Medijski predvajalnik, oziroma...?

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Govora je bilo o torrentih. Za le-te se mi zdi moja rešitev najbolj elegantna. Itak pa vsakemu svoje.

Glede snemanja na Sonyju. Ali to snema samo signal preko coaxa ali vse kar se predvaja?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
V programskem vodiču EPG- ju izbereš film in vklopiš "snemaj" . Sam ti predlaga začetek in konec snemanja, katerega lahko korigiraš v korakih po pet minut, začetek in tudi konec. To je zato, če pride do zamika začetka predvajanja. Podobno, kot so imeli stari videorekorderji. Snema samo tisto, kaj označiš, ne vsega.
Na to nisem nikoli bil pozoren, ker bi vedno vklopil EON na HTPC-ju in gledal v nazaj.

Na obisku je ženina sošolka vedno pravila, "to si jaz posnamem na disk, potem pozneje pogledam" .
"Pa daj pokaži to, kako izgleda" sem povedal jaz, ki doma imam LAN omreže in NAS naprave, na dosti višjem nivoju.
Kako sem prej napisal. Ima LG televizor in navaden USB trdi disk. Aktivira ga prek programskega vodiča.
Ko sem prišel domov, sem pogledal kako to ima rešeno Sony. Preprosto, kot rižev narastek.
Še pilot ima gumb "snemalnik" na katerega pritisk, ti odpre zadnjo posneto zadevo in tojeto.
Žena gladko preskoči reklame, ker ima hitro previjanje (2X, 4X...), ki je odvisno od števila pritiska gumba.
Ko sem na morju, ima snemalnik možnost ponovitve snemanja, vsak dan ob določeni uri, do določenega datuma. Tudi tedenski urnik, od ponedeljka do petka. Soboto in nedeljo preskoči.
Zakaj tega prej nisem "opazil". Nisem se zanimal, ker imam HTPC z W10, kateri vse obvlada v nulo.
Tako mi je malo nerodno napisati, da me je starega "geeka" razsvetlila starejša gospa, ki nima blage veze o računalništvu.
Pa še nekaj, zelo pomembno. Televizor ima Google TV, ki je dejansko najbolj zaželjeni operacijski sistem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Malo preberi komentarje na storu, ni ravno perla.

Poanta linka je bila, da v osnovi podpira FAT32 , ostale formate pač ne in je potrebno uporabiti enega od appov ki omogoči dostop do drugih formatov. CcwGTV mislim da še vedno nima podpore za exFAT, lahko pa preverim. Ampak drugi point debate pa je, da je to Streamer. Streamer vemo da ne služi predvajanju lokalnih datotek, pač pa streamanju iz neke druge mrežne naprave, kjer je neka zbirka. Če nekdo hoče napravo uporabljat na drug način, potem žal ni izbral prave. Prekladanje USB ključkov levo desno, je že zdavnaj passe. Obstaja že skoraj miljon streaming servisov, ki lahko uporabniku servirajo vse filme, ki jih sedaj preklada po USB ključkih gordol, ker je to daleč bolj enostavno, samo v korak s časom je treba iti. Ali pa nabavi drugi napravo. Ali pa nabavi app za CcwGTV, ki omogoča branje drugih formatov, čeprav resnici na ljubo, verjetno je tudi FAT32 čisto OK do velikosti filma 4GB.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.456
113
Te dni sem si nastavil Plex server na PC in nastavil povezavo do map na disku kjer imam dolpotegnjene filme. Na TVju poženem prednaloženo aplikacijo Plex in izberem mapo s filmi. Gledam preko WiFija.
Kaj pa podnapisi? Sem nekaj štelal in mi kaže samo angleške. Hrvaške ali kake druge pa žal ne.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.456
113
Poanta linka je bila, da v osnovi podpira FAT32 , ostale formate pač ne in je potrebno uporabiti enega od appov ki omogoči dostop do drugih formatov. CcwGTV mislim da še vedno nima podpore za exFAT, lahko pa preverim. Ampak drugi point debate pa je, da je to Streamer. Streamer vemo da ne služi predvajanju lokalnih datotek, pač pa streamanju iz neke druge mrežne naprave, kjer je neka zbirka. Če nekdo hoče napravo uporabljat na drug način, potem žal ni izbral prave. Prekladanje USB ključkov levo desno, je že zdavnaj passe. Obstaja že skoraj miljon streaming servisov, ki lahko uporabniku servirajo vse filme, ki jih sedaj preklada po USB ključkih gordol, ker je to daleč bolj enostavno, samo v korak s časom je treba iti. Ali pa nabavi drugi napravo. Ali pa nabavi app za CcwGTV, ki omogoča branje drugih formatov, čeprav resnici na ljubo, verjetno je tudi FAT32 čisto OK do velikosti filma 4GB.
Ko bom doma, bom preveril format ključka?
Kako se preveri format? Po spominu desni mišji gumb na ključek in ti potem odpre. Kot če ga želiš formatirati?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Tako nekako. Ampak če je USB ključek 32GB ali večji, potem po defaultu izbere exFAT. Če imaš ključek lahko prek Windows sformatiraš na FAT32 samo ključek do 32GB. Ključke večje od 32GB lahko na FAT32 sformatiraš samo s kakšnim tretjim toolom, npr HPE USB disk format tool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.456
113
Tako nekako. Ampak če je USB ključek 32GB ali večji, potem po defaultu izbere exFAT. Če imaš ključek lahko prek Windows sformatiraš na FAT32 samo ključek do 32GB. Ključke večje od 32GB lahko na FAT32 sformatiraš samo s kakšnim tretjim toolom, npr HPE USB disk format tool:
Ključek je 128GB
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.456
113
Tako nekako. Ampak če je USB ključek 32GB ali večji, potem po defaultu izbere exFAT. Če imaš ključek lahko prek Windows sformatiraš na FAT32 samo ključek do 32GB. Ključke večje od 32GB lahko na FAT32 sformatiraš samo s kakšnim tretjim toolom, npr HPE USB disk format tool:
Ker imam tudi nekaj manjših ključkov, 32GB, je potem smiselno, da najprej poizkusim s tem. Ker če kljub manjšemu USB ključku ne bo delovalo, je potem verjetno sploh brez veze.
Če tole ne bo šlo skozi, moram naštudirati Plex tako, da mi bodo delovali podnapisi.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Ključek je 128GB
Ok, razumljivo potem. Tak ključek ima exFAT particijo in tega direktno ne moreš uporabiti do Android 13. CcwGTV sicer ima Android TV13, ampak ta malo zaostaja s funkcijami Android verzij za telefone. Nekaj se šušlja, da bo dodana kmalu podpora za NTFS, exFAT pač ne. Lahko pa s kakim dodatnim appom to urediš. Sicer pa uporabljaj ključek do 32GB s FAT32.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.456
113
Ok, razumljivo potem. Tak ključek ima exFAT particijo in tega direktno ne moreš uporabiti do Android 13. CcwGTV sicer ima Android TV13, ampak ta malo zaostaja s funkcijami Android verzij za telefone. Nekaj se šušlja, da bo dodana kmalu podpora za NTFS, exFAT pač ne. Lahko pa s kakim dodatnim appom to urediš. Sicer pa uporabljaj ključek do 32GB s FAT32.
Bom danes testiral in poročal.

Lp