Chromecast

22. jul 2007
12.811
1.316
113
123
Govorimo o aplikaciji
wink-1.gif
 

Flikca

Pripravnik
12. mar 2013
306
6
18
Škofja Loka
Imam cromecast že več kot eno leto. Ko sem imel Amis internet je delal normalno. Sedaj sem pa vzel optiko pri Telekomu, se mi pa cromecast noče povezat na wifi. Napiše mi, da ta naprava ni prava, da je delana za drugo državo. Kako je to lahko mogoče, če mi je prej pri Amisu normalno delovala?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Flikca pravi:
Imam cromecast že več kot eno leto. Ko sem imel Amis internet je delal normalno. Sedaj sem pa vzel optiko pri Telekomu, se mi pa cromecast noče povezat na wifi. Napiše mi, da ta naprava ni prava, da je delana za drugo državo. Kako je to lahko mogoče, če mi je prej pri Amisu normalno delovala?

Sem na telekomu in mi dela chromecast BP zadnje leto
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Preveri na kerem kanalu imaš WiFi. Nekateri kanali niso dovoljeni v vseh regijah, čeprav bi bilo čudno, da bi ti operaterjev router sploh pustil tak kanal nastavit. Mogoče edino kanal 12, ki mislim da v ameriki ni v uporabi, pri nas pa je (če ima Chromecast probleme z njim). Mi ne pade na pamet trenutno, kaj bi bilo drugega pogojenega z regijo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
a lahko tole malo obudimo?

imam proble s spoznavanjem delovanja te napravice

ok, screen mirror mi je uspelo spravit skupaj.

ampak, mislim da to ni mišljeno za gledanje videov.

torej kater player uporabljate? vlc mi ne ponudi moznosti casta... pa mi je top, ker špila vse

zakaj mi v brskalniku chrome ne ponudi opcije za cast?

kako bi slikco iz fb aplikacije poslal na tv? ne vem, nekdo jo objavi, jest kliknem nanjo, in jo zelim prikazati na tv...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Na računalnik moraš prvo naložiti program Chromecast, zadevo sparit in boš imel potem možnost izbire v Chrome-u. Vsaj če me spomin ne vara. Video (fim) bo sicer zelo bogi, zatikanje, itd. Youtube recimo dela odlično.
Sam sem zadevo po dveh letih prodal in jo zamenjal z nekim cheap Android predvajalnikom in sem x-krat bolj zadovoljen.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
ja ce bi imel moznost imeti pc skoz prizgan ipd, bi si prej to naredil.

ne rabim pc streamat na tv, rad bi chrome iz tablice srreamal na tv
 

Sniper

Fizikalc
24. jul 2007
169
34
28
V google home (prej je bila chromecast) aplikaciji imaš možnost predvajanja zaslona tablice na chromecast. Levo zgoraj greš v meni in stisneš predvajanje zaslona/zvoka. Meni v kombinaciji tab s, chromecast 1 in 2 ali pa z galaxy s6 dela odlično. Še igre se dajo igrat.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
ja to vem. ampak recimo da jest brskam neki privat, pa bi rad sam neki pokazal ostalim.... ne razumem zakaj ima pc moznost zavihek poslat, android pa ne...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Zato, ker mora to najprej nekdo pri Googlu sprogramirat... in očitno tega še nihče ni naredil (ali pa tega featureja niti nimajo planiranega).
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
ja ocitno...

jest sem pricakoval, da je v vsaki aplikacijo gumb cast, in ti spravi to sliko na tv...

ok, se vedno se isce player za video... allcast mi neki ne dela ok na tablici
..
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Brezveze iščeš... Chromecast je možen samo v Chromu, Androidu in iOS. Če se ne motim, sta v Sloveniji samo dva operaterja, ki podpirata Chromecast... T-2 s svojim tv2go in Simobil s simobilnow.