Brez računa

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.713
113
Mislim, kok ene panike glede stvari, ki bi že davno morala bit. In zdej se folk buni kaj bo z garancijo :aplauz:. Ma ne me smejat, to je nam, ki kupujemo prej neta že od časov, ko je blo to tabu povsem normalno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.036
399
83
Je pa Simič dal nov razlog, poleg privarčevanih dreves tole prinaša tudi privarčevane sekunde v gospodarstvu.
Čestitam.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.885
3.146
113
Saj ti razumeš, da govorimo o fizičnih računih pri fizičnih nakupih?
Če hočeš račun ti ga prodajalec mora dat.
Tvoj problem, če ga ne boš hotel. Takrat mu ga pač ni treba dati.
Ne moreš uveljavljat garancije ker nisi vzel računa? Jah... kdo ti je kriv, da si bil v času nakupa očitno opravilno nesposoben.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Opravilno nesposoben ja... človek lahko tudi pozabi, pa zato še ni opravilno nesposoben.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.564
942
113
Meni gre na jetra, ker po defaultu ti ga ne rabi dati. Vsakič bom moral govorit, da rabim račun. Zakaj niso naredili raje opt-out varianto, naj tisti, ki ga ne rabi reče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
sem več pričakoval od simiča. sem kar malo razočaran da je to edina večja sprememba (kdo je tole zaradi prevoza uredil? tudi on?) v zadnjem času.
res pa da ne spremljam preveč njegovega dela razen kar pride v medije - tisto o kriptovalutah npr mi je bil drugi predlog sprejemljiv.

glede računov pa sem čisto za da ni obvezna izdaja, drugje je to že dlje časa. če hočeš pa rečeš, kaj je problem? razen če so nekateri tako mentalno retardirani da jim je težava neki blagajničarki rečt za račun in jim to povzroči cel kup stresa.
je pa res tudi da imamo veliko balkanske miselnosti in nategnit državo je itak svojevrsten dosežk s katerim se res lahko pohvališ...
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Kdaj izraziš željo po izstavitvi računa, med ali po zaključku blagajniškega postopka?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
V trgovini vedno vržem uč na račun, preden ga zabrišem. Že večkrat sem doživel, da so mi kako stvar dvakrat zaračunali ali da niso upoštevali akcijske cene. Tako bom še vedno zahteval račun v trgovinah, kjer ne bo možnosti digitalnega računa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in krava

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Točno tako. Tudi sam sem skoraj vedno preletel račun. Tudi gostilničarji znajo kaj prilepiti zraven.
Sedaj bo pač treba težiti za račun, kar mi osebno ni všeč, ker bomo izpadli težaki.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
as morš mislt kašn težak šele izpadeš ko hoče trgovka/kelnarca samo prežvet tistih 8h na šihtu ti pa prideš pa hočeš kofe z mlekom pa 2 bela cukra?
kolk šele morš bit pa težak ko vzameš kar cel plato mleka in ga maš še vedno na vozku da mora trgovka ustat iz stola da poskenira tist plato?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Cappy, to je Alter pretiravanje. Itak pa se ne bomo prepričali. Meni je odveč sitnariti za račun, tebi je pač zoprno kaj drugega. Smo različni, zakaj bi se prepirali.