Brez računa

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Po mojem mnenju bodo v gostilnah še vedno vsakemu izdali račun, ker drugače ne boš vedel, kaj si pravzaprav plačal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Ah, daj nehaj no. Račun z ZOI/EOR kodo (lahko tudi s QR kodo) to dokazuje precej dobro in ta strategija je bila zelo uspešna. Zato jo pa Janez kot predvolilni bombonček kljub rekordni proračunski luknji tudi ukinja, pač pod geslom Za mano potop.

To lahko tudi plastično pokažem: nekoč sem zraven blokov sedi Lj imel Š. zelenjadarja. Roba je bila kvalitetna in ni bilo drago (po klementinah s tiste ledene luknje se mi še zdaj cedijo sline). Tam so delali sami mulčki z juga, vsakič drug in slovensko niso znali dve besede. Print računa je bil znanstvena fantastika (so pa veselo printali POS izpise - prej si se čudil, da je tako goljufati nemogoče.)

Ko so pred nekaj leti uvedli davčne blagajne (mimogrede, zaradi stroškov so podjetniki zaganjali celega hudiča; sosed je lokalnim s.p.jem prodal ogromno termalnih printerjev, ki so podpirali grafiko - čeprav zakon tiska QR kode ni zahteval in firme so se tako bale davčne, da so printale račune tudi za stvari, za katere jim to po zakonu ni treba - v Koloseju so začeli printati račune za kino karte. Kje so zdaj s.p.jevci, da bi cel FURS poslali nekam, ker se dela norca iz njih?) ni bil učinek samo v zafrkavanju: takoj prvi dan je lokalni zelenjadar zaprl štacuno. Nikoli več ga ni bilo nazaj.

Prav gotovo ne samo zato, ker bi ga novi printer računov stal nekaj 100 EUR... Ker moram izpisati, sicer ne bo dobro: fantje in dekleta so delali na črno, podjetnik pa ni plačeval davka.

Uporabnik/ca kozarec je 15 let nazaj napisala, da je najhuje v tej državi, da država stvari počne v ciklih - in akcija Zahtevaj račun nato pa ukinitev obveznosti printanja (brez zahteve, da mora vsak podjetnik obvezno imeti možnost račun odložiti v e-shrambo kupcu) je tipični tak primer. Koliko milijonov je vse skupaj stalo državo? In, še huje, koliko gospodarstvo? Vse skupaj za prazen ništrc. Ker, ne slepimo se, zelo hitro bo vse po starem.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Po mojem mnenju bodo v gostilnah še vedno vsakemu izdali račun, ker drugače ne boš vedel, kaj si pravzaprav plačal.
No ja...pred leti smo se s kolegi peljali v Graz "malo ven"... pridemo v Three monkeys, kelnar ne da računa, wtf :)
In pri drugi rundi kolega reče za račun in mu je s kulijem na list napisal, smo rekli ok te že :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
drzava je imela obcuten plus, podjetniki pa samo kup stroskov in jebe (tudi ce pozabimo na minus dodatno placanega davka).
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
No ja...pred leti smo se s kolegi peljali v Graz "malo ven"... pridemo v Three monkeys, kelnar ne da računa, wtf :)
In pri drugi rundi kolega reče za račun in mu je s kulijem na list napisal, smo rekli ok te že :D
Ali ves, ce so bili pavsalno obdavceni? Tam imajo menda to moznost, in potem ne rabijo izdati racuna.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Se pridružujem mnenju, da bo to samo omogočalo mutenje vsem lastnikom lokalov, frizerjem ipd. Mogoče že, da to na Švedskem funkcionira, ampak tam ljudje tudi sedijo v zaporu, če zahtevajo spolne usluge od farmacevtk, če si pod mizo prodajajo državna podjetja, če kupijo avto z gotovino, pa se ne spomnijo od
kje je… Daleč smo še mi od SZ Evrope in tudi meni se to zdi Janezova bombica za naslednjo vlado.
 

nacek

Majstr
13. okt 2012
2.784
456
83
Si predstavljate, da v veleblagovnici kupite čevlje, plačate z gotovino, blagajnik tega ne vnese v promet, tebe pa na vratih varnostnik obtoži, da si čevlje UKRADEL in ti ne moreš dokazat, da si jih plačal, ker nimaš nobenega dokumenta o plačilu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in tony

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.912
2.366
113
Lublana
Obišči stran
No ja...pred leti smo se s kolegi peljali v Graz "malo ven"... pridemo v Three monkeys, kelnar ne da računa, wtf :)
In pri drugi rundi kolega reče za račun in mu je s kulijem na list napisal, smo rekli ok te že :D
h, to je tudi v Nemčiji, Belgiji, Nizozemski, Angliji...čist navadn. Nemalokrat ti račun kar na kartonski podstavek za kozarec načečka, če sploh...
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
Si predstavljate, da v veleblagovnici kupite čevlje, plačate z gotovino, blagajnik tega ne vnese v promet, tebe pa na vratih varnostnik obtoži, da si čevlje UKRADEL in ti ne moreš dokazat, da si jih plačal, ker nimaš nobenega dokumenta o plačilu.
S to miselnostjo raje ukinimo drzavo, nikoli vam ocitno ne bo jasno da podjetij nimamo zato da goljufamo drzavo... Verjamem, ce nisi nikoli nic ustvaril gledas samo kje bos kaj dobil ali ukradel in posledicno mislis da smo vsi isti... Mimogrede meni se tvoj scenarij lahko naredi tudi v casu, ko tiskamo racune saj 99,99 % racunov pustim na blagajni in ta prodajalec za katerega govoris da ni naredil racuna lahko mirno rece da 30 sekund nazaj ko sem stopil iz trgovine lahko rece da me vidi prvic
 
Nazadnje urejeno: