjava za povračilo delno izgubljenega dohodka)

Samozaposlenim, družbenikom in kmetom v primeru karantene ali obveznosti varstva otrok pripada tudi od 250 EUR do 750 EUR, a samo, če ne bodo zaprosili za mesečni temeljni dohodek. Ukrepa se namreč izključujeta. Obrazec za povračilo izgubljenega dohodka v primeru karantene je na voljo v eDavkih. Vloge ni mogoče vložiti v papirnati obliki.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Ni problema, sam naj potem tiste odpadejo. To pa ne, so učitelji zgarani.
Pa saj si niso učitelji zmislili tega, da se počitnice podaljšajo. Ta je čisto pri ministrici zrasla in v vladi. Kolikor imam stika z učitelji bi s ponedeljkom raje začeli s šolo na daljavo kot pa, da se počitnice podaljšajo.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.441
4.545
113
Glave bi morale že zdavnaj letet. Vse bodo obesili na daljavo prej ali slej, starše pribili domov, potem pa še čez vikend pričakovali obiskovanje šol, ker ta teden zakaj že ne morejo delat od doma, če bodo že doma?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
mojstri so res..
če že razumem/dojemam razlago, da je zaradi povečanega števila okužb - boljs, da so otroc narazen.. zakaj za vraga potem ne morejo imet šole na daljavo? pri našem že med "poukom na daljavo" delajo bore malo.. zdej ima pa še uradno podaljšane počitnice? že tele krompirjeve - ni blo nč od nč.. za prebrat mora eno knjigo.. pa 2A4 matematke..
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.323
5.358
113
Med počitnicami?! Med počitnicami se ti je zdelo, da imajo malo domače naloge?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.441
4.545
113
no pa smo tam, kamor pes taco moli. Zgolj in samo zaradi denarja bodo tole izvedli...
Tu bi si predstavljal neodvisne medije, ki bi zagnali vik in krik. Najprej že to, da zaprejo šole, kar ne delajo v drugih državah, ker s tem udarijo po nič krivih starših/zaposlenih in gospodarstvu, sploh ker gospodarstva niso v celoti zaprli.

Kot drugo, da so šli zaradi denarja podaljšat počitnice namesto učenja od doma in s tem spet starši niso upravičeni do ničesar, razen odpovedi.

Za življenja gre, kajne? Šolnikom je čudovito, saj so lepo doma s svojimi otroki, zdravnikom je čudovito, itak se večina praska po jajcih brez dela, saj je vse ustavljeno, do varstva so seveda upravičeni. Ostali pa ko vas gleda pajo, kaj pa imate otroke, kajne?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in ncnifrej

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.986
5.714
113
blizu močvirne prestolnice
No no, kolikor sem prebral imaš vsaj 9 let starega otroka. Če ta ni sposoben biti sam 8 ur , če mu ne zaupaš, potem bi bilo bolje da nimaš otrok, pa se ne strinjam z ukrepi. Seveda, če pa imaš sončke potem pa res ne morejo biti sami. Tako je jamral že Andy spomladi.. Pač en dan v naprej skuhaš, pogreje v mikrovalovni, pospravi za seboj, gre ven na zrak al pa mu daš naloge za ene dve tri ure in mine tistih osem ur. Si pozabil, kako smo mi kot sedem letniki prav tako preživeli 2 meseca poletnih brez staršev, razen tist teden dva ko smo šli na morje?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.323
5.358
113
Ta starejši se ni star 9. Je sam doma od lanskega leta. On ni problem. Pol leta nazaj bi imela manjši problem, kot ga imam sedaj. Zdaj pa naj pustim samega tok starega, ko smo mi, če nisi pozabil, se v vrtec hodil... En tak, za katerega so mi "včeraj" vcepljal v glavo, da ni dovolj star in sposoben, da gre 100m sam do šole, ampak ga moram za roko pripeljati v razred. Niti ni oni prvi dovolj star in sposoben, da bi ga pripeljal namesto mene, zdaj naj pa jutri celo dopoldne zanj skrbi.

Drugače pa, kot sem rekla, bomo že sčaral nekaj...
 
Nazadnje urejeno: