Cene bencina pri ........

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Finta je da me je včasih razkajfalo, ko so še imeli študente, ki so sedeli na nekem križišču in črtice delali koliko se vozi ljudi v enem avtu. Postavijo se pred našo firmo, meni naredijo eno črtico. Pred tem sem pa pubeca v šolo peljal. Vsi bi do neke mere radi privarčevali, ampak resno združevanje in odrekanje komoditeti se bo po mojem začelo ko bo benz 3 eur in več.
Pri naši hiši smo včasih po en kos nečesa skakali v Europark. Zdaj imamo nakupovalni list, in se gre 1x na teden po nakupih. V službo pa žal furamo avto, ne gre drugače.
Ma jest sem enkrat pred leti Šaleharja, ko je bil pameten od enega v avtu na obvoznici, v eter poklical in mu rekel, da je lahko njemu lapat, ko se lohk s kolesom pelje na šiht. Takrat je bla pri nas situacija taka, da sva oba delala v Ljubljani, celo na istem koncu Ljubljane, pa sva rabila dva avta in vsak s svojim sva se bila prisiljena vozit. Oba mulca sva imela v vrtcu precej ven iz našega malega mesta, tko da je en peljal zjutraj otroke v vrtec in potem od tam v službo, drugi je potem pobiral, ker drugače ni šlo ujet tistih famoznih 9 ur. Kar se pa vlaka tiče,bo pač moral bit ob enakem času ali prej v Ljubljani, kot pa porabim z avtom, da se bo splačalo koristit. tko da je na tem področju še precej za uredit in mega garažne hiše P+R niso dovolj.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Vlak se bo težko v kratkem resno posodobil. Lahko pa bi bolje izkoriščali cestno infrastrukturo, ki je pravzaprav zelo solidna pri nas in poskušali spraviti koga več na avtobus.
Iz "danes na jutri" bi se lahko odrekli cestnini od avtobusov in jih dali na vinjeto na avtocesti. Gotovo bi prevoznike to spodbudilo, da bi šlo več direktnih hitrih linij po avtocesti in kdo več bi lahko resno razmišljal o tej obliki prevoza. V nadaljevanju pa gradnja avtobusnih postaj s parkirišči ob primernih točkah tik ob avtocesti.
Umetno, kot je denimo kratkotrajna regulacija goriva, se težko kaj resnega doseže, so pa možne politične odločitve, ki nekaj spremenijo na dolgi rok. Glede možnosti javnega prevoza smo res zaostali, jaz sem pred 20-imi leti lahko šel v službo z busom, in sem zato porabil 50 % časa več, danes bi me čakalo prestopanje in 3-krat več časa kot z avtom.
 

Petrol

Petrol d.d.
31. avg 2011
109
22
18
V neatestirane posode bi jim mogoče že lahko na Petrolu prepovedali točiti. V cestnem prometu pa nimajo kaj prevažati goriva.

Spoštovani,

zaposleni na naših prodajnih mestih pri točenju goriv v lastno embalažo upoštevajo interna navodila, ki sledijo zahtevam Zakona o prevozu nevarnega blaga in Sporazuma o mednarodnem cestnem prevozu nevarnega blaga (ADR). Osnovni namen je predvsem zagotoviti popolnoma varno točenje in prevoz goriv. Tako navodila med drugim zelo jasno določajo, kaj in kje je treba preveriti embalažo in opremo, katere dokumente je potrebno izdati itd.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Lep pozdrav,

Aleš Klavžar
Trajnostni razvoj, kakovost in varnost
Petrol d.d., Ljubljana.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Steve

Guru
13. avg 2007
9.670
1.587
113
Finta je da me je včasih razkajfalo, ko so še imeli študente, ki so sedeli na nekem križišču in črtice delali koliko se vozi ljudi v enem avtu. Postavijo se pred našo firmo, meni naredijo eno črtico. Pred tem sem pa pubeca v šolo peljal. Vsi bi do neke mere radi privarčevali, ampak resno združevanje in odrekanje komoditeti se bo po mojem začelo ko bo benz 3 eur in več.
Pri naši hiši smo včasih po en kos nečesa skakali v Europark. Zdaj imamo nakupovalni list, in se gre 1x na teden po nakupih. V službo pa žal furamo avto, ne gre drugače.

Ko bo benz 3€ dam odpoved garantirano, grem na socialno in fušam zraven.
Skurim 2 tanka na mesec samo zato da se vozim v službo, ki je taka, da bi jo lahko delal od bilo kot. Ampak ne, mora me tele gledat kak jaz delam. Ob tem se mi je v 4 letih dvignila plača za sitnico, inflacija pa mi jo žere več kot za sitnico. 7% so pravljice za lahko noč. Po mojem občutku vsaj duplo tega
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in sajkek

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.013
113
Ko bo benz 3€ dam odpoved garantirano, grem na socialno in fušam zraven.
Skurim 2 tanka na mesec samo zato da se vozim v službo, ki je taka, da bi jo lahko delal od bilo kot. Ampak ne, mora me tele gledat kak jaz delam. Ob tem se mi je v 4 letih dvignila plača za sitnico, inflacija pa mi jo žere več kot za sitnico. 7% so pravljice za lahko noč. Po mojem občutku vsaj duplo tega
Mi imamo na srečo še vedno corona style. Ja treba je it v službo, sploh ko roba pride ipd, če pa je treba samo po tipkovnicah klofat, pa smo lahko od doma. Kar se seveda pozna na številu obiska tankštele. Ampak otroc pa še vedno, kot sem napisal. Treba je it po njih vsak dan.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.013
113
Saj ne hodijo sami, vozijo se z organiziranim prevozom - kaj bi sicer bil smisel le-tega?
Prvošolci in menda drugošolci morajo priti v šolo v spremstvu staršev oziroma odrasle osebe. :fredi: Ta starejši lahko hodi z avtobusom, tamal pa še ne. Da pa en ne hodi na bus istočano pa drug z avtom, se pač vsi vsedemo v avto.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Prvošolci in menda drugošolci morajo priti v šolo v spremstvu staršev oziroma odrasle osebe. :fredi: Ta starejši lahko hodi z avtobusom, tamal pa še ne. Da pa en ne hodi na bus istočano pa drug z avtom, se pač vsi vsedemo v avto.
Torej ni organiziran šolski prevoz, ampak navaden avtobus - linijski?

Ker šolski bus se smatra, da ga je prevzela/predala odrasla oseba.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.013
113
Je organiziran šolski prevoz. Vse ostalo je kot je napisano, v spremstvu staršev... pika.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Je organiziran šolski prevoz. Vse ostalo je kot je napisano, v spremstvu staršev... pika.
Nič pika. Sam pišeš zgoraj staršev ali odrasle osebe.

Beri:
solski-prevozi-stanje-in-dileme


In še zakon: http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO448

56. člen

(brezplačen prevoz)

Učenec ima pravico do brezplačnega prevoza, če je njegovo prebivališče oddaljeno več kot štiri kilometre od osnovne šole.

Učenec ima pravico do brezplačnega prevoza ne glede na oddaljenost njegovega prebivališča od osnovne šole v prvem razredu, v ostalih razredih pa, če pristojni organ za preventivo v cestnem prometu ugotovi, da je ogrožena varnost učenca na poti v šolo.

Učenec, ki obiskuje osnovno šolo zunaj šolskega okoliša, v katerem prebiva, ima pravico do povračila stroškov prevoza v višini, ki bi mu pripadala, če bi obiskoval osnovno šolo v šolskem okolišu, v katerem prebiva.

O načinu prevoza se osnovna šola dogovori s starši in lokalno skupnostjo.

Otroci s posebnimi potrebami iz prvega odstavka 12. člena tega zakona imajo pravico do brezplačnega prevoza ne glede na oddaljenost njihovega prebivališča od osnovne šole, če je tako določeno v odločbi o usmeritvi.

Otroci s posebnimi potrebami, ki imajo z odločbo o usmeritvi določeno izvajanje dodatne strokovne pomoči v zavodu za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami, imajo pravico do povračila stroškov prevoza do zavoda, v katerem se ta pomoč izvaja, če je njihovo prebivališče od tega zavoda oddaljeno več kot štiri kilometre.

Če učencu ni mogoče zagotoviti prevoza, ima pravico do brezplačne oskrbe v kraju izobraževanja in pravico do brezplačnega prevoza domov ob pouka prostih dnevih.

Osnovna šola mora učencem, ki morajo čakati na organiziran prevoz, zagotoviti varstvo.

Učenec, ki se prešola v skladu s 54. členom tega zakona, ima pravico do brezplačnega prevoza, če je njegovo prebivališče oddaljeno več kot štiri kilometre od osnovne šole, v katero je prešolan.

Določilo petega in sedmega odstavka ne velja za učence, starejše od 18 let, ki so vključeni v posebni program in uveljavljajo pravice, določene v Zakonu o družbenem varstvu duševno in telesno prizadetih oseb.


Iz označenega sledi, da je šolski prevoz namenjen tudi prvošolčkom in se potem logično smatra kot točka predaje vstop na avtobus - do tam ga spremijo diomači, dalje je v varstvu šoferja do šole.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.013
113
Glej ne vem kateri zakon to opredeljuje. Izrecno nam je rečeno na roditeljskem da prvošolci nimajo kaj iskat na busu, in da jih moramo starši pripeljat do vrat razreda.
Tako je bilo pri prvem otroku in je tako spet pri drugem. Zdaj če ravnatelj OŠ ne pozna zakonov, ali ne se nebom kregal. Sklepam da bi v množici staršev bil nekdo ki ima načitane zakone in bi dvignil roko in rekel, da naj se prvošolci strpajo v bus. Verjetno je z nekim razlogom tako. Lahko pa pišeš ravnatelju in mu razložiš svoje stališče, ti pošljem kontakt, če želiš.

P.S. tudi županova hčerka se pripelje do razreda, tak da kaj ti naj rečem... mogoče smo pa pri nas vsi neandertalci, z mano vred.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
Vse ok, kdo pa pelje otroka iz šole do busa in od busa do doma?
Kak koli obračaš prvošolca nesmeš samega na bus pošiljat po pouku.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.504
9.204
113
Vse ok, kdo pa pelje otroka iz šole do busa in od busa do doma?
Kak koli obračaš prvošolca nesmeš samega na bus pošiljat po pouku.
Pri nas imajo urejeno po šoli spremstvo do avtobusa. Zjutraj jih pa tudi pričaka ena oseba in spremi skozi vrata v šolo. Avtobus ustavi 15m stran od vrat v šolo (dejansko direkt pred šolo). Jupi.
Starš naj bi ga pa do avtobusa pripeljal in tam prevzel.
Tako da očitno se vse da urediti. In glede na to, da imamo kup debilnih staršev, ki nimajo jajc se pogovorit iz oči v oči, če jim kaj ne ustreza, temveč kličejo inšpekcije za vsak drek, bi rekel, da je zadeva po zakonu. Zahteva pa angažma vsaj ene osebe s strani šole zjutraj in popoldan.
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.504
9.204
113
A ok, če imajo pri vas tak pol je lahko pa povsod. Evo rešeno. Ka te kompliciramo neka sploh.
K te jaz vem, ka vi delate. Morda imate pa le lene učitelje, ki nočejo žrtvovati še 1 uro več dela na dan.
Jaz sem samo napisal, da se očitno zadevo da urediti. Ti pa lahko še malo težave iščeš, namesto rešitev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Vsekakor od šole lahko to spremstvo do avtobusa pričakujete in zahtevate. Seveda pa kar tako ne bo šlo, šola in občina, ki mora to finančno kriti, se bosta upirali. Moji otroci sicer niso hodili na bus, ker smo preblizu. Vem pa, da so z občine prihajali pritiski na šolo in starše, da se prvošolčke izloči, ker je to pomenilo en prevoz kombija več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc