Cene bencina pri ........

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
še enkrat, komu je kaj ukradel, če je delnice kupil (če tudi iz vzgiba notranjih informacij). In kdo koga zmerja za debila...reče se nepoučeni.
Ne smeši se. Zagotovo je že dva meseca nazaj vedel, kaj pripravljajo v vladi. Ne moreš biti tako naiven, da misliš, da je slučajno vzel 100k kredita in slučajno šel kupiti delnice Petrola. Pa še javno je povedal, da se je izločil iz postopkov odločanja o tej spremembi. Torej?

"Ukradel" je tebi, meni in vsem ostalim, ker je na račun tega, da je odločevalec in ve kaj bodo v vladi naredili sklenil posel s katerim bo on osebno ustvari dobiček. Morda bo naslednjič vedel, da država kupuje za 100 mio vojaške opreme pri podjetju X in bo spet slučajno vzel kredit za nekaj 100k EUR in kupil delnice podjetja X. In po tvoji logiki je to prav?

Pri nas so pač še zmeraj tisti največji carji, ki ne plačujejo davkov, ki okrog prinesejo državo, ki ne plačajo kazni ko jo dobijo...daleč smo še mi od razvite države.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.954
113
kaj je ukradel tebi in meni? en je prodajal in on je kupil. In ne vem če si tisti en ravno ti. Če pa si, pa si dobil 120k€ pa si lahko kupiš SUV terenca pa še ostane za tankat.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113
Mene ne moti, itak vsak, ki se bavi s mešetarjenjem papirja, ve, kaj bo sledilo in bo enako profitiral kot Vizjak.

Razlika med njimi in vizjakom je, da je vizi dobil insider informacijo in je kupil, ostali pa pač spremljajo trg.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Mene ne moti, itak vsak, ki se bavi s mešetarjenjem papirja, ve, kaj bo sledilo in bo enako profitiral kot Vizjak.

Razlika med njimi in vizjakom je, da je vizi dobil insider informacijo in je kupil, ostali pa pač spremljajo trg.
Ti nimaš dveh čistih, a ne?
Ker precej tistih VSAK je namreč orenk spušilo na trgu VP. In drugič so že razložili: če imaš notranjo informacijo in jo zlorabiš tvegaš točno 0, vsi ostali, ki spremljajo trg pa tvegajo več kot 0.

Eh, škoda časa in besed. Itak to več kot dokazuje, zakaj je Slovenija v taki buli kot je. Imamo točno take politike, kot si jih zaslužimo.

In tukaj se je tako pofočkalo par bedakov, katere sem omenil zgoraj, da bodo to sprejeli kot čisto normalno stvar.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Pravila so jasna, če je res insider kupoval je moral to v naprej oznanit javno. Če je kupoval nek žlahtnik, ki kao ni insider, ampak je dobil info, je pa to huda goljufija, ki se jo mora preganjat.

Če je politika vplivala na ceno, potem jasno politik in vsi kiso dobili ta info prej morajo odgovarjat če so kupovali delnice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Evo
AMZS aplikacija ima cene bencina
Screenshot_20200928_143439_si.topapp.radaralarm.jpg
 
2. okt 2007
3.575
2.028
113
me zanima, kako bo po sredi, ko se bodo dnevno (ali večkrat) spreminjale cene goriva, v aplikaciji to vidno. Bo pa očitno kar koristna, da boš lahko izbiral, kje je ceneje (če bo sploh kje)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113
v AT je tako, da se lahko cena zviša le 1x dnevno, potem pa lahko le pada, do naslednje "spremembe".

IMO bo enako pri nas.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.884
2.355
113
Pa ne pozabit pogledat in screen shor naredit 1.10. ob 00.01, da vidimo konkurenco na delu. :)