Brez računa

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
sem več pričakoval od simiča. sem kar malo razočaran da je to edina večja sprememba (kdo je tole zaradi prevoza uredil? tudi on?) v zadnjem času.
res pa da ne spremljam preveč njegovega dela razen kar pride v medije - tisto o kriptovalutah npr mi je bil drugi predlog sprejemljiv.

glede računov pa sem čisto za da ni obvezna izdaja, drugje je to že dlje časa. če hočeš pa rečeš, kaj je problem? razen če so nekateri tako mentalno retardirani da jim je težava neki blagajničarki rečt za račun in jim to povzroči cel kup stresa.
je pa res tudi da imamo veliko balkanske miselnosti in nategnit državo je itak svojevrsten dosežk s katerim se res lahko pohvališ...
Jaz bi predvsem pričakoval spremembe v smislu elektronskih računov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Pozabiš lahko tudi plačat davke ali pa kakšna je omejitev na cesti ... se zgodi ... končno lahko pozabiš tudi katera od žensk je tvoja žena...
Za davke te spomnijo. Zena te lahko poisce. Za garancijo bodo pa rekli tvoj problem. In ja, je. Ampak lahko bi bila obvezna izdaja racuna za artikle z garancijo.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Priznam, da ne vem.. ampak kdo sploh sprejme tako odločitev? Vlada? DZ? Minister? Direktor FURSa?
Iz intervjuja na RTVslo.si zaznam veliko "prve osebe ednine".. ni to nekaj, kar bi rabilo "več glav"?
če prav razberem - je dal predlog septembra.. januarja pa zadeva stopi v veljavo? Če bi bile vse stvari pri nas tako hitre
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Žal ne živiš na Balkanu.

Evo sceno iz zaresne oštarije: kelnar prinese račun in zraven hoče še 1,5 EUR, češ da je napačno odtipkal malo solato, pojedel si pa veliko. Človek, ki se mu ne da prepirati z lopovom (denar da tip seveda v žep in si tako odplačuje kredit za flat) tisto pač pošteno plača.

Skratka, ideja o el. računih je že super, ampak ob takšni spremembi predpisa bi morali tudi urediti, da mora vsaka firma nuditi potrošniku vse tri opcije:
a) printan papirni račun
b) brez papirnega računa
c) brez papirnega računa in da ti odložijo račun v tvojo e-shrambo.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.736
2.097
113
Žal ne živiš na Balkanu.

Evo sceno iz zaresne oštarije: kelnar prinese račun in zraven hoče še 1,5 EUR, češ da je napačno odtipkal malo solato, pojedel si pa veliko. Človek, ki se mu ne da prepirati z lopovom (denar da tip seveda v žep in si tako odplačuje kredit za flat) tisto pač pošteno plača.

Skratka, ideja o el. računih je že super, ampak ob takšni spremembi predpisa bi morali tudi urediti, da mora vsaka firma nuditi potrošniku vse tri opcije:
a) printan papirni račun
b) brez papirnega računa
c) brez papirnega računa in da ti odložijo račun v tvojo e-shrambo.
Pa o cem bluzis... Racuni ne bodo ukinjeni - TISKANJE NE BO OBVEZNO kar ne pomeni da bodo podjetja umaknila tisklanike in ko sem nazadnje v nemciji placeval v trgovini me tudi vprasali niso vec, ce ga hocem niti me sprasevali o e-shrambi. Pred leti je bilo vprasanje o tiskanju se dosledno zdaj je pa to normalnost, ki je ocitno za povprecni slovenski intelekt znanstvena fantastika. Kar na enkrat bi radi gledali vse postavke na racunu pa skrbeli ali je racun zaveden v ddv in se zrli da kelnar odplacuje kredit z 1€ ki ga je vec zaracunal, medtem ko naslednji trenutek boste majstra sprasevali ce lahko naredi brez racuna da boste prisparali 20€.

Zbudite se madona racuni se vedno ostajajo in vsakdo, ki ga bo hotel ga bo dobil in zaradi tega ne boste nic bolj grdi kot zaradi misli o kelnarjevem kreditu
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Ne, Alter evolucija je seveda šla še preko:
- skrbi kako do delodajalec kontroliral goljufivega delavca
- skrbi kako bo kupec kontroliral goljufivega delavca

Una reva za blagajno pa itak najraje vidi, da kartico daš, da ji ni treba nič mislit, pa še težje se zmoti, ker jo drugače takoj vsak nalaja, da hoče krasti...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Ne, Alter evolucija je seveda šla še preko:
- skrbi kako do delodajalec kontroliral goljufivega delavca
- skrbi kako bo kupec kontroliral goljufivega delavca

Una reva za blagajno pa itak najraje vidi, da kartico daš, da ji ni treba nič mislit, pa še težje se zmoti, ker jo drugače takoj vsak nalaja, da hoče krasti...
Kaj čmo, alter je pač svet naroda. Zrihtamo to državo za čas posla. :cheer:
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Žal ne živiš na Balkanu.

Evo sceno iz zaresne oštarije: kelnar prinese račun in zraven hoče še 1,5 EUR, češ da je napačno odtipkal malo solato, pojedel si pa veliko. Človek, ki se mu ne da prepirati z lopovom (denar da tip seveda v žep in si tako odplačuje kredit za flat) tisto pač pošteno plača.

Skratka, ideja o el. računih je že super, ampak ob takšni spremembi predpisa bi morali tudi urediti, da mora vsaka firma nuditi potrošniku vse tri opcije:
a) printan papirni račun
b) brez papirnega računa
c) brez papirnega računa in da ti odložijo račun v tvojo e-shrambo.

ej čist resno, opažam da vas je dosti takih, zakaj vedno ko date kak evro od sebe mate občutek da vas pa nekdo nateguje?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Napačen vtis, žal.

Lahko dam pa kontra vprašanje: si že kdaj šel iz Mercatorja, brez da bi dobil račun (za trenutek poskusimo ne skakati na prvo žogo; v mislih imam seveda to, da je bil davek plačan državi)? No, jaz tudi ne.

In zakaj bi bil gostilničar sredi centra Lj izjema?

Če to pomeni, da sem p**** drobnjakarska, ker se mi zdi normalno, da je davek zato, da se ga plača, pa naj bo. Cesarju kar je cesarjevega.