Kateri android tv box izbrati?

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ali je kaksna razlika med temi dvemi ? Ker pri enem pise andoid 6.0 pri drugem 7.1. Pocakam ce ga dajo na black fridaj drugi teden in kupim.
https://www.amazon.it/Xiaomi-Androi...=1542111513&sr=8-6&keywords=xiaomi+mi++tv+box
in
https://www.amazon.it/Xiaomi-Androi...=1542111513&sr=8-2&keywords=xiaomi+mi++tv+box


Se ti splača naročevat? A ni pri nas praktično enaka cena?

https://www.mishop.si/xiaomi-mi-box...mi-box-3&utm_campaign=ceneje&utm_content=pp_1
 

MojcaPokraculja

Pripravnik
6. okt 2015
65
4
8
Na aliexpressu je na voljo mi box za 54 EUR iz španskega skladišča, dostava v parih dneh. Mednarodna verzija, nadgradljiva na android 8.0. Torej za 10 EUR (ali 15%) cenejši od mishop.
 

fatmir

Pripravnik
2. maj 2009
104
1
18
A na EON android aplikaciji ne moreš uporabljati daljinca kot na TV-boxu za šaltanje programov (imam tanix tx3, programe šaltam samo z dodatno miško), daljinec ima možnost vklopa miške, sam ni lih 100%, zamudno!
Recimo na perfectplayer deluje super daljinc.

lp
 
Nazadnje urejeno:

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Kaj pa vem, meni se sedaj niso odposlai mecool box-a... se par dni pocakam, ce ne bo odposlano bom “kenslal” narocilo (gearbest).
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Titan je le delovno ime. storitev ima drugačno ime... Iz istih črk kot EON. Več o tem ko bo v medijih. Bo pa revolucija...

Kaj pa je lahko revolucija glede tega? Kvečjemu evolucija. Toliko smart TVjev okoli, pa še vedno ta usran box tlačite zraven. Revolucija bi bila, če bi se že končno znebili tega boxa, ponudili 4k kanale in ostalo vsebino, ne pa da so HD kanali invalidni. Poleg tega niti ogled nazaj ne deluje za vse kanale, samo za par 10 izbranih.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
tv box je edina logična izbira. če bi hotel ponuditi samo aplikacijo za smart TV, bi moral razvijati vsaj 3 različne aplikacije, ker izdelovalci TV-jev uporabljajo različne smart platforme. poleg tega je uporabniška izkušnja na nekaterih platformah, predvsem pri cenejših TV aparatih, zelo slaba, kar pomeni da bi za slabo delovanje aplikacije uporabniki krivili operaterja in ne izdelovalca TV. in ne nazadnje je še vedno precejšen delež TV, ki niso "smart", ali pa so kvazi-smart, pri katerih bi v vsakem primeru potreboval dodatno škatlico.
po drugi strani pa z uporabo tv boxa imaš samo eno smart platformo, en hardware na katerem moraš svojo aplikacijo stestirati in ena navodila za uporabo, ki jih moraš uporabnikom razlagati. če tv box podpira HDMI-CEC, pa je uporaba praktično enaka, kot da bi bila aplikacija integrirana v TV
 
  • Všeč mi je
Reactions: jinetera

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Ja začasno je še logična izbira, dokler se smernice razvoja tv-jev dokončno ne skristalizirajo. Optimalno pa je, da se gleda tudi na vmesnik kot aplikacijo, ker na koncu bo skoraj sigurno le to obstalo.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Pa vsak SmarTV ima web browser. Pa naj najredi web stran tako, da jo odpre lahko vsak browser in potem takšno storitev ponujaj prek tega.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
Bistvo smart TV je v tem, da se ga enostavno upravlja z daljincem, predvsem gre tu za tipke gor-dol-levo-desno-OK-nazaj. Ne vem, če se da z browserjem to narediti.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Če imaš Android TV, je to built-in. Na teh kitajskih tv boxih, kjer laufa običajen touch Android, pa to res ne gre.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Pa vsak SmarTV ima web browser. Pa naj najredi web stran tako, da jo odpre lahko vsak browser in potem takšno storitev ponujaj prek tega.
Ni tako simple. Poglej enkrat HW spec današnjih Smart TVjev in povprečnega računlnika/telefona/tablice, ki laufa web browser. Sicer je tudi marsikateri TV app danes zgolj wrapper za HTML5+JS zaradi portabilnosti med platformami, je treba vseeno precej optimizacije, da je zadeva na TVju sploh uporabna in ne malo prilagajanja specifikam posameznih proizvajalcev. Poleg tega je upravljanje na TVju precej drugačno, kot pa miš/tipkovnica ali touchscreen.

Sicer se pa popolnoma strinjam, da je TV app way to go. Na primarnem TVju od Telemacha uporabljam samo še EON Smart TV app (za backup imam sicer priklopljen tudi DVB-C ampak spet direktno v TV). Box živi samo še v spalnici, kjer imam nek starejši TV.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Se z vsem strinjam, ampak točno zato je tako kot je. Slabih programerjev ter UI dizajnerjev je kot dreka in takšni ti sigurno ne bodo naredili aplikacije, ki bo dobro delovala tudi na manj strojno močnih zadevah in bo nerodno upravljanje. V glavnem, se da, če deluje Netflix, ki je samo html wrapper in zadeva tudi na najcenješih SmartTVjih zmore 4k30, ter HDR z 30Mbps, potem ni vrag, da ne bi Telekomovega 3-10Mbps streama zmogli sprocesirat, preko nekega pametnega vmesnika.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Se z vsem strinjam, ampak točno zato je tako kot je. Slabih programerjev ter UI dizajnerjev je kot dreka in takšni ti sigurno ne bodo naredili aplikacije, ki bo dobro delovala tudi na manj strojno močnih zadevah in bo nerodno upravljanje. V glavnem, se da, če deluje Netflix, ki je samo html wrapper in zadeva tudi na najcenješih SmartTVjih zmore 4k30, ter HDR z 30Mbps, potem ni vrag, da ne bi Telekomovega 3-10Mbps streama zmogli sprocesirat, preko nekega pametnega vmesnika.
Sej pravim, da je dosti appov takšnih, samo vsaj kar sem jaz videl, je bil codebase tistega, kar je wrappano, precej drugačen od istega appa, ki je na webu. Pa sam playback ponavadi niti ni tak problem (če pustimo ob strani DRM in s tem povezane specifike, pa kakšne specifične formate), ker je ponavadi itak HW accelerated. Prej se zatakne pri renderingu samega UI, sploh če je veliko elementov, pa da hočeš pomožnosti kakšne animacije, transparency itd.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Pa pošteno povedano, ali raje gledš fancy menuje pa animacije, ali dober program oziroma stream? GUI mora bit uporaben in mora bit hiter, ne da potrebuješ minuto, da se prebiješ skozi navlako zato, da lahko pogledaš oddajo. Ta telekomov GUI na Siol Boxu je tipičen primer nasranega in neuporabnega, dvomim da je zdaj na Neotu boljše.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Kaj naj bi to tocno pomenilo?
 

Priponke

  • 0264B841-88EE-4AF8-9C6F-578EBBAE8713.jpeg
    0264B841-88EE-4AF8-9C6F-578EBBAE8713.jpeg
    246,4 KB · Ogledi: 415