Medijski predvajalnik, oziroma...?

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.456
113
Problem je, ker je moj lap top star in praktično ne deluje več, zato tudi uporabljam tablico, tudi za dolvleko torrentov. Glede na prebrano, bi verjetno res bilo nabolje kakšen Plex ali Jellyfin. Oba sem potegnil dol na tablico.
Kot sem že omenil imam trenutno samo tablico, zato bi poizkusil, kar ste napisali preko tablice (plex ali jellyfin), na tablici bi za mapo filmov uporabil recimo kar mapo Flud (torrent client) za android. Na Chromecast sem Plex instaliral, torej bi sedaj moral nastaviti še na Chromecast mapo, od koder bi bral filme??? A sem zabluzil? :)
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
S tablico bo to malo težko. Kateri modem/ruter imaš? Ima zadaj mogoče USB priklop za kakšen ključ ali disk. Mogoče se tam da kaj nastavljat za nalaganje datotek.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
ne vem, ce lahko android app deluje kot server.

na chromecast plex app ne rabis nic nastavljat. samo vpisat se mores.

zakaj ti ne disi nek media box? to je skor tko k da bi mel tablico na tv prikljuceno, tv je pa zaslon.... in pol bi lahko iz tablice streamal na ta box in bi teklo lepse.


a da bi dobu en starejsi pc in si ga nekam v kot postavil, ne bi slo?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.456
113
ne vem, ce lahko android app deluje kot server.

na chromecast plex app ne rabis nic nastavljat. samo vpisat se mores.

zakaj ti ne disi nek media box? to je skor tko k da bi mel tablico na tv prikljuceno, tv je pa zaslon.... in pol bi lahko iz tablice streamal na ta box in bi teklo lepse.


a da bi dobu en starejsi pc in si ga nekam v kot postavil, ne bi slo?
Problem je samo v tem, ker sem zaradi tega nabavil Chromecast, sedaj pa še media box. :) Torej sem vrgel denar stran za Chromecast.
Včeraj sem naročil USB hub-C z napjalnim kablom. Počakam da ga dobim in bom potem videl, ali mi deluje s ključki preko Chromecasta. Če ne bo, bom pa pač gledal filme na tablici, dokler si ne kupim nov računalnik. Malo mi je že dopizdilo vse skupaj.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Problem je samo v tem, ker sem zaradi tega nabavil Chromecast, sedaj pa še media box. :) Torej sem vrgel denar stran za Chromecast.
Včeraj sem naročil USB hub-C z napjalnim kablom. Počakam da ga dobim in bom potem videl, ali mi deluje s ključki preko Chromecasta. Če ne bo, bom pa pač gledal filme na tablici, dokler si ne kupim nov računalnik. Malo mi je že dopizdilo vse skupaj.

a pol imas media box? zakaj pa ne gledas preko boxa? a box nima usb vhoda?

dobr, cc prodas na bolhi... ne se zdej zivcirat, ce si ga bz nabavil.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Kaki problemi. Jaz že leta uporabljam RPI z DietPi sistemom (bi šlo tudi drugače, pa se mi ne da), gor je preko USB priklopljen 1 TB SSD in na PIju laufa samba in transmission. Do njega dostopam iz računalnika, da naložim "datoteke", potem pa lepo na TVju na katerem je CC in Kodi zadevo pogledam. CC je priklopljen na kabel in dela praktično brez težav, razen nekateri 2160P ripi mu znajo povzročazi težave (verjetno neke težave s kodeki ali dolby), kar pa ni ravno problem, ker gledam na 42" televiziji in takih ripov ne uporabljam dosti.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.456
113
a pol imas media box? zakaj pa ne gledas preko boxa? a box nima usb vhoda?

dobr, cc prodas na bolhi... ne se zdej zivcirat, ce si ga bz nabavil.
Media box-a nimam.
Sem razmišljal kaj kupiti, zato sem tudi tukaj spraševal. Ali Roku, ali Xiaomi, Chromecast in nazadnje sem se odločil za Chromecast, kar pa kot kaže v mojem primeru ni ravno v pomoč. Edino to, da je TV (pri mami) sedaj smart. Kot sem rekel, počakam na naročen kabel in potem bom videl ali bo delovalo s usb ključkom tako kot em bil vajen do sedaj. Na zunanjem WD disku 2TB ima precej serij in filmov, ki sem si jih posnel na zalogo in sedaj jih postopoma nalagam na usb ključek in gledam. Kupil sem tudi USB ključek 128GB, ki pa ga ta TV tukaj ne zazna. Doma na Sony android dela BP, tukaj na tem TV pa zero.

Lp
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
aha, sem narobe prebral... ja, ce cc ne deluje isces pac boljse resitve...

cist tko btw, kako imas formatiran usb kljucek? a je na fat32?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Daj prenosnik popravit, ali posodobit, pa bo večina stvari rešena.
Dodaj nekaj rama, zamenjaj disk s SSD-jem, pa bo letelo kot strela.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.456
113
Daj prenosnik popravit, ali posodobit, pa bo večina stvari rešena.
Dodaj nekaj rama, zamenjaj disk s SSD-jem, pa bo letelo kot strela.
Sin me prepričuje, da naj raje kupim namizni računalnik, ker dejansko računalnika ne prenašam okoli. Zato ima telefon in tablico. Nekje sem izvedel za podjetje https://www.bbt.si/, ki prodaja obnovljene računalnike. Zato, ko bom kupoval nov računalnik, bom gledal tudi v to smer. Dejansko imam nov lužbeni lap top, na katerega pač ne morem instalirati privat stvari, lahko pa ga uporabljam kot naprimer sedaj. Imam tudi novo tablico, tako da kar se tiče računalnikov, sem zaenkrat preskrbljen. Manjka mi pa to, za kar sedaj tukaj težim. Ampak jbg, bo pač potrebno malo potrpeti. :)
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
hja, ni nujno... vem da smo vcasih morali vse na fat32 dajat za predvajanje iz usb... zdej so pa to ze starejse naprave.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Kolkr vem exfat bere, ntfs pa ne(še). Je pa to dejansko eno precej veliko kompliciranje gledanja. Če bi že tako počel, potem film zaženeš na PCju v VLCju, dodaš podnapise in nato castaš na chromecast. Nazadnje ko sm to poskušal, podnapisov ni castalo, zdej so pa menda to že uredili. Nobene skakanja z uab ključki gor in dol. Drugače pa pač plex.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Če bere exFAT potem vse težave glede velikosti odpadejo. Mogoče sem malo pristranski, ker načeloma vse vsebine v ANG in SLO gledam brez podnapisov in mi to ni ravno prioriteta, drugače pa kodi brez težav predvaja tudi to, če so podnapisi prisotni.
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
KSZ.

Meni se pa dopade Asus router, ki ima vgrajen torrent klient, gor priključen disk, deljen v omrežju, na Chromecast naložen Kodi in vse špila tako kot mora.
Kakšni neki USB ključki v letu '24 :)
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Zakaj ne USB ključ? TV Sony mi snema filme na USB 3 ključ 128 Giga. To moja žena prakticira za nadaljevanko "Botri". Vse dostopno prek pilota z enim klikom.
V Asus TUF ruter tudi imam všteka Sandisk ključ USB 3. 32 Giga. Kot vmesna shramba in začasno odlagališče, v LAN omrežju.