Medijski predvajalnik, oziroma...?

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.454
113
Pozdravljeni,

Zanima me sledeče. Trenutno snemam različne torrente, ki jih potem naložim na USB ključek in gledam na svoji Sony Android TV, ki je stara že cca. 7-8 let. Nekako se mi to zdi malo zastarelo, kar počnem. Berem dq obstajajo različni Android TV boxi, oziroma medijski predvajalniki, zato ke zanima kaj konkretno bi priporočili v mojem primeru? Trenutno na Android TV gledam YouTube in sem zadovoljen. Netflix in ostale zadeve me ne zanimajo. Skratka, želim filme, ki jih posnamem na računalniku in dodam podnapise gledati na TV. Pred leti sem kar redno uporabljal KODI, vendar sem kasneje to opustil, saj po spominu, nisem bil zadovoljen preveč. Je Chromecast to kar potrebujem? Mogoč NvidiaShield ali kaj drugega?

Lp
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Shield ali Chromecast TV (rabiš še USB-C hub za CC). Druga opcija je neke vrste NAS kamor naložiš filme in gledaš zadevo preko LANa (KODI). Opcija je tudi Plex.

Sam uporabljam CC4 in RPI4 z SSD diskom, kjer delata Transmission in Samba.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.454
113
Shield ali Chromecast TV (rabiš še USB-C hub za CC). Druga opcija je neke vrste NAS kamor naložiš filme in gledaš zadevo preko LANa (KODI). Opcija je tudi Plex.

Sam uporabljam CC4 in RPI4 z SSD diskom, kjer delata Transmission in Samba.USB
USB HUB imam, kjer imam vključene 3USB ključke.
Zakaj pa bi potreboval USB-C hub in kaj je CC? Te tvoje kratice mi ne pomenijo nič.
 

resnica

Majstr
9. feb 2013
487
444
63
Pozdravljeni,

Zanima me sledeče. Trenutno snemam različne torrente, ki jih potem naložim na USB ključek in gledam na svoji Sony Android TV, ki je stara že cca. 7-8 let. Nekako se mi to zdi malo zastarelo, kar počnem. Berem dq obstajajo različni Android TV boxi, oziroma medijski predvajalniki, zato ke zanima kaj konkretno bi priporočili v mojem primeru? Trenutno na Android TV gledam YouTube in sem zadovoljen. Netflix in ostale zadeve me ne zanimajo. Skratka, želim filme, ki jih posnamem na računalniku in dodam podnapise gledati na TV. Pred leti sem kar redno uporabljal KODI, vendar sem kasneje to opustil, saj po spominu, nisem bil zadovoljen preveč. Je Chromecast to kar potrebujem? Mogoč NvidiaShield ali kaj drugega?

Lp
Kodi z uporabo dobro deluječega add ona (elementum), ki ne deluje preko streaminga ampak uporablja torrente za prenos je prava izbira.
Sam uporabljam namenski mini pc, ki je direktno priklopljen na Tv. Sedaj z aliexpressa dobiš že zelo solidno mašino za cca 100€, malo si poglej temo na forumu, na katerega potem naložiš os libreelec, ki je namenjen kodiju.
Meni v tej kombinaciji zadeva deluje brezhibno.
 

Krop

Pripravnik
15. avg 2019
95
22
8
Imaš sony android tv ne rabiš drugega. Na računalniku šeraj folder, kjer imaš torente. NA adroid tv namesti kodi in dodaj prek nekega spletnega protokola filme. Al pa namesti na komp en media server
Sam imam nas in sem srečen, Kodi je top
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Fadil

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Imam podoben tv, le da je star že 10 let, gor je VLC, filmi so na compu, povezana sta preko routerja in dela OK. Tudi wifi povezava deluje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Ni problema. Je tudi izvedljivo. Pač malenkost bolj praktično je vse skupaj preko omrežja, kdor pač ima to možnost.

Recimo naložiš vsebino na disk preko raziskovalca na računalniku ali direktno in čez minuto ali dve jo v kodiju na TVju predvajam brez, da bi moral vklapljati in izklapljati kakršnekoli diske.
 
  • Všeč mi je
Reactions: shift in Fadil

resnica

Majstr
9. feb 2013
487
444
63
Ni problema. Je tudi izvedljivo. Pač malenkost bolj praktično je vse skupaj preko omrežja, kdor pač ima to možnost.

Recimo naložiš vsebino na disk preko raziskovalca na računalniku ali direktno in čez minuto ali dve jo v kodiju na TVju predvajam brez, da bi moral vklapljati in izklapljati kakršnekoli diske.
Kakšno prednost prinaša deljenje preko omrežja? Ali ni lažje in hitreje uporabit namenski add on za direkten prenos torrenta na kodiju, pri tem sploh ne rabiš dodatnega pc-ja.
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
a vam na androidu dela preklop refresh rate-a oz. sync predvajanja glede na refresh rate?
kar mam jest izkušen z androidi ta šrot ne dela
najbol se obnese en mini pc z mejhno porabo al pa kar raspberry, pa gor libreelec, dodaš še torrent odjemalca z web vmesnikom in folder monitoringom pa maš mašino k predvaja tko kot se zagre- obenem maš pa še mašino kjer maš lahko šeran disk za vso otalo navlako zraven filmov
 

Krop

Pripravnik
15. avg 2019
95
22
8
Torrenti se vlečejo na nasu. Kodi na android tv lepo prezveči vse brez zatikanja. Ni potrebe po mini pc. Dostikrat je lažje kaj iz torentov gledat, kjer so subi že urejeni. Potem imajo še otroci svojo vsebino itd... Recimo elementum včasih ne najde kakšnih sorsov pa subov
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.153
113
Pozdravljeni,

Zanima me sledeče. Trenutno snemam različne torrente, ki jih potem naložim na USB ključek in gledam na svoji Sony Android TV, ki je stara že cca. 7-8 let. Nekako se mi to zdi malo zastarelo, kar počnem. Berem dq obstajajo različni Android TV boxi, oziroma medijski predvajalniki, zato ke zanima kaj konkretno bi priporočili v mojem primeru? Trenutno na Android TV gledam YouTube in sem zadovoljen. Netflix in ostale zadeve me ne zanimajo. Skratka, želim filme, ki jih posnamem na računalniku in dodam podnapise gledati na TV. Pred leti sem kar redno uporabljal KODI, vendar sem kasneje to opustil, saj po spominu, nisem bil zadovoljen preveč. Je Chromecast to kar potrebujem? Mogoč NvidiaShield ali kaj drugega?

Lp
Android TV, kodi, in NAS.
Na NAS-u je torrent odjemalec, do njega dostopaš preko telefona, klikaš po torrentih in jih NAS vleče dol, se zbirajo v mrežno mapo.
To mapo poišče kodi vsake poišče sam slike in informacije o filmih in podobno in gledaš. Načelno je to to. torej nobenega USB ključka, nobenega dodatnega daljicna, nobenga dodatnega klikanja.

Lahko pa kupiš Netflix in Amazon in pozabiš na vso ostalo šaro.

AH VIDIM DA SEM ŽE 5. V VRSTI ISTO NAPISAL.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.634
6.454
113
NAS je nek strežnik? Kje in kako ga dobim?
Tukaj ste nekateri napisali navodila kaj bi potreboval, vendar kot laik ne razumem najbolje.
Kako šerati folder itd...???
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
NAS je nek strežnik? Kje in kako ga dobim?
Tukaj ste nekateri napisali navodila kaj bi potreboval, vendar kot laik ne razumem najbolje.
Kako šerati folder itd...???
Glej tu:

Malo po začetku je link do navodil, kako šerat folder...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil