Brez računa

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Lool. Bo zanimivo spremljati primerjavo v prometu med leti pri določenih panogah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.036
399
83
Ja ampak po novem moraš ti "težit" trgovcu naj ti ga izda.

Nekaj časa bo izdajanje najbrž še samoumevno, kmalu pa najbrž ne več in bo treba res vsakič rečt za račun. Popolnoma nobenega razloga ni za tole.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Aja - jaz že nekaj cajta uporabljam moj M in seveda takoj obkljukal, da ne potrebujem fizičnega računa. Seveda pa obvezno želim, da prejem “digitalnega” (v tem primeru pač PDF “scan” tiskanega) - in to bi moral biti way to go …
In ja - bi pač moral imeti tudi Hofrov app in biti registriran, pa Lidlov itd …
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.106
297
83
Večina termo papir vsebuje toksične snovi.

New research finds that the BPA in cash register receipts can be absorbed through skin.

The receipts we receive when we buy groceries, prescriptions, gas, clothing, restaurant meals, and much more are generally printed on thermal paper coated with either Bisphenol-A (BPA) or its chemical cousin Bisphenol-S (BPS). BPA and BPS are developers that assist in the heat-activated printing process.

BPA can be absorbed into the body through the skin. The chemicals have been shown to be hazardous to reproductive systems in humans and animals and are linked with obesity and attention disorders.

New report: 9 out of 10 receipts contain toxic BPA or BPS
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Še enkrat - ideja, da se zmanjša nepotrebno tiskanje je OK. Izvedba je nerodna - in postavlja kupca v nerodni položaj, ker če ne bo pravočasno stegnil jezik, bo ostal brez računa.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
še vedno ga boš vzel, le ne v papirni obliki.

saj ni tak težko razumet al ?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
a ni to že en cajt? Pri nas sprašuje teta stranke, a čjo imeti račun naprintan ali ne že nekaj časa. Kako ima to veze s proračunom. Račun je izdan in davčno potrjen ali kako se reče. Firma je zgolj prihranila strošek lista in tinte za nekaj, kar večina vrže v za to pripravljen koš zraven.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.036
399
83
Ni. Zdaj so ti bili račun dolžni izročiti v papirnati ali digitalni obliki (recimo na email pri spletnih nakupih).
Sedaj izročitev računa ni več obvezna. Samo na tvojo zahtevo.

Se pravi v kafiču je treba zdaj exsplicitno ob kavi rečt tako za kozarec vode kot za račun.
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.036
399
83
Minister pravi da je to dobro za gozdove.

Finančni minister Andrej Šircelj je v začetku maja glede tega, da izročitev računa ne bo več obvezna, pojasnil, da takšen sistem deluje tudi v drugih državah Evropske unije. "Po eni strani gre za prihranek lesa, po drugi strani pa kupec še vedno lahko zahteva račun. Zlasti, če bo to zagotovilo za zagotovitev garancije," je dejal.
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.036
399
83
Minister žal ni povedal ali gre po njihovih izračinih za 5 ali 10 smrek prihranka na leto.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
In ja, zagotovo bo na racun tega izdan kak racun manj. Sploh tistim stalnim strankam.
Nekatere stalne stranke so pa itak ze sedaj v trgovini dobili marsikaj brez računa. Sploh ce je tudi trgovina lahko dobila blago brez racuna.
Drugace se je pa kaj "pokvarilo, potekel rok uporabe, se razbilo, ukradlo"...skratka nasel se je birokratski razlog za razknizenje blaga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony