Brez računa

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Moj serviser mi je včeraj potožil, da ima od 10 mehanikov dva na šihtu. Je pa priložil zraven izjavo, da bo čez 10 dni vse normalno. Tko da naj naj nehajo 24kurovci nabijat. Prvi lockdovn je ohromil vse.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.497
991
113
ELI5... V tej temi se je govorilo, da bi lahko zdaj gostinci in podobne branže začeli spet na veliko goljufati (ne izdajati računov), kar bo videti iz prijavljenega prometa po odpravljanju obveznosti tiskanja računov. V članku govorijo, kako je znatno upadel prijavljen promet pri gostincih. Mogoče zaradi epidemije, mogoče pa zaradi neizdajanja računov, lahko pa da je oboje.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
kaj zdaj, kolikokrat ste že morali prosit za natisnjen račun, oz kolikokrat ste ostali brez garancije za sendvič? :D
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
V Kruhkeriji smo že prejšnji vikend ostali brez računa. Potem smo se v avtu praskali po glavi, koliko kaj stane. Smo pa preživeli, čeprav nam ni všeč.
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Mislim, da je moj lokalni šiptar narobe dojel nova navodila. Ob nakupu hrenovke v testu nisem dobil računa, blagajničarka ni nič tipkala v računalnik, iz kovancev, ki jih je nabrala je nad blagajno sestavljala stolpiče. :evil:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Tam, kjer hodim običajno na malico, se ni spremenilo nič. Pozabil sem na to spremembo, račun so mi dali, čeprav nisem rekel zanj.
Obstaja še ena alternativna varianta za malico. Tam prej niso dajali računa in ga ... tudi sedaj ne.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Mislim, da je moj lokalni šiptar narobe dojel nova navodila. Ob nakupu hrenovke v testu nisem dobil računa, blagajničarka ni nič tipkala v računalnik, iz kovancev, ki jih je nabrala je nad blagajno sestavljala stolpiče. :evil:
Saj se bo hitro ugotovil manjko davka. Ne vem od kod naši vladi podatek, da smo v sloveniji dovolj zreli, da lahko delamo brez računa. Prej se je napizd..., zdaj se bo še itak bolj. Od uvedbe tega sranja sem bil 3x v gostilni postrežen zunaj. O računu ne duha ne sluha. Ravno tako ne vem ali je na blagajni v notranjosti lokala dejansko odtipkal moje naročilo. Dvomim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Če bi vsak kafič lahko računal, da bo vsaj 6-krat letno preverjen v živo, potem bi se praksa spremenila.
Dokler tega ni, pa bi tudi z računi laufale vzporedne blagajne in še kaj. V preteklosti, ko so rabili kopijo izpisanih računov, so obstajali celo tiskalniki, ki so tiskali vzporedno in SW, ki je marsikateri račun za kopijo spustil in vodil, koliko je dejansko računov za davek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
zakaj pa niste rekli za račun... menija tudi niste videli ane... še dobro da ste imeli zadosti denarja:bonk:
Deluješ malo žaljivo, pa vseeno:
Za račun nismo rekli, ker še nismo na vajeni, da moraš striktno zahtevati izpisek. Človeka pač občasno zanima, koliko kaj stane. Pri stotih evrih je lahko kar nekaj stvari, ki te zanimajo. Če pa moraš reči, pa pogosto deluješ kot komplikator in nezaupljivec.
Na meniju (na spletni strani) ni navedenih cen.
Denar smo imeli.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
Deluješ malo žaljivo, pa vseeno:
Za račun nismo rekli, ker še nismo na vajeni, da moraš striktno zahtevati izpisek. Človeka pač občasno zanima, koliko kaj stane. Pri stotih evrih je lahko kar nekaj stvari, ki te zanimajo. Če pa moraš reči, pa pogosto deluješ kot komplikator in nezaupljivec.
Na meniju (na spletni strani) ni navedenih cen.
Denar smo imeli.
nebi sicer rekel, da žaljivo vsekakor pa sarkastično, ker tudi tvoj post ni napisan realno, če pa slučajno je si pa očitno malo prikrajšan za določeno stvar...
torej prišli ste v gostilno, kako ste vedeli kaj boste jedli? še nisem bil v gostilni kjer na meniju nebi zraven hrane in pijače bila tudi cena torej ste bili, ko ste pogledali meni obveščeni o tem koliko posamezna jed stane
in recimo, da nikjer prej ni bilo napisano, torej ste naročili hrano pojedli popili plačali in takrat vas še ni zanimalo koliko je stala posamezna jed in koliko je bila pijača, potem ste prišli v avto in takrat ste postali zainteresirani???

pa dej lepo te prosim...
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
tomi, kar nekaj možnosti si predstavljam. Polna gostilna, z roko pokažeš natakarju, da naj poračuna. On pride brez računa in pove vsoto. Si predstavljaš, da ga v gneči sedaj prosiš še za račun? Da gre nazaj, si pribori mesto za računalnikom in natisne račun in spet pride do mize? Bil sem v tem in vem, kako bo natakar zavil z očmi in v njegovi glavi boš ostal "označen". Gre za tiste (nekaterim težko zaznavne) drobnarije, ki so del socialnega obnašanja.
Podoben primer je, ko stojiš v vrsti za prevzem kakšne hrane. Človek ti izroči zadevo in pove, koliko stane. Če takrat zahtevaš račun, se bo v vrsti za teboj zagotovo zavilo marsikatero oko. Saj poznamo, kako nestrpni smo, ko "ena stara" pred nami v trgovini na koncu reče še "ene Marlbolro mi še dajte". Če dobro opazuješ, skoraj vsi stoječi v vrsti izdahnejo, kot posledica napetosti.
Ne razumeti narobe.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
še dobro da ti je vseeno kaj si drugi mislijo. :D natakar al pride z opasačem do mize, al pa s tiskanim računom, nekak dvomim da bodo s cifro v glavi hodili do miz :D
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
nebi sicer rekel, da žaljivo vsekakor pa sarkastično, ker tudi tvoj post ni napisan realno, če pa slučajno je si pa očitno malo prikrajšan za določeno stvar...
torej prišli ste v gostilno, kako ste vedeli kaj boste jedli? še nisem bil v gostilni kjer na meniju nebi zraven hrane in pijače bila tudi cena torej ste bili, ko ste pogledali meni obveščeni o tem koliko posamezna jed stane
in recimo, da nikjer prej ni bilo napisano, torej ste naročili hrano pojedli popili plačali in takrat vas še ni zanimalo koliko je stala posamezna jed in koliko je bila pijača, potem ste prišli v avto in takrat ste postali zainteresirani???

pa dej lepo te prosim...
Iščeš dlako v jajcu.
Konkretno pri Kruhkeriji si na spletu pogledaš, kaj boš jedel. Tam cen ni navedenih, sem preveril. Sedaj pač ni več menijev na mizi, razen na zahtevo - so pa QR kode :)
Približno že itak veš, tudi okvirno ceno veš - pač toliko, da je v tvojem rangu.

Pa kaj je to čudnega, da prideš v avto in v debati pogledaš, koliko je stalo?
Je pa tako, da smo ljudje različni. Meni ta novi način nikakor ni všeč, tebi pač je. Preživela bova, eden z grenkim priokusom, drugi vesel.
So pa verjetno področja v življenju, kjer imam jaz manj težav, ti pa več. Tako je na svetu.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
še dobro da ti je vseeno kaj si drugi mislijo. :D natakar al pride z opasačem do mize, al pa s tiskanim računom, nekak dvomim da bodo s cifro v glavi hodili do miz :D
Meni niti najmanj ni vseeno, kaj si drugi mislijo. Smo pač različni. Zato eni ustavimo na prehodu za pešce, drugi pač ne. Ker gledajo egoistično nase.
Smo različni. Se umikam iz debate, ker očitno ne boš tega razumel.
Aja - natakar sedaj (marsikje) pride s cifro v glavi.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Si prestavljaš, da zahtevaš plačilo v gostilni. In ga plačaš. Kelner ves nasmejan, saj je dobil tringelt.
Kasneje le pride debata, da je bilo drago. Kaj si plačal pa sploh ne veš!! (saj si bil nekoč kelner)

p.s. Pri Ani Roš ne boš NIKOLI zvedel, koliko so te okoli prinesli. + 50€ pa še trenil ne boš.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
tlele so se pa tudi pofočkal vsi, ki drugače med malico rešijo vse svetovne probleme, v reali pa med malico ne znajo niti za račun reči...

To je bolj grupa: če ni problema, ga pa naredimo...