davčne blagajne - 1.9.2015

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
baje 2.1.2016, ker naj bi bil 1.1. preveč neživljenjski
wink-1.gif
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Pa je kdo že stestiral Gempos program? Meni osebno je katastrofa, kompliciran, nedelujoč, napake. Ok, mogoče sem navajen malo bolj profesionalnih rešitev in je pač zastonj to to, čeprav so dodatki kar lepo plačljivi. Skratka moje mnenje je, da se gre raje k eni uveljavljeni firmi, seveda plačaš, ampak tudi dobiš nekaj v zameno.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Citat:
Uporabnik mobifrik99 pravi:
tale gempos je zaenkrat zastonj, verjemi, da ne bo dolgo. Čakajo, da bodo imeli dovolj strank, potem pa ob za njih najbolj primernem trenutku naredijo zadevo plačljivo.

To je bivša Optima, ki se je potem prodala Datalabu in so svoje stranke pustili na cedilu, saj so nahebali pri novem lastniku, kjer so morali najprej doplačati licence, potem pa še za vsako manjšo pomoč dat kar nekaj denarja. Mislim, da majo 15-minutni interval cca. 20€+ddv.

Prodaja je potekala tako, da so svoje stranke obvestili, da so prodani in da program od Optime kmalu več ne bo deloval, je bilo ravno v času, ko se je uvedla virtualna davčna blagajna, tako da so vse stranke raje hitro sprejele pogoje in ostale na istem programu, saj si noben zaradi velikih kazni in napovedanih pregledov ni želel novih blagajn, ker potrebuješ nekaj časa, da skužiš. Če bi bil čas, da bi lahko izbral novega ponudnika, bi jih veliko šlo vstran, taktično odlično odigrano... :/

467716-post_slo.gif


Datalab = lopovščina
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Blagajn za kakšno dejavnost? Ponudnikov je veliko, odvisno seveda od dejavnosti, ker ni enaka blagajna za vse (gostinstvo, trgovina,...).
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.979
9.094
113
39
MB
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
Citat:
Uporabnik mobifrik99 pravi:
tale gempos je zaenkrat zastonj, verjemi, da ne bo dolgo. Čakajo, da bodo imeli dovolj strank, potem pa ob za njih najbolj primernem trenutku naredijo zadevo plačljivo.

To je bivša Optima, ki se je potem prodala Datalabu in so svoje stranke pustili na cedilu, saj so nahebali pri novem lastniku, kjer so morali najprej doplačati licence, potem pa še za vsako manjšo pomoč dat kar nekaj denarja. Mislim, da majo 15-minutni interval cca. 20€+ddv.

Prodaja je potekala tako, da so svoje stranke obvestili, da so prodani in da program od Optime kmalu več ne bo deloval, je bilo ravno v času, ko se je uvedla virtualna davčna blagajna, tako da so vse stranke raje hitro sprejele pogoje in ostale na istem programu, saj si noben zaradi velikih kazni in napovedanih pregledov ni želel novih blagajn, ker potrebuješ nekaj časa, da skužiš. Če bi bil čas, da bi lahko izbral novega ponudnika, bi jih veliko šlo vstran, taktično odlično odigrano... :/

467716-post_slo.gif


Datalab = lopovščina

zmagovalna je bila poteza, ko smo mi njim javili bug, pa so potem poslali fakturo
hysterical-1.gif
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Jaz sem jih enkrat nekaj spraševal na helpdesku, če bodo nekaj spremenili, ker je nelogično in so mi poslali fakturo.
uf-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

2 leti bo prehodno obdobje do konca 2017, ko boš še lahko naknadno v roku 10 dni se mi zdi, vnašal iz vezane knjige v sistem preko edavkov.

Tak da še ne bo potrebno imeti davčne blagajne v tem obdobju, bo pa menda začelo laufat s 02.01.2016
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
če želiš lahko vedno izdajaš račune iz vezane knjige, ali? še nisem zasledil, da bi bilo zakonsko, da moraš davčno blagajno nabavit.

Samo verjetno, če maš trgovino ali gostilno ne boš pisal računov...
uf-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
tele davčne blagajne so šle popolnoma mimo mene, ampak da se pripravim.

Imam s.p., normiranec, nezavezanec, račune izdajam samo pravnim osebam. Rabim davčno blagajno? kaj to je? je to fizična kaka napravica, ali je to kaki spletni program ali kako to deluje. Zanima me najcenejša možna varianta, ki zadostuje. Tudi če je malo bolj komplicirana, računov imam 15/leto, pa mi ni problem, če se moram par minut z enim hecat...
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
Če posluješ b2b brezgotovinsko, ne rabiš davčne blagajne.

A je to sigurno? Znanka računovodkinja, ki posluje le s pravnimi osebami brezgotovinsko pravi, da jo bo morala tudi nabaviti.
sprasujem se.gif
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
Če posluješ b2b brezgotovinsko, ne rabiš davčne blagajne.

A je to sigurno? Znanka računovodkinja, ki posluje le s pravnimi osebami brezgotovinsko pravi, da jo bo morala tudi nabaviti.
sprasujem se.gif

Menjaj računvodkinjo.
bonk.gif


Če ni gotovinsko poslovanje je sledljivost zagotovljena, to ti zdrava pamet kaže. Če pa ji ne, pa si naj prebere navodila FURSa...

EDIT: Aja, znanka je...
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno: