Covid-19 Aplikacija za sledenje

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Neee, nic ne sledijo, nobenega podatka nima aplikacija, nic nima...je samo screen saver... :valjamse: Nooot. Lazejo, ko pes teceeee...tekaj, tekaj, kuza...hov, hov, hov
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Ne... iz več razlogov...

1.) Ker ne verjamem, da bo učinkovita, saj nikoli ne bo dosegla kritične mase, ki je potrebna za učinkovitost (~80%).
2.) Ker so se celotnega projekta lotili skrajno amatersko (prepozno, smešen rok izvedbe, čudno napisane zahteve v razpisu)
3.) Ker je nemogoče, da bo zadeva strokovno izpeljana za 4k€ bruto... pa čeprav je samo "prilagoditev" nemške open source storitve.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
1.) Ker aplikacija posega v mojo zasebnost in bo lahko omogočla vohunjenje. Če ne v osnovni verziji pa lahko v kaki od naslednjih, saj se bo app sama posodabljala.
2.) Ne verjamem, da bo aplikacija učinkovito preprečila širjenja virusa, tudi če jo vsi naložijo. Da izvem, da po 14-tih dneh odkar sem se od nekoga okužil, da sem bil v stiku z potencialno okuženim pač ni preprečilo, da sem se okužil.
3.) Ker je preveč "lažnih stikov" npr sosed skozi steno, mimoidoči na križišču - kaj če sem prijel za kontaminirano kljuko....
4.) Ker vladi (ne sedanji in ne prihodnji) ne zaupam, da nebi podatkov uporabila še za kaj drugega, oz sčasoma še "razširila funkcionalnosti"
5.) Ker ne kupim mačka v žaklju, o delovanju te aplikacije nam vlada ni podala točnih informacij kako app deluje, tisti, ki se oglašajo pa dajejo tudi nasprotujoča pojasnila.
6.) Ker da nam vlada ni uradno pojasnila, točno kako app deluje, pomeni da nekaj skrivajo. In to je prižgalo rdečo lućko za alarm. Niti tone vemo, kje se bodo podatki zbirali.
7.) Ker obveznost aplikacije v zakonu ni časovno omejena, tudi za čas trajanja epodemije ne.
......
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
Ali jo boste naložili, mislite da deluje ?

nekaj o delovanju - še poslušajte
Evo ded takoj na začetku pravi, da je ta nemška aplikacija že doživela razvoj, se je že posodobila, da je bila sprva centralizirana, kasneje pa se je posodobila v decentralizirano.
Torej kdo garantira, da po tretji posodobitvi app ne bo spet drugačna, da ne bodo vključene nove funkcije....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
nihce.

pa dej ze nehi komplicirat. pac si jo ne bos instaliral pa bo. al si jo pa nalozi na drug gsm pa ga mej skoz doma.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Tisto kar mene moti pri aplikaciji je to, da dejansko stroka in predlagatelji aplikacije mislijo, ko bo neka oseba vpisala v aplikacijo, da je COVID pozitivna (oz. bo kasneje to naredil sistem sam verjetno) in bo meni javilo, da sem bil v stiku s to osebo, bom jaz hitro skočil v samokaranteno? Ker, če prav razumem, mislijo točno to.
Torej na podlagi BT tehnologije, ki vleče x metrov, je mojster s Covidom šel mimo mene v avtu, avtobusu, trgovini, verjetno sva oba imela še maske, skratka možnost, da sem jaz od njega dobil Covid je nična in jaz bom šel v karanteno in posledično še žena, otroci, sodelavci, razširjena družina,...? Ali kaj točno pričakujejo, da bo ta aplikacija reševala?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
15 minut mora trajat stik, pa bližje kot 3 ali 5 metrov mora bit - kjer vsaka pregrada dodatno omejuje razdaljo.

Ne ne bom naložil, kot si tudi Islandske nisem.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
15 minut mora trajat stik, pa bližje kot 3 ali 5 metrov mora bit - kjer vsaka pregrada dodatno omejuje razdaljo.

Ne ne bom naložil, kot si tudi Islandske nisem.
Torej se lahko okužiš le, če si z okuženim več kot 15 min v stiku manj kot 3-5 m. Zakaj smo že drago plačevali čiščenje ograj na stopniščih v bloku 2x na dan?

Misliš na pregrado, če ima baba telefon v torbici?
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
V bloku imamo sosedje spalnico skupaj oz vmes je samo zid. Dejansko imamo telefone ponoci 1m narazen, ce imamo nocne omarice pri zidu...torej, no go.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.467
347
83
V bloku srečaš kljuko, ograjo, ki jo je pošlatal sosed prek stene...
Zaradi briht je zadeva vnaprej obsojena na neučinkovitost.
Kracat po forumih, FB, novičkarskih portalih itd pa .. NO PROBLEM ?!?!. Bojimo pa se sledenja. AH. NO COMMENT.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kot običajno, je tudi tokrat največ nasprotovanja in blatenja iz strani osebkov, ki najmanj poznajo delovanje vsega skupaj...

Najprej je treba razčistiti, da aplikacije niso razvili niti nemci. Gre zgolj za uporabniški vmesnik za dostop do t.i. funkcije "beleženja stikov". Samo poslovno logiko sta razvila Apple in Google in je že lep čas nameščena na vseh podprtih telefonih. Tako da se prosim vzdržite tudi izjav "jaz si tega nikoli ne bom namestil", saj imate vso logiko za "sledenje" nameščeno že kar nekaj časa.

Prav tako aplikacija ne omogoča lokacijskega sledenja in kakršnega koli drugega nadzora. Gre zgolj za beleženje stikov, pri čemer je skrita tudi informacija o tem, kdaj se je potencialno kritičen stik zgodil - zato da se zaščiti identiteto okužene osebe.

Aplikacija seveda ni popolna. Gre pač za nek kompromis, pri čemer se je dalo največji poudarek na varnosti in zasebnosti. Imejte v mislih, da so aplikacijo razvijale najbolj bistre glave Appla in Googla. Tako da ko vam bo naslednjič nek Joža v gostilni rekel da to ni varno, mu rečite naj kar pošlje svoj življenjepis v silicijevo dolino, saj je očitno bolj pameten od njih.

Bottom line: če ti aplikacija ni všeč, si je pač ne namesti. Ne rabiš pa na forumu jamrati in naštevati (večinoma nepravilne) proti-argumente.

PS: če ima kdo kakšno tehnično vprašanje glede beleženja stikov, naj kar vpraša.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Aplikacija naj dela kakor je pač zastavljena, me prav nič ne moti. Moti me samo to, sa mi v zakon predpišejo, da če fašem tale nahod, da si jo moram OBVEZNO namestit (pustimo to, da lažejo, da bo prostovoljno). In ker mi tak način izkoriščanja MOJIH naprav ni všeč, se tega ne grem.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.391
113
49
Na sončni strani ALP
Aplikacija naj dela kakor je pač zastavljena, me prav nič ne moti. Moti me samo to, sa mi v zakon predpišejo, da če fašem tale nahod, da si jo moram OBVEZNO namestit (pustimo to, da lažejo, da bo prostovoljno). In ker mi tak način izkoriščanja MOJIH naprav ni všeč, se tega ne grem.

Če je prostovoljna jo z veseljem dam na telefon, da vidim, če je kdo okužen blizu mene. :zmaga:
Če bom pa jst pokasiral COVID, mi bo pač telefon padel v WC školjko... :evil:
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Pa se ti zavedaš, da ti tak način dejansko zagotavlja da si doma in da imaš vsaj malo svobode gibanja? Ali bi rad da naredimo kot v USA, kjer te stlačijo v vojaško bazo za 2 tedna in si dobesedno kot v zaporu? Ker tu potem res ne potrebuješ aplikacije...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Mislim, da ni smisel aplikacije v tem, da ima potrjeno okuženi z virusom to aplikacijo. Ni nobene potrebe, ker ta mora biti v izolaciji in mesta izolacije ne sme zapuščati, niti se ne sme družiti z drugimi. Aplikacija tu ne menja nič in ničemur ne pripomore. Taka aplikacija se težko izkoristi za nadzor karantene.
Aplikacija ima nek smisel, če jo uporablja večina tistih, ki danes meni, da so zdravi in se bolj ali manj previdno družijo z drugimi. Ko je nekdo okužen, bodo tisti, ki so bili po pameti aplikacije z njim v stiku v zadnjem času, obveščeni, da obstaja možnost okužbe in da naj bodo bolj pozorni, zmanjšajo stike z ostalimi. Res pa je, da tega ljudje, ki nimajo dovolj soli v svoji glavi enostavno ne razumejo. Zadnjič sem neuspešno to poskušal dopovedati diplomirani farmacevtki. Ona je menila, da je to potrebno samo za okužene. Pa prav za njih je povsem neuporabna. Res pa je, da ne vem, če zna na svojem telefonu poslati SMS. Izpita z avto nima, tehnične stvari ji zrihta mož.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jekleni in philips