Medijski predvajalnik, oziroma...?

22. jul 2007
12.823
1.318
113
123
Potegneš dol PLEX server za windows, ga inšataliraš in ustvariš račun (za lažje delo v nadaljevanju). Po inštalciji nastaviš mapo v kateri imaš video datoteke. Nato greš na TV in inštaliraš PLEX app, se prijaviš z računom, ki si ga ustvaril na računalniku in to je to. Na računalniku si še nastavi, da ti avtomasko pobere podnapise, ker drugače boš moral vedno med gledanjem vklapljat. Na računalniku dejansko gledaš preko brskalnika. PLEX nato lahko uporabljaš na kateri koli napravi. Poskrbet moraš edino, da ti plex na računalniku vedno dela v ozadju.

https://support.plex.tv/articles/200264746-quick-start-step-by-step-guides/
Pa treba paziti, da si slučajno ne nastaviš svojo mape v javni sharing, da ti lahko potem kdor koli ven vleče.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.337
676
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Je kakšen pameten source za torrente na Plexu nov nastal v zadnje dve letih?

Plex je super, če si delaš lokalno videoteko in si filme dejansko res tudi shranjuješ, ampak večinoma vse filme lahko streamaš prek drugih aplikacij v realtime, vključno s podnapisi, ki dejansko delajo in imajo tudi čšž pravilno prikazane, tako da je Plex za to v bistvu neuporaben.

To se pa lepo sliši. Maš kak primer, da preizkusim? Seveda za popolno izkušnjo želim tudi slovenske podnapise. Včasih sem uporabljal popcorn ampak potem so začeli srati (ne vem kako je sedaj) z raznimi popup reklamami in ostalimi smetmi, tudi antivirusni so mi ga začeli zaznavat kot malware. Jaz pobiram filme večinoma iz slo torrent strani, kjer so filmi dobre kvalitete in po večini so zraven tudi podnapisi, tako, da jih ne rabim dodatno iskat. Meni so prioriteta tudi sinhronizirane risanke, katerih drugje, kot na slo torrent straneh še nikjer nisem videl in si težko predstavljam, da bi jih lahko mulcu serviral direktno preko streama..
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Piton

Krop

Pripravnik
15. avg 2019
95
22
8
V samem plexu na TV mi ni uspelo nastavit, da bi kazalo Č-je, zato spremenim kodiranje v sami .srt datoteki na računalniku. Za to uporabljam notepad ++. Ne vem sedajle točno iz glave, ti napišem, ko bom doma. Edino kar me moti pri Plexu je to, da ne moreš nastavit default velikosti podnapisov. Lahko jih spremeniš ob ogledu filma in je OK, hkrati ti ponudi, da si to nastavitev zapomni tudi za naprej a žal ne deluje, saj ko zamenjaš film se spet velikost spremeni nazaj na privzeto.
preveč posla, kodi to naredi z levo roko. Omogoči media server ma pc in kodi na tv. Ala nek vodič howtogeek.com
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janch

damirj

Guru
9. maj 2012
4.844
2.097
113
Strem.io
To se pa lepo sliši. Maš kak primer, da preizkusim? Seveda za popolno izkušnjo želim tudi slovenske podnapise. Včasih sem uporabljal popcorn ampak potem so začeli srati (ne vem kako je sedaj) z raznimi popup reklamami in ostalimi smetmi, tudi antivirusni so mi ga začeli zaznavat kot malware. Jaz pobiram filme večinoma iz slo torrent strani, kjer so filmi dobre kvalitete in po večini so zraven tudi podnapisi, tako, da jih ne rabim dodatno iskat. Meni so prioriteta tudi sinhronizirane risanke, katerih drugje, kot na slo torrent straneh še nikjer nisem videl in si težko predstavljam, da bi jih lahko mulcu serviral direktno preko streama..

Jah za te neandroid TVje ne vem, ne poznam, ker pač aplikacije kar niso tako prosto dosegljive, ampak recimo to rešiš komot z Google TV boxom. Tu potem ni nekih omejitev, če ti je Plex všeč, potem OK, tudi jaz sem ga imel, ampak v resnici je kar štorasta zadeva in resnici na ljubo z neko normalno hitro internetno linijo (20Mbps+) streaming vsega deluje perfektno. Tako se načeloma že nekaj časa držim parih aplikacij: Stremio, CinemaHD, PopcornTime. Tu in tam poskusim kakšno novo, ampak so vse večinoma kloni CinemaHDja, tako da ni neke velike razlike. Stremio je zelo ql, ker ima že kup 4k providerjev delujočih, ostali precej šepajo, ima veliko torrent providerjev, ampak velik plus mu je, da lahko dodaš tudi Netflix account, HBO Max account ipd, podnapisi štimajo, vmesnik je dokaj normalen, čeprav vseeno malo štorast. Največji minus mu je, da nima neke pametne kategorizacije filmov, browsanje skoraj nemogoče, tako da je uporaben samo če veš naslov filma in veš kaj poiskat. CinemaHD je še kar ql za uporabo, kategorije delajo OK, filme pobira samo iz web streamerjev, torrentov nima, vmesnik je še kar ql. PopcornTime, jah.. to je to, odličen vmesnik, vsebina kategorizirana na 100 načinov, vse urejeno. Nekaj časa ni deloval, ker so projekt jasno da zaprli, ampak se najde sedaj na novo zbildano verzijo (mislim da je 3.6.10) ki deluje spet. Minus mu je, da ima samo en provider, to je YTS in ni 4k nič ima pa tudi svoj database podnapisov. Prva dva imata možnost uporavbit več providerjev podnapisov, subtitles.com, opensubtitles ipd, in če podnapis v SLO obstaja, potem ga zagotovo najdeš tudi tu. Če imaš provzet jezik SLO za podnapise, potem sami izberejo tak podnapis, lahko pa nastaviš še dodatne v kolikor prvi ni na voljo.

Vse skupaj je pa še daleč proti Netflixu in HBO Maxu...

Aja če iščeš SloSinh edicije, potem MojBlink je itak edina opcija...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janch

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
V bistvu je tudi to že komplicirano :) Glede na to, da ima Sony Android TV, naloži aplikacijo Strem.io in v njej doda torrent providerje. Nastavi si še default jezike za podnapise in je to vse. Poiščeš film, ki te zanima (če ni ravno kak obskurni filn, ki ga ni na nobenem znanem torrent providerju), počakaš 10-30 sekund in ga že gledaš, vključno s podnapisi. Opcijsko ostane na voljo potem še Popcorntime, CinemaHD, Cyberflix itd...
Kako dodam torrent providerje v stremio?, npr infire ali mojblink? Hvala
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.844
2.097
113
Napišeš plugin. Če ne znaš, izbiraš lahko med tistimi na voljo. Jaz ne znam, zato izbiram med temi, ki so na voljo.
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
ko berem te silne kunšte se sam smejem
en rabljen mini pc za 60€, librelec (kodi included), dela preklop refresh rate-a bp glede na content, predvaja super smooth, ne rabiš tikat nič, tud podnapisi štimajo, dodatno je nainštaliran še docker plugin, not laufa qbittorrent z web dostopom, pa k je lih linux mašina, je še vse skup u share-u in je gor vsa šara za vse prebivalce u bajti
žre tko nek skor nč štroma (ene 3x manj kot če gor teče Windows 10 ali 11).
aja, pa če ni za en kitajski daljinc, se da upravlat preko android telefona (maš en tak priročn app, kao dljinc)
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.337
676
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
No saj to sem hotel prebrat, da obstaja simple zadeva, s katero lahko na TV preko streama gledam filme s slo podnapisi, slo sinhro risanke (visoko na prioriteti zahtev). Je*e sem meni za štrom, rabim samo to kar sem napisal..Torej če lahko vključim v ta setup slovenske torrent strani kjer pobiram to kar me zanima, je to to..?
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
s tem misliš, da na to mašino na roke povlečeš torrente in pol gledaš?
točn to ti omogoča.

LibreELEC je pa v naprej narjen distro, itak dela iz prve
fajn je, če se ti usaj od delč sanja kaj je docker pa kaj samba pa si zmagal
lohk bi mel tud Windows mašino, pa gor recmo qbittorrent pa kodi, tud lepo dela
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.337
676
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Verjetno nisi bral vsaj nekaj postov nazaj. Torej trenutno uporabljam Plex, filme pobiram iz slo torrent strani, kjer dobim točno to kar mi je prioriteta (filmi z urejenimi podnapsi, slosinhro risanke). Plex je predvajalnik, ki mi na TV servira to, kar imam v knjižnjicah in kar sam pocuzam iz interneta in skladiščim na PC-ju. Ne vem kaj je tu smešnega? Očitno za to kar opisujem obstaja precej bolj simpl zadeva, torej ta ki si jo opisal? Trenutni si težko prestavljam, bolj enostavne rešitve, zato sprašujem. Z enim klikom poberem film in ga gledam na Plexu..Edino kot rečeno včasih je potrebno popravit kodiranje podnapisov (3 kliki z miško).
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: zakon
22. jul 2007
12.823
1.318
113
123
Btw, ko je tema tudi o podnapisih me zanima kako jih prevajate, če seveda ne obstajajo v našem jeziku.
Sam uporabljam klik, vendar ne vem zakaj avtomatski prevod včasih spremeni spol, recimo iz moškega v ženski?
Ali ima kdo še boljšo rešitev za instant prevod?
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
Ne vem kaj je tu smešnega? Očitno za to kar opisujem obstaja precej bolj simpl zadeva, torej ta ki si jo opisal?
smešno je bl s strani vseh ostalih, k znajo zakomplicirat
to kar sm opisal dela bolš k vsak android tv box, pa še potem je to edina škatla ki jo maš
baje obstaja celo kodi plugin za EON, morm prevert 1x