Chromecast ali Android box?

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.584
8
38
Da izkoristim kar tole temo.
Imam android box T95Z plus in gor naložen Tvin.
Box povezan preko wifija na LTE Cube od A1.
Pa mi zvečer po 18ih začne skoz neki štekat ko gledam televizijo....verjetno zaradi tega ker je zvečer na bližnji A1 oddajnik povezanih več uporabnikov in s tem pade potem hitrost (domnevam). Mi pa na računalniku - windowsi in Tvin preko Croma bistveno manj oz skoraj nič ne prekinja...samo občasno zmanjša kvaliteto slike ki se potem spet izboljša.
Obstaja kaka nastavitev na androidu da bi to isto delal in ne da direkt prekine in melje?
Any idea?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
Včeraj sem si sposodil Nexbox A95X (2GB ram, android 6.0.1) in ga malo sprobal... Najbolj me je zanimalo, kako dela TVIN in EON na tem boxu...

Videl sem, da TVIN dela dokaj dobro (čeprav mi je na začetku po parih minutah 2x zmrznil box), EON pa dela precej slabo...
Na obeh gledal A KANAL v HD (tekmo Marseile - Atletico)...

EON skoraj cel čas kocka sliko, pa tudi 3x mi je zmrznil box...

Tudi na TVIN sem imel občutek, da se slika včasih premika tak bolj počasi (na trenutke), ampak občutek sem imel, kot da box ne sfolga obdelovat slike... Podoben občutek sem imel tudi pri EON (kot da box ne sfolga obdelovat slike). Mogoče je kriva tudi internet linija (brezžično top trio - linija 10/2, čeprav mi drugače na tablici dela dobro)...

Gledano od daleč, sem pričakoval manj zapletov glede delovanja teh 2 aplikacij na tem android boxu.

Kaj mislite, bo na Xiaomi Mi Box podobna izkušnja?
 

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.584
8
38
jaz mam LTE 4/2 pri A1 pa mi na boxu dela Tvin brez problemov, tudi HD programi cel dan...razen ta problemček zvečer.
Je pa res da imam malo "jači" box.
Sem pa ugotovil da je zvečer full slabši signal??!! WTF
 
22. jul 2007
12.689
1.257
113
123
To je pa povsem normalno, več ljudi zvečer gleda ko ima čas hkrati iste zadeve, kot pa podnevi;)
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Kaj mislite, bo na Xiaomi Mi Box podobna izkušnja?
Na Mi Box EON tudi na HD kanali zvečer pogosto prekinja. Predvsem popularnih (POP/Akanal). Samo to ni problem naprave, ampak kvalitete streama/bandwith-a.

"Problem" TVIN, EON ipd, je v tem, da uporabljajo unicast streamanje, v nasprotju z SiolTV, ki je multicast. Razlika je v tem, da na primer, če vsi sosedje gledajo POPTV, do lokalne postaje pride samo en stream in vsi sosedje se "priklopijo" na ta stream. Se pravi strežnik oddaja samo en stream. In če gleda to 100 sosedov je enako, kot če gleda samo en. Pri unicast, pa vsak odjemalec naredi zahtevek na strežnik in strežnik mora vsakemu pošiljati podatke posebej. Se pravi, če 100 sosedov gleda isti kanal, je linija do centrale obremenjena 100x bolj.

Na MI BOX se pogosto dogaja, da video dela npr 5-10 sekund, potem prekine za sekundo dve (ali dlje včasih) in se potem nadaljuje. Zakaj se to dogaja moraš razumeti, kako dela stremanje. Http stream ni tako, da bi biti prihajali en za drugem enakomerno. Ampak deluje tako, da se izvorni video razbije na več par sekundnih videov, ki se predvajajo zaporedno. Predvajalnik pa periodično prenaša nove koščke. In ko se video ustavi, pomeni, da je predvajalniku zmanjkalo podatkov za predvajanje, novih pa še ni dobil. Razlog za to je pa verjetno obremenitev strežnika, ali linije nekje med tabo in strežnikom. Zdaj za EON ne vem, samo D3GO je stremal s strežnikov v Srbiji.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
Meni je NexBox prav zmrznil (2x ob gledanju tVIN in 4x ob gledanju EON) - noben gumb na daljincu ni več "prijel"... Pomagalo je, da sem boxu vzel elektriko...

Tudi Xiaomi Mi Box zmrzne?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
pred kratkim je izšel nov MiBox, kat je prva slika pri dražjrm. Ostale slike pri dražjem še vedno kažejo stari model. Po mojem so tule na enaa zablodli tako da najboljše, da jih kontaktiraš. Velike razlike v HW med starim in novim MiBoxom pa ni, novi pride že po defaultu z AndroidTV8.