Soundbar

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Zdravo,

razmišljam o nabavi soundbara, ki bi ga priključil na LG tv.
Zanima me, kako je z upravljanjem soundbara - je lahko vezan na TV in se ga upravlja (glasnost) preko daljinskega upravljaca TVja?
Mora za to biti soundbar istega proizvajalca kot TV?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
992
113
Celje
Obišči stran
Zdravo,

razmišljam o nabavi soundbara, ki bi ga priključil na LG tv.
Zanima me, kako je z upravljanjem soundbara - je lahko vezan na TV in se ga upravlja (glasnost) preko daljinskega upravljaca TVja?
Mora za to biti soundbar istega proizvajalca kot TV?
Imam Hisens TV in Samsung soundbar. Vklop/izklop je avtomatsko skupaj s TV, glasnost z daljincem od TV.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.474
862
113
Jaz TV in soundbar (v mojem primeru oboje od istega proizvajalca) upravljam z Neo-tovim daljincem.
Moraš pa na TV-ju aktivirat HDMI CEC, soundbar pa s HDMI kablom na TV-ju priključit na HDMI (ARC).
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Zdravo,

razmišljam o nabavi soundbara, ki bi ga priključil na LG tv.
Zanima me, kako je z upravljanjem soundbara - je lahko vezan na TV in se ga upravlja (glasnost) preko daljinskega upravljaca TVja?
Mora za to biti soundbar istega proizvajalca kot TV?
Predlanski LG modeli pretvorijo vsak dvokanalni zvočni vir in omogoča vgrajenim zvočnikom TVeja virtualni prostorskizvok 5.1.2. Lanski modeli v 7.1.2, če sem prav seznanjem, ne omogočajo pa izhoda na druge naprave. Letošnji modeli pa pretvorijo v 9.1.2, in mislim, da sem nekje prebral, da naj bi omogočali večkanalni izhod za LG saundbar. Žal nisem bil preveč pozoren na ta članek, tako da se lahko tudi motim.
Če hočeš dober prostorski zvok, potem je boljša odločitev, da si nabaviš reciver.