bedaki na cesti

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
nič novega,vse druga bi bilo krivo samo neprilagojena hitrost ne ,haha,mene je kar groza ko se peljem ob 3 zjutraj po cesti pa me napolno prehitevajo posamezniki,ki ne znajo predvidevati da ob takih urah ogromno divjadi prečka cesto.
Se ne sekirajo, ker raje 15eur letno dajo za zavarovanje divjadi in se vozijo normalno po cesti, ne glede na paritvena obdobja divjadi.
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Ali ga tistih 15 € zavarovanja proti divjadi obvaruje jelenovega rogovja ko mu prebode prsni koš? Ni divjad samo zajec ali lisica.....
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Evo, enomesečna zbirka posnetkov.

Fajn tole :):

Tole mi je dalo orenk za razmisliti in bom ustrezno korigiral svojo vožnjo v prihodnosti:

Dober je, v naselju, čez prehod za pešce in križišče poln gas mimo. Direkt v fiksni radar:

Ja, hitrost res ubija, to mi grejo kocine pokonci pri takih. K sreči je bilo zadaj vse čisto in ga ni kakšen vlačilec nabil:

Že drugič podoben ''incident'' na isti lokaciji (ok, 20m prej). Ne je.. 5% nasproti vozečega, mrtvo hladno gleda mimo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Tisti BiH se je na koncu še izognil, ker vprašanje kam meri radar?

Kamionar na AC ni mogel drugače...

Take, ki se s 50 vključujejo pred mano, prehitim po vključevalnem pasu in se vključim lepo varno pred njimi.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Tisti BiH se je na koncu še izognil, ker vprašanje kam meri radar?
Čisto možno... Pa to niti ni glavno. Glavno je, da je tam prehod za pešce in križišče, kjer bi lahko nekdo ven prišel. Tale je mimo letel na oko vsaj enih 90km/h, kaj bi nastalo v primeru nesreče, verjetno ni treba ravno veliko domišljije, da si predstavljaš.
Kamionar na AC ni mogel drugače...
Kamionar na AC me je MORAL videt v ogledalu in bi pač počakal. Sedaj ali je bedak, ker ne gleda, ko speljuje ali pa se mu jeb..., ker bi se samo jaz razmazal pod prikolico. K sreči ni bilo nobenega na voznem pasu in sem lahko odreagiral tako, sicer bi pač ABS pel in bi molil, da se ne bi zložil pod prikolico... Ob ustrezno previsoki hitrosti bi morda tudi izsilil tistega na voznem pasu.
Take, ki se s 50 vključujejo pred mano, prehitim po vključevalnem pasu in se vključim lepo varno pred njimi.
Jaz pa tega nikoli ne naredim, ampak če vozni pas ni prost potem pač vztrajam na varnem na odstavnem pasu, dokler se ne morem varno vključit.
Razlog je pa preprost: tisti, ki se tako vključujejo na AC so običajno konkretno ''omejeni'' v vozniških sposobnostih in da nekdo prileti mimo po desni je za njih običajno izjemno strašljiv dogodek, ki lahko vodi v izrazito neprimerno in nevarno reakcijo. Sicer bi recimo lahko jaz bil z ustrezno hitrostjo takrat že mimo, ampak nekako ne bi rad imel na vesti koga drugega, ki bi se ravno takrat znašel na napačnem mestu ob napačnem času... Pa čeprav je to ta omejenec...
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
izjemno strašljiv dogodek. Ja to bo ja. Taki sploh ne opazi, da je kdo mimo priletel.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Moje lastne izkušnje pravijo, da temu ni tako, tako da bom jaz še kar naprej peljal svojo vožnjo ;).

Ja, se mu je zagotovo mudilo kakšno operacijo na možganih naredit v Ukrajini... Ker Audi je bil ukrajinski, če se prav spomnim.

Saj tvoje izkušnje ti tudi pravijo da brez problema pelješ po počasnem pasu tri pasovne AC...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ne razumem kaj si hotel s tem povedat, ampak ok...

Jaz se pač držim načela zmanjševanja nevarnosti kjer je le možno. Meni to USTREZA in glede na preteklo bilanco voženj/nesreč si upam trdit, da mi kar dobro uspeva. Vsakemu pa svoje. Zaradi mene lahko z 200 letiš mimo po desnem pasu. Če se le da bi prosil le, da me z lučmi ali pa s trobljo opozoriš...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
s tem ko voziš 90kmh na avtocesti ne pripomoreš k zmanjšanju nevarnosti...
Ja, to ti praviš. Zaradi moje hitrosti na AC ni bilo še NITI ENE NEVARNE SITUACIJE ne zame in ne za voznike za menoj.
Če pa me nisi sposoben prehiteti po AC, imaš pa drugje težave, ne z mano.
In da smo si na jasnem:
vedno uporabljam pas za počasna vozila
nikoli ne kampiram z 90km/h na prehitevalnem pasu. Ali pa s 100 ali 110, če vidim, da me kdo dohiteva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Thrivial

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
MTL, onemu biseru (ali biserki) v parkirni garaži si poblendal ... a ne bi bilo varčnejše (in predvsem učinkovitejše :) ) se v takem primeru malo obesiti na hupo? Ker to po mojih izkušnjah v takih primerih le nekoliko bolj opozori voznika kot žmrganje z lučmi.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
mtl.
Prejšnje leto se vračamo z dopusta v dveh dvokilometerskih kolonah pred Zagrebom, ki se premikata po polžje. Po odstavnem pasu se najde en Poljak z benflo in vse prehiteva. Pred mano je bil avtodom in se je voznik tako ustrašil prehitevajoče benfle na odstavnem, da je volan sunkovito obrnil v levo.Skoraj bi na levi zadel v počasi premikajoče se vozilo na prehitevalnem pasu. Voznik na prehitevalnem je ustavil skočil ven iz avta in se prerekal z voznikom avtodoma. Voznik avtodoma pa mu je kazal na voznika benfle, ki se je vrival po odstavnem:bonk:
V tem primeru je hitrost vozil bila do deset kilometrov na uro, vendar je voznik odreagiral nepričakovano, kar pri višji hitrosti lahko ima hujše posledice.. MTL ima prav :fredi: