Cene bencina pri ........

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Me zanima kdo je dobil koncesije za bencinske ob zadnjem delu podravske AC, tam pri Podlehniku...pomoje so čakali, da se to realizira, ker potem je celotna AC končana in lahko sprostijo. Da bi kak shell prišel ob AC itak ni možnosti, je že vse zmenjeno, tretje razvojni osi pa itak ne bo
smile-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.333
9.723
113
kod Džej-Zija
Pri nas v delovanje trga verjame samo zelo naiven primerek človeka. Že pred leti so se naftarji pritoževali, da imajo premajhen donos kapitala in da želijo primerljivega s tujino. To je ob sedanjih trošarinah mogoče doseči le s podražitvijo goriva za par deset centov po litru. Da bi dvignil le Petrol, ni bojazni. Še čisto pri vsakem dvigu cen so delovali kartelno, ni razloga, da ne bi tudi tokrat. Na koncu bomo najebali domačini, kot vedno, zaradi nedelujočih inštitucij pravne države. Naftarji že sedaj živijo samo od nas, ne od tujcev, zaradi absurdnih cen. In se dobro zavedajo, da si dvig cene vsaj v notranjosti države lahko privoščijo brez bojazni za padec potrošnje.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
lahko pa kupiš konja in ga voziš napajat na vodo na petrol. zraven se jim pa še v brk smejiš, ker so neumni in imajo vodo zastonj.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ne bo nobenega črednega nagona, temveč čisti oligopolni dogovor (Petrol in OMV), ki je sicer nedovoljen.
Bodo pa verjetno vmes počakali par dni, da se ne bi zdelo, da je dogovorjeno.
Tistih par procentov, ki jih ostali pokrivajo je itak skoraj nepomembno.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Ne bo nobenega črednega nagona, temveč čisti oligopolni dogovor (Petrol in OMV), ki je sicer nedovoljen.
Bodo pa verjetno vmes počakali par dni, da se ne bi zdelo, da je dogovorjeno.
Tistih par procentov, ki jih ostali pokrivajo je itak skoraj nepomembno.
Malo sem pobrskal po netu, pa sem našel 33 MOL-ovih črpalk in 17 Agipovih. Čeprav nisem ziher, da se mi zadetki ne podvajajo, kajti Agip naj bi svoje pumpe v Sloveniji prodal MOL-u.
Naj se nekdo potrudi, pa prešteje še Petrolove in OMV-jeve pumpe. Po mojem imata ta velika dva skupaj 90%-95% trga.
Se motim?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
To je itak znano, ali kaj te zanima?

PS, imaš še en shell za fizični in nekaj več za pravne osebe
wink-1.gif
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Malo me zanima zaradi firbca, da vidim, koliko imamo sploh črpalk v Sloveniji.

Drugače pa tudi v tako opevani tujini, kjer definitivno imajo konkurenco med pumpami, zadeva ni nič drugačna. Na avtobanu so cene precej višje, kot na lokalnih cestah.
In razlike med konkurenco na avtobanu so zelo majhne.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Me zanima kdo je dobil koncesije za bencinske ob zadnjem delu podravske AC, tam pri Podlehniku...pomoje so čakali, da se to realizira, ker potem je celotna AC končana in lahko sprostijo. Da bi kak shell prišel ob AC itak ni možnosti, je že vse zmenjeno, tretje razvojni osi pa itak ne bo
smile-1.gif

Mislim, da Shell prihaja na Ljubljansko obvoznico, natančneje Brdo. Naj me nekdo popravi, če se motim.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:Ne bo nobenega črednega nagona, temveč čisti oligopolni dogovor (Petrol in OMV), ki je sicer nedovoljen.
In to se mi zdi povsem pravilno, saj nas država uči, da je tako treba delati. Če državni organi kot kupec stopijo skupaj in hočejo doseči ugodno ceno za mega dobave, je povsem normalno, da tudi prodajalci stopijo skupaj in naskrivaj sodelujejo, da se z medsebojnim nižanjem cen ne uničijo.
Prvo je sicer dovoljeno, celo zaželeno, drugo pa prepovedano, vendar prvo na majhnem trgu gotovo generira drugo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Dečki, kak je že ona pumpa tu takoj prek meje na Šentilju, potem pa nekam desno v krožišču (ne po AC)?

Ne mislim one hrvaške shell, ki je tik za starim...
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Dečki, kak je že ona pumpa tu takoj prek meje na Šentilju, potem pa nekam desno v krožišču (ne po AC)?

Ne mislim one hrvaške shell, ki je tik za starim...

Po stari cesti, čez stari mejni prehod, mimo Berte. Na prvem krožišču greš na drugi izvoz (kot da bi se peljal v Lipnico) in
takoj pred mostom zavijes desno (je znak za špedicijo in pumpo Leitner).
Trenutna cena 1,029.

T.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Hvala tin01, kako pa se plačuje tam, je normalna pumpa ali avtomatska? Gorivo je od koga, če se ve? Odprejo že ob 04, če prav vidim, je pa zaprta ob nedeljah in praznikih?

Ker do zdaj sem se vozil s Strass, tam na agipovo pumpo, je pa tale malo bližja, nekaj km...

Ja za 8€ se mi že splača tja hodit
wink-1.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.344
3.433
113
Avtomatska je .
Mogoče pa je tudi plačati z gotovino, samo denarja ne vrača in dobiš pač bon ki ga lahko naslednjič vnovčiš.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Eh, avtomatska mi je itak top, tudi pri nas grem raje na avtomatske, da mi ne težijo s čigumami
smile-1.gif


Sistem je enak, kot pri hoferju, da ti rezervira 150€ prvo, potem pa dejansko pobere to kar natankaš? al je tak kot pri petrol pumpah, ko se nič ne rezervira samo na koncu plača?