Chromecast

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
V tej situaciji mogoče že... jaz ga uporabljam 99% preko mobilca ali tablice. Ampak vseeno... za pravo uporabnost manjka vsaj še fast forward in rewind gumb.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Meni pa je kar naenkrat nehal delat Plex.....

Do danes sem lepo uporabljal aplikacijo iz Samsung Galaxy Note 3 in na TV (Samsung) prek Crhomecast-a gledal filme in serije, katere imam na PC.

Ko zaženem Plex na telefonu, kliknem na ikonco in se Plex zažene tud ina PC. Potem recimo izberem filem, katerega bi rad gledal in dam Play..... samo vrti in vrti in vrti in po 3 minutah nekje napiše, da ni mogoče predvajat.

Sem že zbrisal Plex tako na PC kot na telefonu, zbrisal sem tudi vse "korenske" datoteke od Plexa tako na PC kot na telefonu in ponovno namestil program na PC in telefon.

Ne pomaga - ena in ista težava....

Kakšna ideja, zakaj bi naenkrat nehalo delat?

Imam pa seveda brezplačno različico Plex programa na telefonu že nekaj časa....
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Ravno poskusil in mi napiše to:

This server is unavailable to the Chromecast. Please sign this server in to your Plex account and try again.

To sem že naredil, ampak niti iz PC ne predvaja na TV (samo vrti tisti krogec in potem napiše, da ne more predvajat).

Prijavljen v Plex

You have successfully signed your server in to Plex, but we were unable to reach it from outside your network.

If you would like to enable this now, you will need to configure your router or firewall to allow Plex to contact your server. Please refer to our Connecting a Server article for more information.

Nekaj v povezavi z vrati....nikoli nisem nič tikal na routerju.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Mislil sem, da odpreš http://localhost:32400/web/index.html na računalniku, kjer dela plex, da vidiš, če ta sploh dela. Potem isto poskusiš še preko katerega drugega računalnika/telefona/tablice, ki je priklopljen na isti wifi. Tako vidiš, če gre promet skozi. Lahko tudi preveriš, če je mogoče kak firewall vklopljen.

Chromecast si že resetiral?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Plex na zgornji povezavi zažene tako na pc kot na telefonu (tam imam app), ampak ne predvaja (na pc - tudi tukaj na pc mi samo vrti krogec).

Nobenega firewalla nimam, nikoli nisem imel in tudi ničesar nisem tikal..kar sam je nehal delat...

Misliš reset kot reset iz app na telefonu, kjer mu reče, da se ponovno zažene ali kakšen bolj hard reset in kje se to naredi?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
sm opazil da je prisla 2. gen chromecasta... kaj je razlika med enko?

pa kolikor berem teste, itak chromecast podpirajo samo dolocene app... sm mislu da ni problem cel telefon na tv prenest in da je tv ubistvu ekran od gsmja... da je slika enaka... a se motim, al je tako??
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Mislim, da je največja razlika hitrejši wifi. Če imaš ruter, ki podpira ac standard.

Če imaš android telefon mislim, da lahko streamaš zaslon ekrana na tv.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
lahko streamaš zaslon iz telefona na chromecast, vendar je malo zamika (od ene sekunde do par sekund, pač odvisno od zmogljivosti tvojega WIFI), pa tudi kvaliteta slike je slabša.
zato chromecast in ostali kloni uporabljajo princip, da namesto zaslona na chromecast pošiljajo vsebino programa. torej da ti predvajalnik filmov npr. ne predvaja na zaslonu telefona in potem zaslonsko sliko zajema in pošilja na chromecast, ampak dejansko film (datoteko) pošlje na chromecast in le-ta potem predvaja film. seveda pa mora biti aplikacija prilagojena za takšen način delovanja.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
V Bigbangu sem zasledil klon chromecasta od xplore.si.... slovenska firma ga dela, cena je skoraj pol manjša. Ga ima kdo? Deluje tekoče?
 
22. jul 2007
12.811
1.316
113
123
Citat:
Uporabnik sass pravi:
lahko streamaš zaslon iz telefona na chromecast, vendar je malo zamika (od ene sekunde do par sekund, pač odvisno od zmogljivosti tvojega WIFI), pa tudi kvaliteta slike je slabša.
zato chromecast in ostali kloni uporabljajo princip, da namesto zaslona na chromecast pošiljajo vsebino programa. torej da ti predvajalnik filmov npr. ne predvaja na zaslonu telefona in potem zaslonsko sliko zajema in pošilja na chromecast, ampak dejansko film (datoteko) pošlje na chromecast in le-ta potem predvaja film. seveda pa mora biti aplikacija prilagojena za takšen način delovanja.
Kakšne buče kotališ par sekund zamika
ne-ne-1.gif
in tudi slika je čisto ok, drugače imaš na playu že veliko apk. katere to podpirajo klik
Za tega v BB nimam pojma, naroči po spletu in vrni če ni v redu.
 
22. jul 2007
12.811
1.316
113
123
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
sm opazil da je prisla 2. gen chromecasta... kaj je razlika med enko?

pa kolikor berem teste, itak chromecast podpirajo samo dolocene app... sm mislu da ni problem cel telefon na tv prenest in da je tv ubistvu ekran od gsmja... da je slika enaka... a se motim, al je tako??
Če želiš lahko gor uporabljaš trenutno sliko zaslona na telefonu ali pa namenske apk.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
no, recimo ce hocem gledat galerijo, a morem dat app na chrome, al dam ze prej zaslon, pa grem pol pac v galerijo?
 
22. jul 2007
12.811
1.316
113
123
Če hočeš gledati galerijo odpreš apk.chromecast, počakaš da se sconnecta s ključkom in greš na predvajanje zaslona/zvoka in to je to, kot na sliki.