Kateri android tv box izbrati?

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Torej sem v dilemi, kateri android tv box vzeti.

Malo gledam xiamoi-ja (ima že android 8) in pa mecool (tukaj pa ne vem, če je update na 8).

Kaj bi mi priporočali, lahko tudi kaj drugega, vendar več kot 70€ ne mislim dajati za android box?
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Sicer nimam xiaomija ampak glede na izkušnje njihovih ostalih izdelkov mora biti dokaj soliden box.
Sem pa pred časom kupil en “noname” kitajski box za 45 eur, ki pa je bil podn od podna - je šel v kanto
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Mene tud zanima kaj vzet, sklepam da je priklop preko HDMI .

Važno mi je lahko priklopim gor USB ključek oz disk, da prebere fajle ki so večinoma na pašnikih.
Če pa ima možnost se da se poveže v mrežo in bere fajle direktno iz sharanega direktorija, bi bilo pa še bolje.

Kaj vzet?
Namreč trenutnega WD Live bi rad zamenjal ker mi enostavno ni to to.
 

MojcaPokraculja

Pripravnik
6. okt 2015
65
4
8
Imam xiaomi mibox, kupljen za 50 EUR pred parimi meseci na aliexpressu iz španskega skladišča.

Nanj imam priklopljen zunanji wd. Uporabljam Kodi, ki deluje perfektno.

Moti me, da ga ne morem uporabljati za normalno brskanje po netu. Moteče je tudi, da se ga preko daljinca ne da popolnoma izklopiti, ampak gre samo v mirovanje (priklopljen disk pa še vedno veselo melje naprej in oddaja hrup).

Za 50 EUR se konju ne gleda v zobe, prednosti sigurno pretehtajo slabosti.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Edino sa tega sem videl na youtubu, da je update na 8.0, za ostale nisem nic zasledil.

Tako, da bom ravno zaradi tega verjetno vzel kr tega.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Dej mi povej če je možno dostopat do sharanega folderja z računalnika? Npr da imas mapo downloads , v kateri so filmi, da potem ti na xiaomiju samo izberes film in ga gledas.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Rad bi samo potrditev, preden odklopim trenutni WD Live in grem kupit tega xiaomija :)
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Dej mi povej če je možno dostopat do sharanega folderja z računalnika? Npr da imas mapo downloads , v kateri so filmi, da potem ti na xiaomiju samo izberes film in ga gledas.

To pa ne bi vedel, ker najprej potegnem dol na comp in potem priklopim kar zunanji disk na box.

Drugace pa je tudi na mi boxu 3 ze android 8, sem takoj posodobil, prednalozen pa je android 6.