Covid-19 Aplikacija za sledenje

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Ko hocem naloziti mi javlja vedno to napako. Sem v Sloveniji na domacem omrezju in imam vklopljeno lokacijo. Mi lahko kdo da kaksen namig kje kaj nastaviti...

V Google play-u (nastavitve - država) spremeniš državo na Slovenijo. Potrebuješ slovenski IP (geolokacija), da ti bo Slovenijo sploh ponudil. Google je spreminjal pogoje, državo lahko spremeniš samo 1x letno, tako da pozor če si vezan na nemške aplikacije (in jih ne moreš sideloadat). Tudi sam sem imel nastavljeno Nemčijo - očitno pogoj, da sem lahko pred meseci namestil nemško aplikacijo.

BTW, če bi se našel APK slovenske aplikacije za uporabnike, ki so v Google Play-u vezani na druge države ne bi bilo slabo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec in jekleni

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-308
113
Izolacija = hišni pripor.

Malo se prosim izobrazi: https://www.nijz.si/sl/navodila-za-bolnika-s-covid-19-ki-ne-potrebuje-bolnisnicne-obravnave


Pod "sledenje" pa mislim "sledenje stikov", kar je tudi edini namen omenjene aplikacije. Lokacije, kot je že bilo večkrat omenjeno, aplikacija ne beleži.
Ja izolacija je hišni pripor. In jaz ne vidim nobenih "pogojnih izhodov" s sledenjem. Moraš bit doma, pa če imaš aplikacijo ali ne, brez razlike. Aplikacija ne da nobenih privilegijev.
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-308
113
Brez omejitve na lokacijo je zadeva prehuda. Globalno je ~250 tisoč okužb dnevno. Ti rabiš podatke za 14 dni nazaj, kar nanese 3.5 mio dnevnih kod. In to bi moral vsak z nameščeno aplikacijo prenašati in aplikacija bi morala to vsak dan preverjati... Totalen overkill iz vidika prenesenih podatkov in kurjenja baterije na telefonu.
A nemci bodo lahko 80 M sfolgal, ne gre pa Slovenija z okoliškimi državami. Pa itak je četrt slovenije poleti na Hrvaškem. Pa ogromno dnevnih migrantov v sosednje države.

Da je aplikacija omejena na države ni point v tem, da je preveč kot za downloadat. Vlada bi rada vohunila za svojimi državljani, ni ji pa všeč, da bi druge države vohunile za njenimi državljani. In kompromis je, da vsak poskrbi za svoje.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-308
113
Ti se zabavaš al resno sprašuješ?
Glej vedno poslušamo, kako aplikacija deluje samo na bluetooth, kako app nima dostopa do lokacije, stikov, kako je anonimna, A zdej pa kar naenkrat aplikacija ve, kdaj prestopiš državno mejo ??? Nekako mi to ne gre skupaj.
Zdej pa pravite da app v Zrčah ne deluje, ti pa med slovenci in hrvati..., kaj če je nekdo izmet teh okužen?
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Glej vedno poslušamo, kako aplikacija deluje samo na bluetooth, kako app nima dostopa do lokacije, stikov, kako je anonimna, A zdej pa kar naenkrat aplikacija ve, kdaj prestopiš državno mejo ??? Nekako mi to ne gre skupaj.
Zdej pa pravite da app v Zrčah ne deluje, ti pa med slovenci in hrvati..., kaj če je nekdo izmet teh okužen?

Deluje, le da zgolj med posamezniki z nameščeno isto aplikacijo. Deluje med nemci ali slovenci, ne deluje pa med nemcem in slovencem ker nimata istega app-a in ozadju ni skupnega NIJZ.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Glej vedno poslušamo, kako aplikacija deluje samo na bluetooth, kako app nima dostopa do lokacije, stikov, kako je anonimna, A zdej pa kar naenkrat aplikacija ve, kdaj prestopiš državno mejo ??? Nekako mi to ne gre skupaj.
Zdej pa pravite da app v Zrčah ne deluje, ti pa med slovenci in hrvati..., kaj če je nekdo izmet teh okužen?
ko ti preklopi signal na avstrijsko bazno postajo, telefon vidi da si prestopil mejo, nisi več v telekom ampak A1 omrežju. aplikacija pa ne ve ali si prestopil v Šentilju ali Jesenicah. bo šlo zdaj?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
ko ti preklopi signal na avstrijsko bazno postajo, telefon vidi da si prestopil mejo, nisi več v telekom ampak A1 omrežju. aplikacija pa ne ve ali si prestopil v Šentilju ali Jesenicah. bo šlo zdaj?

Še enkrat: aplikacija nima te informacije.

Pa da ne omenjam da si lahko na tuje omrežje priklopljen še preden prestopiš mejo :zavijazocmi:
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Je kako možno priti do informacije s koliko osebami pa sem dejansko bil v stiku (ki seveda ima naloženo aplikacijo)?
To, da do sedaj še nisem bil v stiku z okuženo osebo ni noben uporaben podatek.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.908
3.027
113
Je kako možno priti do informacije s koliko osebami pa sem dejansko bil v stiku (ki seveda ima naloženo aplikacijo)?
To, da do sedaj še nisem bil v stiku z okuženo osebo ni noben uporaben podatek.

Ne, do tega podatka ne more nihče.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Če nisi dementen, boš tudi brez aplikacije vedel, s koliko osebami si bil v stiku. :fredi:
Torej moram vsakega vprašati najprej, če ima app. V stiku sem bil s 30-40 osebami. Aplikacija mi pravi, da nisem bil v stiku z okuženo osebo. A res? Koliko kontaktov pa je aplikacija zabeležila? Če ona na podlagi zgolj 1 uporabnika aplikacije (moje žene, ki ima tudi app) meni, da nisem bil z okuženo osebo, potem je to zelo zavajujoč podatek.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Vidi se število keyev, ampak to ne pomeni število naprav - key se menja na 15 minut. Tako da 10 keyev lahko pomeni 10 naprav ali pa eno (v kolikor si bil blizu nje 150 minut).
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kje lahko vidiš število ključev?

Moraš iti v settingse od Google aplikacije - da prideš do tega screena:
1597832301472.png


Potem klikneš na ta "COVID-19 Exposure Notifications".

Na naslednjem screenu potem vidiš seznam vseh contact tracing aplikacij in tik pod tem imaš dnevnik preverjanja ("Exposure checks"). Tukaj vidiš kdaj je aplikacija preverjala bazo stikov in lahko klikneš na posamezen event in boš videl število keyev in število ujemanj.

Pri meni so vedno po trije hkratni requesti (enak timestamp), pri čemer število keyev ni vedno enako.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.908
3.027
113
Ok ampak to dvomim da so kode drugih ker jaz imam danes ob 6:48 zjutraj ko sem doma spal. Pa še 3 je v bajti nimajo te aplikacije do soseda je pa 20+m do tam vem da noben BT ne vleče še z balkona ne ne pa iz bajte.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Jaz imam preverjanja 17.8 ob 19.44, 18.8 ob 03.47 in 19.8. ob 02.11 (za vsak termin po 3 vnose preverjanja). Povsod imam število ključev in število zadetkov 0, čeprav ima od istega dne naložen app tudi žena.
Sem pa ob treh in dveh zjutraj zagotovo trdno spal.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Jaz imam preverjanja 17.8 ob 19.44, 18.8 ob 03.47 in 19.8. ob 02.11 (za vsak termin po 3 vnose preverjanja). Povsod imam število ključev in število zadetkov 0, čeprav ima od istega dne naložen app tudi žena.
Sem pa ob treh in dveh zjutraj zagotovo trdno spal.

To so termini komunikacije med NIJZ aplikacijo pa Googlovim API-jem. Nima veze z dejanskimi časi kontaktov. Jaz imam tudi termine v nočnih in jutranjih časih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi