davčne blagajne - 1.9.2015

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
dvomim, da se bo FURS uradno izjasnil preden je zakon sploh sprejet.
wink-1.gif


trenutni je to samo PREDLOG zakona
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kar nakazuje na primitivnost izdajatelja tega računa. Red mora bit, pravijo da je bolje slab red kot nobenga. Ti butasti espejčiči in deoojčiči (ve se za kateri rang teh se gre) pa bi imel Fredi leva ruka desni đep. E pa nemože.
Ampak guess what? Največ zaslug za tako stanje imajo prav oni... Ker so prebutasti in prepohlepni da bi lahko kot žrtev izsilili boljše stanje...
Še zmeraj sem mnenja, da je, na žalost, večini novodobnim podjenikom cilj v prvem letu hud avto na fafing in potem po spisku naprej. Tisti, ki pa imajo resne namene preživeti in se razvijati pa ne jamrajo po forumih in ponavadi ne izvajajo fint v levo... Poizkušajo biti tiho in neopazni.
Konkretno na sliko? Avtor izpisa je dokazal da je prvoklasni vosu. In nič drugega... Pa da je novodobni...
V prejšnjem režimu se je vsaj to vedelo, da če si ženekaj se ne izpostavljaj... Ne tako ne drugače... Poznam kar nekaj takih primerkov ki so imeli veliko in še več, vendar toliko pameti da se niso izpostavljali... To pa manjka današnjim podjetnikom... Biti v pravem trenutku neopazen.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
V bistvu je račun žaljiv do kupca, ne pa do fursa. Zdaj je pa kupec kriv, ker je pri njem kupil pivo, zaradi česar mora natisniti račun.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
valda, ker nemore porabit direkt za plačilo lizinga za bmw x6 glede na robertota ampak more prej davek odvest
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Blagor ubogim na duhu, kajti njihovo bo božje kraljestvo... In ti spasaš med te.
Ne, ne smilijo se mi taki vosli in njih balkanska mentaliteta. Ko bonorca skrb sa bodo obveznosti poravnane be pa lasten žep se bomonpa naprej pogovarjali.
Država oa dela točno to... Ker ne gre zlepa bo pobrala zgrda. Meni tudi ne paše od zaslužka državi dajat preko vseh davkov in prispevkov, pa moram. Lahko pa se nehamo it socialo, pa naj bo vsak ob svojem. Sam se bojim sa bo zopet ista publika jamrala...
To, da je potrebna bemflca in jahta (ki je žal, kar realno stanje) pa kaže na to, kako se večina takih cepcev ne zaveda kaj in kako...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
ubog na duhu si ti, ker nisi sposoben razumet, da obstaja še kak drug pogled na svet razen tvojega.

in davčne blagajne v tej zahojeni državi so bedarija, tisti ki niso prej izstavljali računov jih tud zdaj ne!

dolgoročno večji in večji nadzor in represija pač ne prinaša uspeha ... žal
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Imaš pa srečo, da si dobil ravno račun št. 999. Sicer pa ni davčno potrjen, pa tudi osnovnih sestavin računa nima. Recimo N.I. s.p. wtf?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.281
5.212
113
popolno ime: FAST FOOD NOBEL - OKREPČEVALNICA IN HITRA PREHRANA ISMAILJI NASER S.P.
kratko ime: ISMAILJI NASER S.P.
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Če bi jaz pisala odločbo temule zavezancu, bi mu tale njegov umotvor zapisala pod pravni pouk
hysterical-1.gif
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Kar nakazuje na primitivnost izdajatelja tega računa. Red mora bit, pravijo da je bolje slab red kot nobenga. Ti butasti espejčiči in deoojčiči (ve se za kateri rang teh se gre) pa bi imel Fredi leva ruka desni đep. E pa nemože.
Ampak guess what? Največ zaslug za tako stanje imajo prav oni... Ker so prebutasti in prepohlepni da bi lahko kot žrtev izsilili boljše stanje...
Še zmeraj sem mnenja, da je, na žalost, večini novodobnim podjenikom cilj v prvem letu hud avto na fafing in potem po spisku naprej. Tisti, ki pa imajo resne namene preživeti in se razvijati pa ne jamrajo po forumih in ponavadi ne izvajajo fint v levo... Poizkušajo biti tiho in neopazni.
Konkretno na sliko? Avtor izpisa je dokazal da je prvoklasni vosu. In nič drugega... Pa da je novodobni...
V prejšnjem režimu se je vsaj to vedelo, da če si ženekaj se ne izpostavljaj... Ne tako ne drugače... Poznam kar nekaj takih primerkov ki so imeli veliko in še več, vendar toliko pameti da se niso izpostavljali... To pa manjka današnjim podjetnikom... Biti v pravem trenutku neopazen.
Jaz tega tipa popolnoma razumem.
Po eni strani se dogajajo Mramorji, Cerarji, Erjavci, Kanglerji, Šroti in ostala lopovska gamat, po drugi strani pa solidno plačani državni uslužbenci raznoraznih žnj inšpektoratov male s.p.-jčke in doo-jčke (kot jih ti imenuješ) jebejo za vsako malenkost. Na koncu pa jih za piko na i še hočejo s kupom davkov obrat do zadnjega centa...
Tako da umiri konje in razmisli malo, kaj se dogaja v naši državi...

Tisti, ki do sedaj niso dajali računov, jih tudi ne bodo v prihodnje ali pa bodo izdajali fejk račune, če si bodo upali (je predhodnik prilepil sliko računa, ki je dober edino za podkurit kamin).

Malo pobrskaj npr. po Facebook-u, pa boš videl, koliko sivega biznisa je tam, pa nihče nič ne ukrene, rajši se dobro plačani državni funkcionarji ukvarjajo z nečim, kar je itak že urejeno.
rolleyes-1.gif


Da en bo pomote, absolutno podpiram poštenost, ampak bi morali odgovorni začet pri glavi, ne pri repu...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Dokler bo psevdonim naše države 'nategnistan' bo tako... Mandelhce, katere omenjaš ne moreš prevzgojiti, jih lahko odrežeš... Veš kje začneš z vzgojo. Pri dnu, pri 'frišnih'.
Meni se tudi ne plačuje davkov od plače... Veš koliko bi imel... Ampak taki kot jih omenjam so na koncu koncev največji neto prejemniki raznoraznih pomoči in subvencij katere financiramo ravno mi, ki nekako moramo plačevati cesarju kar ue njegovega. Potem pa se vprašam kdo je tu nor... Naj, liml ferdamani, tudi on plača potem pa terja nazaj.
Ampak dokler bo moti nategnistan je itak brez veze... Dokler je glavna kvaliteta in moto nategnit državo in bližnjega pa ne v seksualnem pomenu) ne bo nič boljše... Taki ljudje so zreli samo za eno oreng represijo in kontrolo.
Kaj si mislim o skorumpirani državi z enakim moton pa v drugi temi...
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Dokler bo psevdonim naše države 'nategnistan' bo tako... Mandelhce, katere omenjaš ne moreš prevzgojiti, jih lahko odrežeš... Veš kje začneš z vzgojo. Pri dnu, pri 'frišnih'.
Meni se tudi ne plačuje davkov od plače... Veš koliko bi imel... Ampak taki kot jih omenjam so na koncu koncev največji neto prejemniki raznoraznih pomoči in subvencij katere financiramo ravno mi, ki nekako moramo plačevati cesarju kar ue njegovega. Potem pa se vprašam kdo je tu nor... Naj, liml ferdamani, tudi on plača potem pa terja nazaj.
Ampak dokler bo moti nategnistan je itak brez veze... Dokler je glavna kvaliteta in moto nategnit državo in bližnjega pa ne v seksualnem pomenu) ne bo nič boljše... Taki ljudje so zreli samo za eno oreng represijo in kontrolo.
Kaj si mislim o skorumpirani državi z enakim moton pa v drugi temi...

Saj ne plačuješ ti davkov od plače, zato je ta S.P. tako razkurjen. Delodajalec ti je dal neto, pa še skoraj enkrat toliko za davke in prispevke države....
13.gif
 
Nazadnje urejeno:

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
Je to račun z davčne blagajne?

image0009.jpg

Tale nikoli ni izdajal računov, tako da mu dol visi...tudi po tv je bilo, ko so ga skrivoma posneli. Očitno na FURSu nimajo jajc za take, moraš biti malo zajeban pa te pustijo na miru al kaj?
uf-1.gif